İkincil Cephe Giydirme

...
İkincil Cephe Giydirme
İkincil Cephe Giydirme

Dış cephe sistemleri ya da giydirme cephe adıyla da bilinen ikinci cephe giydirme de genellikle alüminyum levhalar ve profiller kullanılır. Bunların yanı sıra birçok farklı materyalden oluşan panellerle yapıların cepheleri dekoratif bir şekilde kaplanabilmektedir. Bu kaplamaya ikincil cephe giydirme adı verilmektedir. Dış cephe sistemleri, istenen aralıklar ve ölçülerde havalandırma, gölgeleme ya da dekoratif amaçlarla uygulanmaktadır.

İkincil Cephe Giydirme

İkincil cephe giydirme denildiği zaman akla ilk olarak alüminyum cepheler gelmektedir. Bunların yanı sıra bakır, titanyum, çinko, paslanmaz bronz, pirinç ve çörten gibi materyallerle de yüksek kaliteli dış cephe sistemleri üretilebilmektedir. Bu materyaller uzun ömürlü olmalarıyla da dikkat çekmektedir. İkincil cephe sistemlerinde en önemli konulardan biri imalat kalitesi iken diğeri ise tasarımdır. Bu sistemler sayesinde binaların görüntüsü tamamen değiştirilmektedir. Genellikle kurumsal firmalar tarafından tercih edilmektedir. Estetik bir görünüm kazandırmasının yanı sıra yapının ömrünü de uzatan bir uygulamadır.

İkincil Cephe Giydirme Seçenekleri

İkincil cephe giydirme konusunda birçok farklı ürün kullanılabilir. Bu ürünler, kullanıcının tercihine göre belirlenmektedir.

Kapalı, yarı kapaklı cepheler, transparan cepheler, panel cepheler, perfore levha uygulamaları, alüminyum doğramalar, güneş kırıcılar, kedi yolu uygulamaları, genişletilmiş mesh panel uygulamaları, alüminyum menfez uygulamaları bu açıdan en çok kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin her birinin dekorasyona farklı katkıları vardır.

Bu ürünlerin yanı sıra; seramik, cam cepheler, kompakt laminat kaplamalar ve sinterfleks gibi ürünler her bir projede özel uygulamalara sahiptir. Bu ürünlerin tasarımları üretici firmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Alüminyum Cephe Sistemleri

İkincil cephe giydirme uygulamalarında alüminyum malzemelere özel bir başlık açmak gerekir. Bunun temel sebebi bu uygulamalarda en yaygın kullanılan malzemelerden biri olmasıdır. Yüzlerce farklı renk ve doku alternatifine sahip olan alüminyum cephe sistemleri; su ve hava geçirmezlik olarak da yüksek bir performans sunarlar. Isı yalıtım avantajının yanı sıra akustik yalıtım, yangın dayanımı ve statik mukavemet açısından da öne çıkan seçenektir. Alüminyum cephe sistemleri dayanıklı ve sağlam bir malzemelerdir. Oldukça uzun ömürlü olan bu sistemleri uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

İkincil Cephe Giydirme Sistemleri Nelerdir?

Klasik cephe giydirme sistemleri bu alanda başı çekmektedir. Bunun yanı sıra ünite giydirme cephe sistemleri, şerit camlı taşıyıcı panel cephe sistemleri, panel giydirme cephe sistemleri, yapısal cam-cıvata sistemleri, yapısal macun contalama sistemleri ve cam-askı sistemleri gibi farklı birçok çeşit bulunmaktadır.

Klasik cephe giydirme sistemlerinde alüminyum malzemelerden profiller kullanılmaktadır. Bu profiller farklı geometrik şekillere sahip olabilirler. Isı, ses ve nem izolasyonu bakımından bu profiller son derece başarılı sonuçlar verir.

Ünite giydirme cephe sistemleri ise bina katı arttıkça çelik ya da alüminyum profiller cam panellerle yükselir. Maliyet olarak diğer sistemlere oranla daha yüksek fiyatlara sahip olmakla birlikte işçilik ve montaj maliyetleri ise görece olarak daha düşüktür. Panel giydirme cephe sistemlerinde prefabrik paneller, taşıyıcı sistemlere ya da kolonlara bağlanmaktadır.

Şerit camlı taşıyıcı panellerde ise yatay cam bant pencereler yer almaktadır. Yatay ünite sistemi olarak da bilinen bu sistemde şerit pencere ve taşıyıcı paneller arasındaki detaylandırmalar önem arz etmektedir. Yapısal macun contalama sistemi ve şerit giydirme cephe sistemleri; ünite ile panel sistemlerinde kullanılmaktadır. Cam paneller, metal taşıyıcı çerçevelere yapısal macunlarla bağlanmaktadır.

Yapısal cam cıvata sistemleri ise mukavemeti arttırılmış yani güçlendirilmiş cam levhaların özel destek ve cıvatalar ile monte edildiği sisteme verilen isimdir. Hem şeffaf hem de düze bir cephe yüzeyi isteyenlerin ilk tercihi bu sistemlerdir. Yapısal cam askı sisteminde, cam paneller ıslak contalama tekniği sayesinde asılarak yerleştirilir. Özellikle prestiji yüksek yapılarda bu sistem kullanılmaktadır. Olumsuz hava koşullarına karşı yapının korunmasına önemli bir avantaj sağlar.

İkincil Cephe Giydirme Sistemi Tercihi

İkincil cephe giydirme sistemi tercihinde bulunurken bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Bunların başında bölgede bulunan diğer binalar ve iklim şartları gelmektedir. Bunun yanı sıra yapı sahibinin istekleri, binanın prestij derecesi ve finans gibi faktörler de nasıl bir tercih yapacağınızı etkileyecektir. Elde edilmek istenen dekorasyona ve yapıya göre bir tercihte bulunmak mümkündür.

İkincil cephe giydirme konusunda aradığınız tüm sistemleri Ceylanlar Metal’de bulabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz sistemi tercih edebilir, yapınızın prestijini de artırabilirsiniz. Bizimle hemen iletişime geçerek, ikincil cephe giydirme sistemleri ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İkincil Cephe Fiyatları

Ekonomik çözümler sunduğu kadar estetik anlamda da beklentileri karşılayan ikincil cephe giydirme sistemleri, üretimden başlayıp montajına varana kadar profesyonel çalışma isteyen bir iştir. İkincil cephe fiyatları, bu noktada ürünün toplam maliyeti göz önünde bulundurulduğunda her firma için birbirinden farklı fiyatlandırma politikası mevcuttur.

Proje tasarım, detaylandırma aşaması, müşteri beklentileri, maliyet ve maliyet avantajları söz konusu olduğunda Ceylanlar Metal alanında uzman kadrosu sayesinde güvenilir ve yüksek kalite standartlarında hizmet sunuyor. Üretim yaparken sürdürülebilir kalite prensibini ön planda tutan, modern ve son derece teknolojik imkânlarla kurulan alt yapısı ile uzun ömürlü ve dayanıklı ikincil cephe sistemleri sunuyor. Ayrıca firmamız Türkiye’nin önde gelen imalatı firması olarak tasarımlarıyla sektörel anlamda her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Ceylanlar Metal, alanında uzman kadrosuyla sizin istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulunduran son derece profesyonel bir firma olarak karşınıza çıkar. Satın aldığınız ikincil cephe sistemleri ile uzun yıllar sorunsuz kullanım konforunu yakalarken, estetik anlamda ilgi çekici cephe kaplama alternatifleri bir arada bulma imkânı yakalayabilirsiniz.

İnşaat sektörü, ülkemizin ekonomisi söz konusu olduğunda çok önemli bir yere sahiptir. İnsanlara yaşam alanını sürdürebileceği çok daha konforlu alanlar sunarken, ticari faaliyet anlamında çok daha pratik etkiler ortaya koymaktadır. Bu ortamların sağlanmasında inşaat sektörünün çok önemli bir yeri vardır.

İnşaat sektörü söz konusu olduğunda, çok fazla tercih edilen ikincil cephe ürünlerinin önemi yadsınamaz derecede önemlidir. Hammaddesi metalden oluşan ikincil cephe fiyatları, malzeme kalitesi, üretim aşaması ve firma çeşitliliği gibi bazı faktörlerden dolayı farklılık gösterir. Her üründe olduğu gibi ikincil cephe ürünlerinde de belirli bir fiyat bandı söz konusudur. Bu ürünler dayanıklı ve son derece yüksek kalite standartlarıyla üretilmesinin yanı sıra ekonomik olmasından kaynaklı kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başarır.

İkincil cephe sistemlerinin piyasaya sürülürken fiyatının belirlenmesi konusunda ürünü kullanacak olan müşterilerin beklentileri de çok önemli bir yere sahiptir. Tüm bu etken maddeleri kendi bakış açınızla değerlendirdikten sonra, Ceylanlar Metal kalitesine bir şans vermek için web sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan tek tıkla bize ulaşabilirsiniz. 

Bize Hemen Ulaşın