Şerit Örgü Genişletilmiş Metal

...
Şerit Örgü Genişletilmiş Metal
Şerit Örgü Genişletilmiş Metal

Görsel estetiği ön plana çıkartmak amacıyla birbirinden farklı amaçlarla kullanılabilir olan şerit örgü genişletilmiş metal çeşitler, güvenlik kapsamında da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genişletilmiş metal örgü ürünler, metal plaka saclar aracılığıyla bu sacların uzatılması şekilde yaygın olarak kullanılmaktadır. Herhangi bir şekilde kaynak olmadığı gibi birbirinden farklı alanlarda dayanıklılığıyla ön plana çıkartılarak kullanımı da geniş bir biçimde tercihi yapılır.

Ekleme, kaynak olmadığı için yüksek dayanıklılık içerir. Uzun ömürlü kullanım noktasında alüminyum genişletilmiş metal çeşitler, çok geniş alanlarda birbirinden farklı şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda ürün yapısı, boyutu olmak üzere de birçok çeşitlilikte kullanımı yaygın olarak tercih edildiği gibi montajı ve yerine göre de gerçekleştirilecek özel projeler için uygun ölçülerde üretimi de genelde genişletilmiş metaller için bilinmektedir. 

Müşteri taleplerine uygun bir şekilde üretilen şerit örgülü genişletilmiş metal ürünler, delik boyutu talepler doğrultusunda yapılabileceği gibi çeşitler arasında da delik boyutu ya da benzer şekilde tel örgü modelleri de vardır.

Şerit Örgü Genişletilmiş Metal Özellikleri

Şerit örgü genişletilmiş metal ürünleri şeritlerinin genelde baklava tasarımda olması sağlanarak, deliklerinin modelleri bu şekilde tercih edilir. Bununla birlikte pek çok kullanım bölgesinde göre de çeşitleri değiştirilmekte olup, birbirinden farklı modellerde de tercihen seçimler yapılmaktadır. Hem şekil hem de biçime bağlı olarak yüksek kaliteli üretilen genişletilmiş sav modeller, her projenin bağlı olduğu şartlara uygun olarak üretilir. Bu sayede projeye tam uyum sağlaması beklenir.

Çelik genişletilmiş metal çeşitlerinde istenen ölçülerde, projenizle uygun olması için Ceylanlar Metal tarafından isteklerinize uygun şekilde üretim sağlatabilirsiniz. Burada önemli olan şey et kalınlığı, malzeme kapsamında boy ve eni olacaktır. Üretim süreçlerinde de bu durumlara dikkat edilerek en iyi şekilde tercihen seçimlerinizi yapabilir ve şerit genişlik, genişletilmiş metal kafes ve türevleri için isteklerinize uygun olarak üretilebilmektedir.

Paslanmaz çelik genişletilmiş metal türevleri, mimari süreçlerde de pek çok alanlarda kullanıma uygundur. Bu noktada da mimari yapısına göre avantajlarıyla beraber uzun ömürlülük kazandıran bu ürünler, hafif olması kadar hem güvenli hem de maliyet noktasında müşteriyi yormayan özellikte olması da yine tercih sebepleri arasında yerini alıyor.

Aynı zamanda imalat süreçlerinde de belirli standartların çok daha hızlı şekilde, istenen niteliklerde hazır olması sağlanırken birbirinden farklı baklava desenleri gibi delikli sac modelleri de üretilmektedir. Üzerinde de kaynak yapılmaması sayesinde güvenlik aranan birçok yerde de geniş bir kullanıma sahip ürünler olarak bilinir.

Genişletilmiş Şerit Örgü Metal Hammadde Özellikleri

Çeşitli üretim aşamasından geçerek oluşturulan metal kafesler ya da metal mesh ürünler, pek çok hammaddeye bağlı olarak üretilir. Bu noktada uzun yıllar boyunca etkisiyle beraber çelik, titanyum, alüminyum ve diğer çeşitlerde olmak üzere birçok çeşitlilikte üretildiği gibi metal ürünler üretimde değerlendirilirken en iyi şekilde de korunması amacıyla birbirinden farklı alanlarda kullanılır. 

Sıcak daldırma galvaniz ya da elektro galvaniz türleriyle beraber de standart kaplama ürünleri olarak da tercihi yapılmaktadır.  Hem bu sayede metal şerit ürünlerin de daha dayanıklı olması sağlanmış olacaktır. Tasarım açısından da elmas genişletilmiş metal ürünlerinin de tercihi yapılabildiği gibi, çok geniş bir alan içerisinde de kullanımı bulunur. Malzemenin güçlü duruşu kadar hafifliği de önem taşıdığı gibi, mimari kriterlerin arandığı birçok alanda da hammaddesine göre oldukça hafif olduğu için ön plana çıkmaktadır.

Montaj noktasında da birçok alanda da geniş bir kullanımı var olup, benzer şekilde de istenen standart çerçevesinde de metal şerit, çelik pirinç ya da benzer renklerde de çok rahat bir üretim süreçlerinden de geçerek hazırlanabilmektedir.

Şerit Örgü Genişletilmiş Metal Kullanım Alanları

İster tek parça halinde isterseniz de belirlenen ölçülerde hazırlanarak birçok alana geniş bir şekilde yayılarak kullanımı mevcuttur. Hafif olması kadar kaynak kullanılmadan üretim aşaması olması gibi seçenekleriyle beraber de ihtiyaçlara uygun olarak genişletilmiş metal tasarımlar tercihen her yerde kullanılmaktadır. Birçok yürüyüş alanı, bahçe alanlarında ya da güneş kırıcı olarak çeşitli yerlerde kullanımı da görülür.

İnşaat sektöründe ya da mimari alanların birçoğunda da yine çağdaş bir tasarım ve estetik kaygısı yaratmak istediğinizde, tercih edeceğiniz şey doğrudan bu ve benzeri bir tasarım olmaktadır. Benzer şekilde de bu ürünler, estetik kaygının olmadığı her yerde de can verecek nitelikte genişletilmiş metal ürün çeşitleri olarak tercih edilir. Bütün milimetre olarak da ele alınarak istenen ölçülerde üretimi geniş bir alana yayılarak gerçekleştirilir. 

Büyük bir proje çerçevesinde de tek parça halinde, hafif bir hammaddeden yapılması sayesinde de hem dayanıklı hem de hafif avantajlarıyla beraber pek çok açıdan da geniş kullanımı bulunmaktadır. 

Tam uyum sağlaması sayesinde de ihtiyaçlarınıza çözüm olacak biçimde tercihlerinizi şerit örgülerle yapılan bu genişletilmiş metal türleriyle yaparak, doğru alanlarda yaygın bir şekilde de kullanabilirsiniz. İstediğiniz her zaman bu noktada Ceylanlar Metal ile görüşerek, satış öncesinde bilgi ve destek alabilir; her zaman geniş bir bilgiye de sahip olabilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın