Metal Çim Sınırlayıcı

...
Metal Çim Sınırlayıcı
Metal Çim Sınırlayıcı

Güzel bahçelerin ve kaldırımların en olmazsa olmaz özelliklerinden bir tanesi o güzelliklerinin kalıcı olmasıdır. Tamamen açık bir alan olan bahçelerin ve kaldırımların tasarımları başta yağmur olmak üzere birçok çevre olaylarından dolayı olumsuz etkilenir. Doğa koşullarından kaynaklanan zemin hareketleri bahçe ve kaldırımların özellikle çim alanlarında büyük oranda deformasyona neden olur. Büyük bir emekle ve bakımla oluşturulan bu çim zeminlerin sabitlenmesi oldukça önemlidir. Bu sabitleme işlemi için kullanılacak en iyi malzeme ise metal çim sınırlayıcılardır. Bu sınırlayıcılar çimlerin bitişik yataklara ve yollara girmesini önlemede özellikle etkilidir.

metal çim sınırlayıcı

Metal Çim Sınırlayıcının Avantajları

Metal çim sınırlayıcı çakıl malç gibi bahçe malzemelerinin dağılmasını engeller. Bahçe malzemeleri arasında en çok kullanılan malzemelerden olan çakıl ve malçlar yoğun yağışlarda yerlerinden oynarlar ve olmamaları gereken yerlere doğru hareket edebilirler. Bu durum en iş yükü anlamında hem de tekrar bir malzeme maliyeti anlamında ekstra bir yük oluşturur. Bahçenin tasarlama ve yapımı esnasında kullanılan metal sınırlayıcılar malzemelerin dağılmasının ve kaybolmasının önüne geçer. Malzemeler hareket etseler bile hareket ettikleri ve gittikleri alan sınırlı olduğu için olmaları gereken yerden çok uzağa gidemezler ve sadece olmaları gereken yerden bir kaç adım uzağa gidebilirler. Çünkü malzemeler metal sınırlayıcı tarafından engellenmiş olur.

Metal çim sınırlayıcıların ikinci bir avantajı bahçe içinde olması istenen tasarımın elde edilmesini kolaylaştırmaktır.Çim alanlarının belli bir geometrik şekil yada başka bir figürde olmasını sağlamak metal çim sağlayıcı ile oldukça kolaydır. Metal çim sınırlayıcılar sayesinde kağıt üzerinde istenilen ve çizilen tasarımın hayata geçirilmesi oldukça kolaydır. Yeterli ölçüde metal çim sınırlayıcı olduktan sonra geriye kalan tek şey kağıt üzerindeki tasarım ölçülerine riayet ederek metal çim sınırlayıcıların bahçeye montajıdır. Ürünümüzün montajı kolaydır, herhangi bir ustalık yada öncesinde büyük bir tecrübe gerektirmez. Bir kaç deneme yanılma için söküp takma işleminden sonra montajı herkes tarafından kolaylıkla yapılmaktadır.

Çim sınırlayıcılar montajlarından sonra çok fazla dikkat çekmedikleri için çimlerin arasında herhangi bir görüntü kirliliğine neden olmazlar. Aksine tamamen göz zevkine hitap etmek için kullanılan malzemelerdir. Montajları sonrasında çok dikkat edilmediği takdirde çimlerin yada taşların arasında kolay kolay farkedilebilen malzeme değillerdir.

Çim sınırlayıcılar plastik, silikon gibi malzemelerden de üretilse de en dayanıklı ve en uzun ömürlü modelleri metal olanlarıdır. Metal çim sınırlayıcılar kırılmaya ve paslanmaya karşı dirençli oldukları için uzun kullanım süresi beklenen bahçelerde tercih edilirler.

Çim sınırlandırıcılar iyi bir bahçe tasarımına sahip olmanın en ekonomik yöntemlerinden bir tanesidir. Göze çok güzel görünen bir bahçe için peyzaj mühendisine yada dış mimara çok fazla gerek yoktur. Hayalinizdeki çim bir bahçeye sahip olmak için  ilk olarak kağıda çizmeniz sonrasında da bu çiziminize uygun olarak sınırlayıcılarınızı hazırlamanız yada satın almanız yeterli olacaktır.

Metal çim sınırlayıcıları zarif, güçlü ama abartısız malzemelerdir. Bu yüzden bahçenizin gerçek tasarım elemanlarının önüne geçmesi mümkün değildir. Bu yardımcı malzemeler çimlerin yada taşların arasında iyi montaj edilip sınırlanan alan iyice doldurulduğunda neredeyse görünmez olurlar.

Metal Çim Sınırlayıcının Montajı

Metal çim sınırlayıcılarının montajının yüksek bir bilgi yada büyük bir tecrübe gerektirmediğini önceden de belirtmiştir. Metal çim sınırlayıcıları paketlerinde bağlantı aparatları ve sabitleme kazıkları bulunur. Bu aparatların kullanımları çok zor değildir. Ürün montajı civataları ve sabitleme kazıkları ile yapılan bir kaç denemenin ardından metal çim sınırlayıcılarını istediğiniz gibi kendiniz montaj edebilirsiniz.

Metal çim sınırlandırıcılar paketleri içinde sabitleme kazıkları, montaj civataları ve diğer bağlantı aparatları da vardır. Paket içinde çıkan aparat ve parçalar dışında montaj için başka bir parçaya ihtiyacınız olmaz. Çok özel ya da olumsuz bir durum olmadıkça paket içindeki malzemeler montaj anındaki tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilir.

Metal Çim Sınırlayıcı Fiyatları

Metal çim sınırlayıcının fiyatları birçkok faktöre göre değişkenlik gösterir. Bu faktörlerden bir tanesi kuşkusuz metalin kalitesidir. İşlenmemiş ham metallerin fiyatlandırılmaları ağırlıklarına göre yapıldığı için sınırlandırıcılarda kullanılan metalin kalitesi ve ağırlığı önemlidir. Bunu örnek bir hesapla açıklamak gerekirse A ve B üretici firmalarına ait yaklaşık 10 metrekarelik bir alanı sınırlayacak olan çim sınırlayıcılarından A firmasının ürünü yaklaşı 5 kg gelirken B firmasının ürünü 6 kg gelmektedir. Bu durumda yapılacak yorum B firması ürününü üretmek için A firmasına göre 1 kg daha fazla metal kullanmıştır. Burada kullanılan 1 kg’lık farktan dolayı B firmasının ürünü daha kalın veya daha dayanıklı yorumu yapılabilir. Elbette bunun karşılığı olarak B firmasının ürününün fiyatı da A firmasının ürüne oranla daha yüksek olması kaçınılmazdır.

Sadece çim sınırlayıcı ürünlerinde değil metal sektörü birçok farklı etkenlerden dolayı fiyatlandırmada sürekli güncellemeye gitmek zorunda kalmaktadır. Böyle olmasının en büyük sebebi ise birçok metalin ithal edilmesidir. İthal edilen her ürün de olduğu gibi metal çim sınırlayıcılarının fiyatlarında da döviz kurları takip edilmektedir.

Metal çim sınırlayıcı fiyatları ve diğer ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın