Metal malzemelere biçim vermeye yarayan alüminyum meshler inşaat ve yapı sektörünün en önemli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Dekoratif açıdan şık ve sanatsal yapılara imza atmak istiyorsanız alüminyum mesh kaplama sistemlerini tercih edebilirsiniz. Modern ve konforlu yapılar için malzeme çeşitliliğini artırmak her zaman avantajlı olacaktır. Alüminyum mesh, inşaat sektöründe kullanılan en önemli detaylar arasındadır ve endüstri için de önemli bir materyal olabilme özelliğini taşımaktadır.

Alüminyum meshler inşaat sektöründe yapı malzemesi olarak yer alan “Mesh Expanded” yani genişletilmiş metal mesh olarak adlandırılmaktadır. Bu ürünler kesilerek genişletildikten sonra elde edilmektedir. Dekoratif yapıya sahip olabilmesi açısından yapılarda tercih edilen bu ürünler mimari ve endüstriyel alanlarda tercih edilmektedir. Alüminyum mesh fiyatları seçeceğiniz ürünün teknik özellikleri, boyutları ve markası gibi detaylara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca tercih edeceğiniz firmanın fiyatlandırma politikası da fiyatlandırmalar üzerinde etkilidir.

aluminyum-mesh-fiyatlari.jpg

Alüminyum Mesh Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum mesh nedir ve özellikleri nelerdir dediğimizde ürünlerdeki boy ölçüleri projelerinizin özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Alüminyum meshler Dkp ve paslanmaz bakır gibi materyallerden üretilebilmektedir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz çevre dostu olan bu ürünler işlevsel özellikleriyle tercih sebebi olmaktadır.

Görsel amaçlı olarak yangın merdiveni boşluklarında ya da kaplı cephe üzeri güneş kırıcı amaçlı olarak kullanılan alüminyum meshler projelerinize bağlı olarak farklı renk, desen ve gözenek boşluğu boyutlarına sahiptir. Alüminyum ve paslanmaz levhadan üretilen bu ürünlerin gözenek boyutları levhaların kalınlıklarıyla doğru orantılı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Alüminyum Mesh Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel olarak 6 cm ve 2,5 cm gibi ölçüler için uygun olan ürünlerin çerçeve içerisine yerleştirilerek montajının yapılması mümkündür. Fakat montaj konusunda tecrübeniz olmadığını düşünüyorsanız bu konuda profesyonel bir destek almayı da deneyebilirsiniz. Alüminyum meshler arasından seçim yapacağınız zaman ihtiyaçlarınıza yönelik hareket etmeniz yeterli olacaktır.

Firma seçimleri de doğru ürünlere ulaşabilmek için son derece önemlidir. Güvenilir ve müşterileri tarafından olumlu geri dönüş alan firmaları tercih ettiğiniz zaman uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Çevre dostu olarak üretilerek sizlere sunulan alüminyum meshler geniş kullanım alanlarıyla farklı ihtiyaçlarınıza çözüm sunacaktır.