Endüstriyel Delikli Metal Çeşitli Renk ve Delik Desenleriyle Sunulur

Delikli Metal panellerimiz mimari ve endüstriyel bir harika! Bu delikli levhalar titiz bir süreçle üretilmiştir ve benzersiz tasarım esnekliğine ve iklimlendirme kontrol yeteneğine sahiptir. Formu fonksiyonla eşleştirin ve projelerinizi yeni boyutlara taşıyın. 

Paslanmaz çelik delikli saclarımız sağlamlığın ve şıklığın zirvesini ortaya koyuyor. Yüksek performans için özel olarak işlenmiş bu levhalar sağlamlığı zarif stille birleştirir. Paslanmaz çelik, metal işleme süreçlerinde her bakımdan mükemmellik gerektiren uygulamalar için en iyi korozyon direncini ve parlak bir yüzey sunar.

 

Endüstriyel Delikli Metal Çeşitli Renk ve Delik Desenleriyle Sunulur
Popüler Delik Modelleri
Burada ortak endüstriyel delikli metal modellerimizi gösteriyoruz. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için endüstriyel delikli metal ürünlerinizi tasarım konseptinize göre de geliştirebiliriz.
Malzemeler
Alüminyum
Alüminyum, mimari uygulamalarda yaygın olarak kullanılan hafif ve dayanıklı bir metaldir. Alüminyumun yüksek mukavemeti, düşük yoğunluğu, kolay şekillendirilebilirliği, korozif olmaması ve estetik görünümü nedeniyle birçok mimari proje için ideal bir malzeme olarak kabul edilir. Ayrıca, alüminyumun geri dönüştürülebilir olması da, çevre dostu mimari uygulamalarda kullanımını arttırmaktadır.
Paslanmaz Çelik
Paslanmaz çelik, gücü, dayanıklılığı ve estetik çekiciliği nedeniyle mimaride popüler bir malzemedir. Genellikle kaplamalar, çatı kaplamaları ve diğer uygulamalarda kullanılır. Çok yönlüdür, bakımı kolaydır ve farklı tarz ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir.
Çelik
Çelik, kirişler, sütunlar ve çerçeveler gibi yapısal uygulamalarda, ayrıca kaplama ve çatı sistemlerinde yaygın olarak kullanılan güçlü, dayanıklı ve çok yönlü bir malzemedir. Maliyet etkili, bakımı kolaydır ve farklı mimari stillere ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde çeşitli yüzey kaplamalarıyla özelleştirilebilir.
Cor-ten Çelik
Cor-ten Çelik, normal çeliğe göre atmosferik hava koşullarına karşı daha yüksek bir dirence sahip hava koşullarına dayanıklı bir çeliktir. Cor-ten panelleri dış havaya maruz kaldığında, yapışkan ve koruyucu bir pas tabakası oluşur.
Bakır
Bakır, çatı kaplamaları, kaplamalar ve dekoratif unsurlarda yaygın olarak kullanılan dayanıklı ve çok yönlü bir malzemedir. Benzersiz görünümü ve korozyon direnci nedeniyle değerlidir. Farklı mimari stillere ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde çeşitli yüzey kaplamalarıyla özelleştirilebilir.
Pirinç
Pirinç, bakır ve çinkonun karışımından oluşan bir alaşımdır. Bakıra göre daha dayanıklı ve çinkoya göre daha dövülebilir bir malzemedir. Ayrıca, pirinç yüzeyi parlaklığı ve altın rengine yakın tonları ile estetik bir görünüm sağlar. Pirinç, özellikle dekorasyon ve mimari uygulamalar için popüler bir malzemedir. Oksidasyona karşı oldukça dayanıklıdır ve çeşitli şekillerde işlenebilir. Pirinç, bakır ve çinkonun oranına bağlı olarak değişen farklı özelliklere sahip farklı alaşımlarla üretilebilir.
Galvaniz
Galvaniz Galvaniz kaplama denilen işlem, metallerin çinko ile kaplanmasıdır. Çinko, alüminyum ve bakırdan sonra endüstriyel olarak en çok kullanılan üçüncü elementtir. Metal malzemelerin çinko ile kaplanması bu malzemelerde korozyon direnci oluşmasına ve mukavemetlerinin artmasına neden olmaktadır. Metal malzemelerin galvaniz ile kaplanmasında başlıca iki yönteme başvurulmaktadır. Bunlardan biri sıcak daldırma yöntemidir. Galvanizleme için başvurulan ikinci yöntem ise soğuk kaplamadır.
Yüzey İşlemler
Toz Boya
Toz Boya
Toz boyama, panellerimize istenilen herhangi bir RAL rengini uygulamamıza izin verir. Toz, statik yükü sayesinde metal yüzeyine çekilir, daha sonra malzeme fırında ısınır ve toz erir ve kimyasal bir reaksiyona girer. Sonuç, son derece dayanıklı bir dış katmandır. Tabaka kalınlığı, iç mekan uygulamaları için minimum 60 mikron’dan dış mekan uygulamaları için 120 mikron’a kadar değişmektedir. Toz kaplamalar, istenen estetik sonuca katkıda bulunur ve mat, saten veya parlak bir sonuç elde edilmesini sağlar. Toz kaplamalı ürünler, renk haslığında mükemmel sonuçlar verir ve son derece dayanıklı bir üst tabakaya sahiptir. Elektrostatik vernik işlemi, optimum yapışkan ve korozyonsuz bir yüzey oluşturur. Bu, uzun bir ömür sağlar ve kesme, delme ve frezeleme gibi işlemlerde bile kaplama sağlam kalır. Ek bir seçenek olarak anti-grafiti kaplama da sunmaktayız. Bu üst tabaka, grafiti ve çıkartmaların malzemeye yapışmasını önler.
Eloksal
Eloksal
Eloksal, alüminyuma paslanmaz bir koruyucu tabaka sağlayan bir işlemdir. Sonuç olarak ömrü sınırsız olan ve minimum bakım gerektiren dayanıklı bir ürün elde edilir. Görünümü korunur ve siyahlaşmasını önler. Anodizasyon sırasında alüminyum hızlandırılmış bir oksidasyon sürecine maruz kalır ve üst tabakası alümina dönüştürülür. Bu tabakanın kalınlığı ürünün iç veya dış mekan kullanımına bağlıdır. Eloksal edilmiş alüminyum doğal olarak mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilir ve bronz, gümüş veya altın gibi çeşitli renkler eklenebilir. Bu, yapı, otomotiv ve havacılık gibi farklı sektörlerde, paslanmazlık ve dayanıklılık gibi özelliklerin önemli olduğu yerlerde tercih edilir.
Galvanizleme
Galvanizleme
Galvanizli çelik erozyona karşı korunur ve çok dayanıklı bir koruyucu katmana sahiptir. Termal galvanizasyon, panellerin tüm yüzeyinde kalın ve homojen bir tabaka sağlar. Galvanizli panellerin ömrünü yaklaşık 3 milimetre derinliğindeki küçük hasarlar etkilemez. Termal galvanizasyon, çeliği 0°C’de düşük dereceli sıvı çinkoya daldırmayı içerir. Bu, yapının tüm dış ve iç bölgelerini eşit şekilde korur. Çelik ve çinko, saf çinko bir tabaka ile kapatılmış bir galvanizli alaşım oluşturacak şekilde birleşirler. Galvanizli ürünler oldukça dayanıklı, neredeyse bakım gerektirmeyen ve minimum maliyetle maksimum koruma sağlar. Galvanizli çelik dış mekanlarda kullanılabilir ve herhangi bir renkte kaplanabilir.
Uygulamalar

Perfore delikli sac: düz sacların delinmesi ile elde edilmektedir. Perfore delikli saclar su ve havanın kolaylıkla geçebilmesini sağladığı için sıklıkla tercih edilen sac çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu özelliğinden dolayı havalandırmanın yanı sıra filtreleme gibi farklı alanlarda aktif şekilde kullanılmaktadır. Galvaniz delikli sac levha ve metal delikli sac vb türlerden üretilen sac çeşitleri ince ve hafif yapısıyla dikkat çekmektedir.

Delikli sac modelleri soğuk haddeleme işlemine tabi tutulmuş çelik ve paslanmaz formda çelik şeklindeki farklı türlere sahiptir. Metal delikli  sac modelleri eşsiz delik modelleriyle üretilmektedir. Farklı ölçülerde olabilen perfore delikli saclar maksimum gücü ve yüksek ağırlık oranlarıyla da ilgi görmektedir. Ürünler estetik açıdan son derece çekici ve işlevsel olarak da çok yönlüdür. Bu tip sacların gerek kesimi gerekse üretimi de son derece kolaydır.

Estetik açıdan son derece etkileyici bir görsel sunan perfore delikli sac malzemeler yüksek mukavemet özelliği sergiliyor olması ile ön plana çıkıyor.  Sac profillerde kullanılan delikler direnci artırıyor ve aynı zamanda hava ve ışık geçirgenliği sunuyor. Bununla birlikte gaz ve sıvıların geçişine de olarak tanıyor olması endüstriyel alanda perfore delikli sac malzemelerin daha fazla kullanılmasını beraberinde getiriyor.

perfore-delikli-sac-ceylanlar-metal.jpg

Perfore Nedir?

Perfore ne demek?: Perfore sac genişletilmiş metal levhaların çeşitli malzemelerle yapılarının tasarıma göre değiştirilmesiyle beraber oluşan levha türleri perfore levhalardır. Çeşitli malzemelerden oluşan bu perfore levhalar paslanmaz çeliklerden meta, alüminyum türlerine ve hatta bakır gibi çeşitlilikteki malzeme türleriyle hazırlanmaktadır. 

Günümüzde birbirinden farklı ortam ve mekanların değişkenliğine göre, değişkenlik gösteren şey, perfore levha sacların üretim malzemeleridir. Malzemelerde, müşteri talepleri ve istekleri değişkenlik göstermekte olup çeşitli geometrik yapılara sahip şekilde de üretim gerçekleştirilir. İstenen çeşitli ölçüler halinde üretimin yapıldığı bu perfore levhalarda delik genişlikleri istenen boyutlarda arttırılabilir ya da azaltılabilir.

Perfore ürünlerinin tüm çapları, diziliş şekilleri ve geometrik tasarımı birbirinden farklı preslerde yapılmaktadır. Müşteri talepleri, istenen boyutları belliyse eğer iletmesi halinde bu yüksek tonajlı preslerle istenen üretimler çıkartılır. Hava şartlarına dayanıklılığı yüksek olan malzemelerle üretildiğinde, iç ve dış mekanlarda kullanımı yaygındır. İç ve dış mekanlarda modern mimari yapıları açısından oldukça yaygın bir kullanıma sahip olup, görsel tasarım için yardımcı malzemelerden biridir.

Alüminyum Delikli Sac Türleri

Alüminyum delikli saç imalatında kullanılan malzemelerle birlikte korozyona dayanıklı şekilde, profesyonel titizlikle üretimin yapıldığı Ceylanlar Metal ile birşlikte siz de amaçlarınıza uygun, projelerinize uygun şekilde bu ürün ve çalışmadan faydalanabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu çalışmalarda, Ceylanlar Metal olarak ürünlerden her zaman memnuniyetin üstünlüğü yüksektir. 

Çeşitleriyle çelik veya alüminyum delikli sacların birbirinden farklı üretim aşamaları bulunur. Ana malzemelerden biri de krom olması sayesinde de sac krom arayan müşteriler için de uzun süreli kullanım noktasında en iyi malzeme olarak sunulur. Standartların dışında 1 mm ile 3 mm arasında delik büyüklüğü bulunan bu üretimlerde, kullanılabilir iç ve dış mekanların tamamında da tercih edilmektedir.

Delikli Alüminyum Levhalar

İnşaat, tasarım ve çeşitli birçok endüstri alanlarında kullanımı bulunan, delik çapları istenen ölçülerde hazırlanan delikli alüminyum levhalar, günümüzde birçok kalınlıkta yapılabilir. Popüler, delikli metal levha tarzlarıyla beraber istenen geometrik şekillerde de üretim yapılmaktadır. Burada çap, ölçü ve malzeme yapısı önemli olduğu için istenen ölçülere bağlı değiştirilebilir. 

Hem basamaklı hem de düz sıra şeklinde delikli alüminyum levhalar üretilir. Asma tavan olarak kullanımlarda tavana tutturulan metal çerçevelerin kullanım yaygın olduğu gibi, alçıpanın bu metal üzerine döşenmesiyle beraber tavana yerleştirildiği yaygın bir durumdur. Ceylanlar Metal, tüm ihtiyaçlarınızda sizlere en iyi levha üretimleri için doğru perfore hizmetleri sunar. Aradığınız ve beklediğiniz her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Ceylanlar Metal olarak bütün ihtiyaçlarınızı fonksiyonel yönden üstün işlevsellik seviyesine ulaştırırken estetik görünümünü de  karşılayabileceğiniz şekildeki delikli sacları üretiyoruz. Düz ve yuvarlak deliklerle birlikte  kademeli yuvarlak ve  yarıklı yuvarlak delik olarak şekillendirmeye tabi tutuyoruz.

Aynı zamanda  kare formda  altıgen ya da sekizgen, hava yolu desen seçeneğiyle birlikte tam yapraklı yonca desenli delikli sac ürünleri ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretebilmenizi sağlayabilir. Genellikle  metal tabelaların yapımında  ve metal formda panoların üretiminde kullanılan delikli saclar işlevsel özellikleri sebebiyle filtre olarak da kullanılır.

Son derece pratik yapıya sahip olan delikli saclar bu özelliklerinden dolayı mimari uygulamalarında da değerlendirilmektedir. Güvenlik sektöründe genellikle bariyerlerde  tedbir amaçlı  delikli yapıda olan sacların kullanımı da son derece yaygındır. Galvaniz delikli sac çeşitleri ise istikrarlı cephe kaplamalarının yapılabilmesi için sizlere ekstra koruma alanı sunar.

Her biri kullanım alanına göre farklı şekillerde tasarlanan delikli sacları sizler de farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Farklı projelere uyumlu olabilen delikli saclar aynı zamanda ekonomik fiyat seçenekleriyle de dikkat çekmektedir. Ürünlerin fiyatlandırmaları seçeceğiniz ürünün model, marka ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak sizlere sunduğumuz ürünler arasında farklı bütçelere hitap edebilecek birbirinden özgün ve kaliteli tasarımlı ürünler bulunmaktadır.

Delikli Sac Nasıl Seçilmelidir?

Delikli sacları seçerken ilk etapta firma güvencesine özen göstermelisiniz. Güvenilir olan firmaları tercih ettiğiniz zaman daha uzun süre boyunca kullanabileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Müşterileri tarafından olumlu geri dönüş alan firmaları tercih ederek projelerinize hız ve güvenilirlik kazandırabileceğiniz ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Çevresel faktörlere karşı dayanıklı olabilecek şekilde dizayn edilen delikli sac modelleri yoğun kullanımlarda da herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlar. Perfore delikli saclarla çalışmalarınızı daha güvenilir bir seviyeye yükseltebileceğiniz.

delikli-sac.jpeg

Tasarımlarda kullanılan delikler yuvarlak olabildiği gibi kare ya da altıgen şeklinde de olabiliyor. Mimari açıdan daha büyük bir ilgi gören perfore delikli saç materyaller herhangi bir mekanı modernize etmek ve mekana değer katmak amacıyla da kullanılabiliyor. Dkp ya da paslanmaz gibi farklı metal materyaller kullanarak üretimi gerçekleştirilen profiller hakkında tüm teknik bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Ürün modellerinin merkezler arası uzaklığı, ağırlığı, boşluk oranı, en ve boy ölçüleri, delik çapı ve üretiminde kullanılan materyal gibi bilgileri sizlerle paylaşıyor ve ihtiyacınıza en uygun olan ürün modelini kolaylıkla seçmenize yardımcı oluyoruz. Cephe kaplama sistemi olarak da kullanılabilen ürün çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ürünler ve uygulama sistemleri hakkında bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Birbirinden farklı tasarımlara sahip perfore alüminyum levha çeşitleri ile siz de mimari uygulamalarınızı çok daha estetik hale getirebilirsiniz.

Perfore Alüminyum Levha Özellikleri

İnşaat sektörü başta olmak üzere birçok farklı alanlarda yaygın bir kullanıma sahip olan perfore alüminyum levha çeşitleri, birçok kullanım alanlarında da izin verilerek tercihen kullanılır. Paslanmaz yapısının olduğu bu alüminyum levhalarda özellikle istenen bir bakım olmadığı gibi en iyi şekilde de temizlik yapılması, bu alüminyum levhalar için bakım noktasında yeterli olacaktır. 

Perfore alüminyum levhalarının dekorasyon alanında geniş bir kullanımı vardır. Etkileyici bir görünüm kazandırmak isteyenlerin en çok tercih edeceği bu türlerde, birbirinden farklı şık bir görünümü kazandırmayı da bu sayede başarabiliyorsunuz. Hem dayanıklı olması hem de tasarım konusunda da tercihen seçebileceğiniz bu ürünler ile güvenli bir kullanım sağlamak mümkündür. 

Geniş bir kullanım alanına sahip olmasının temel sebeplerinden biri de sac kalınlığı ve delikli yapısıdır. Delik çapının istenen mesafelerde hazırlanabilmesi gibi delikli olması sayesinde de hem dayanıklılığın hem de dekoratif örneklerin arandığı birçok yerde de kullanılabilir yaygın bir üründür.

Ceylanlar Metal olarak dilediğiniz her zaman projelerinize bağlı şekilde özel bir ölçüde yaptırabilir, geometrik şekillere sahip delikli halleriyle bu levha özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

Benzer şekilde çevre dostu olması ile birlikte de her zaman mekanı yenilemek amacıyla dilediğiniz her alanda tercihen kullanabilirsiniz. Ağırlık açısından süper bir hafifliği ve çeliğe göre de 3’te 1 oranında hafif olması da yine perfore alüminyum levhaların tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında yerini alır. İstenen şekli kolay alabilir olduğu için dekoratif çözümlerde her zaman tercih edebilirsiniz.