Dış Duvar Kaplama

...
Dış Duvar Kaplama
Dış Duvar Kaplama

Yapıların sahip oldukları dış kaplama birçok farklı yönden önem arz eder. İnsanlar genellikle dış kaplamaları estetik açıdan değerlendirirler ancak dış kaplamaların sağladığı yalıtım da son derece önemlidir. Bu doğrultuda hem şık hem de kullanışlı dış duvar kaplama ürünlerinin üretilmesi hedeflenmektedir. Firmamız bu konuda attığı adımlar ile birlikte muhteşem dış duvar metal kaplama seçenekleri ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır.

Duvar kaplama için kullanılan malzemeler kendi yapıları sebebiyle çok sayıda farklı avantaj sağlamaktadır. Metal ürünler için de bu durum geçerli olur. Metalin hangi alanda kullanılırsa kullanılsın ortaya çıkardığı avantajlar cephe kaplama aşamasında da kendisini göstermektedir. Bu sebeple de ülkemizde üst düzey yapılarda her zaman tercih edilen bir kaplama seçeneğidir.

Dış Duvar Metal Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Her geçen gün binaların dış cephesinde daha fazla metal malzemelerin kullanıldığını görüyoruz. Giydirme cephe sektöründe bu kadar fazla metalin kullanılmasının sebebi olarak sunduğu avantajlar gösterilebilir. İnsanlar metal parçaların sundukları avantajlardan yaşamları boyunca faydalanmaya devam ederler.

Su ve Nemden Uzak Yapılar

Betonun en büyük düşmanlarından bir tanesi nemdir. Her ne kadar betonun dışarındaki kaplamalar suyun direkt olarak beton ile temasını engelliyor olsa da nemi engellemek oldukça zordur. Ülkemizdeki hava şartlarına uygun bir şekilde üretilen metal cephe kaplamaları ile birlikte yapılar sudan ve nemden kolaylıkla uzak tutulabilir.

Kolay Bakım ve Temizlik Aşamaları

Dış cephe kaplamaları sürekli olarak toza ve kire maruz kaldığı için kirlenmektedir. Yüksek yapılarda kirlenen cephelerin temizlenmesi son derece zor olur ve birçok yapı bu temizlik için binlerce lira ödemek zorunda kalır. Ancak metal cephelerde bu sorun oluşmaz. Çok rahat bir şekilde temizlenebilen bu cepheler düz yapıları sebebiyle kiri minimum seviyede üzerinde tutacaktır.

Gerekli Parçalarda Kolayca Değişim İmkanı

Dış cephe kaplama amacıyla kullanılan malzemelerin herhangi bir kısmında yaşanan deformasyonlar son derece kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Genellikle bu kötü görüntünün kurtarılması için tüm cephe tekrardan yapılır. Ancak metal cephelerde yalnızca deforme olan parçalar yenileri ile değiştirilebilmektedir.

Radyasyondan Korunmanın En Kolay Yolu

İnsanların günlük yaşantılarında atladıkları ve önem vermedikleri etkilerden bir tanesi radyasyondur. Radyasyon sebebiyle küçük sorunlar yaşayan insanlar bunun ne kadar önemli bir durum olduğunun farkında olacaktır. Cephelerde kullanılan alüminyum levha ya da benzeri metal kaplamalar radyasyonu kusursuz bir şekilde yansıtır ve yapıların radyasyondan uzak kalmasını sağlar.

Rüzgarın Olumsuz Etkilerinden Korunma

Yapıların statik hesapları yapılırken rüzgar yükü de hesaba katılmaktadır. Binaların kat yüksekliği arttıkça rüzgarın etkileri de yükselmeye başlar. Bu doğrultuda metal duvar panelleri kullanılırsa rüzgarın etkileri minimum seviyeye çekilecektir. Rüzgar sebebiyle herhangi bir titreme ya da deformasyon durumu söz konusu olamaz.

Zararlı Hayvanlara ve Bitkilere Karşı Koruma

Cephe kaplama paneli üretiminde tercih edilen bazı malzemeler zararlı hayvanları ya da bitkileri adeta kendisine çekmektedir. Bu canlılar hem yapıya hem de yapının içerisinde bulunan insanlara zarar verebilirler. Metal cephe kaplamaları her zaman bu canlıların barınmasını engelleyen bir yapıda üretilmektedir. Kesinlikle bu zararlı canlılar firmamız tarafından üretilen metal cephelerde barınamazlar.

Hafif Olmasının Sunduğu Avantajlar

Yapılardaki en değerli malzemeler hafif ve dayanıklı olan malzemelerdir. Metal cepheler tam da bu klasmanda yer alan ürünlerdirler. Kolaylıkla nakil işlemi yapılabilen bu malzemelerin yapıya uygulanması da oldukça basittir. Ayrıca hafif olduğundan binanın toplam ağırlığında büyük değişikliklere sebep olmaz.

Görsel Açıdan Sunulan İmkanlar

Metal cephelerin kullanımında görsellik açısından bir sınır bulunmaz. Her zaman istenen şekilde üretilebildikleri için muhteşem tasarımlar ortaya çıkabilmektedir. Metal cepheler her zaman kendisini gösteren harika malzemeler olurlar. Şehirlerimizde en dikkat çekici yapıların büyük bir çoğunluğunda metal cepheler tercih edilmektedir. Kırılgan bir yapıda olmadığı için çok özgür bir şekilde tasarlanabilmektedir.

Hava Giriş Çıkış İmkanı

Kapalı alanlarda yaşanan en büyük problemlerden bir tanesi havasızlıktır. Kullanılan kompozit paneller ile birlikte binanın çok rahat bir şekilde hava alması sağlanmaktadır. Ortamlardaki hava giriş çıkışları muhteşem bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Böylece çok daha sağlıklı bir yaşam alanı elde edilmektedir.

Metal Cephe Sistemleri Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yapıların dış cephesinde metal malzemeler kullanılacaksa bunun için profesyonel firmalar ile anlaşılması gerekmektedir. Ülkemizde metal dış kaplama yapabilen firma sayısı sınırlıdır ve bunların tamamı aynı kalitede hizmet sunamazlar. Yapınızın dış cephesinde bu tarz bir kaplama düşünüyorsanız malzeme kalitesini her zaman en üst seviyede tutan firmalar ile anlaşmanız gereklidir.

Sizin isteklerinizi tam anlamıyla karşılayan, belirlenen zaman çizelgesine uygun bir şekilde hareket ederek cepheleri sizlere teslim eden ve bunun için uygun fiyatlar talep eden firmalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Ceylanlar Metal olarak bizler tüm bu etmenleri içerisinde barındıran bir hizmet sunuyoruz. Dilediğiniz zaman bizimler iletişime geçerek bu kaliteli hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Dış Duvar Metal Kaplama Hizmeti Nasıl Alınır?

Yapılarda dış cephe kaplamalarının metal olmansa karar verilmişse bu konuda Türkiye’nin en başarılı firması olan Ceylanlar Metal ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Firmamız bugüne kadar onlarca büyük markanın yapılarında dış duvarların metal malzemeler ile kaplanması hizmetini sunmuştur.

Firmamız ile iletişime geçtiğiniz anda ihtiyaçlarını ve beklentilerinizi aktarmanız için ekip arkadaşlarımız sizlerle görüşmeye başlıyor. Firmamızın sunduğu modeller ve renk seçenekleri arasından tercihlerinizi yaparak sipariş işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Siparişlerinizin ardından ekip arkadaşlarımız süreci olabilecek en iyi şekilde yöneterek malzemelerin üretimini ve sonrasında yerinde montajını gerçekleştirecektir. Tüm aşamalar önceden belirlenen tarihlerde gerçekleşir. Aldığınız bu kaliteli hizmet için çok yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalmazsınız.

Bize Hemen Ulaşın