Asma Tavanlar

Genişletilmiş metal tavan, modern bina tasarımının vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Sadece şaşırtıcı görsel efekt sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yanmazlık, ısı yalıtımı, gürültü emilimi ve diğer pratik işlevleri de sunuyor. Ofislerde, kütüphanelerde, alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında, tren istasyonlarında ve diğer kamu binalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Genellikle alüminyum alaşımlı plakadan yapılır ve çeşitli delik desenleri ve boyutları mevcuttur. Toz boyalı veya eloksallı kaplı kaplaması, tekdüze renkte çekici bir görünüm sunar.

Bizimle iletişime geçin, iç tasarım ekibimiz genişletilmiş metal tavan tasarımında zengin deneyime sahiptir ve projeleriniz için özel tavan çözümleri sağlayabilir.

Asma Tavanlar
Popüler Asma Tavan Modelleri
Burada ortak dekoratif genişletilmiş metal modellerimizi gösteriyoruz. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için özel dekoratif genişletilmiş metal ürünlerinizi tasarım konseptinize göre de geliştirebiliriz.
Mimari Asma Tavan Sistemleri
Hook-on Sistemler
Hook-on Sistemler
T24 Lay-in Sistemleri
T24 Lay-in Sistemleri
T24 Lay-on Sistemleri
T24 Lay-on Sistemleri
Hook-on Sistemler

Hook-on sistem tavanlar, mekanlardaki standart ölçülerin dışına çıkıp, tasarımda farklı görünümler sunmaktadır. Hook-on sistemde; ana L taşıyıcıya dik olarak kenetlenen gizli J taşıyıcıya, aşağı doğru sarkan plakaların montajı yapılır.

Hook-on, gizli J taşıyıcı sistem ve panellerin birleşim şekli nedeniyle doğal, kesintisiz bir görünüm sunar. Özel şekli ile kolay montaj ve demontaj olanağı sağlar. Farklı ebatlar bir arada kullanılabilir. Hook-on Sistem ile özel boyutlu panellerde, tasarımları gerçekleştirmek çok daha kolay ve güvenlidir.

 • Gizli bir sistem olmasından dolayı, Hook-on panellerin monolitik görünümü vardır.
 • Kurulumu ve sökümü çok kolaydır.
 • Tek bir sistemde farklı boyutta panellere sahip olmak da mümkündür.

T24 Lay-in Sistemleri

T-24 Lay-in (sarkmalı) ve ultraline kanallı sistem taşıyıcılarına uygun olarak üretilmiştir. 600x600mm standart ölçülere sabit olup montajı rahatlıkla yapılabilir.Daha çok küçük gözlü genişletilmiş metal mesh  tercih edilmektedir.Meshler genellikle silindirli(ütülü) üretilmektedir.Bu tip Genişletilmiş metal mesh asma tavanlar daha çok havaalnlarında ve ofislerde kullanılmaktadır.
Kullanımı ile alanda şık ve etkili bir görsellik kazandırırken aynı zamanda kullanımda da kolaylık sağlar. Yangına karşı direnç göstermesi ile bilinen ürünün montajı sonrasında sökülüp başka alanda kullanım olanağı da bulunuyor.
Özel boya içeriği ile hazırlanan ürün sayesinden bakteri oluşmasına engel olma aşamasında yüksek performans elde edilerek daha hijyenik alanların yaratılmasına yer verilebilmektedir.
Kolaylıkla montaj yapılabilen ürün kullanımı sonrasında tavan üstüne de istenildiğine plaka çıkartılarak rahat erişim sağlanabilir.
Kullanımda estetik bir bütünlüğe destek olan ürün tercihine yer vererek sizde bu avantajlara sahip olabilirsiniz. Ürün alımında kaliteye yer açarak ayrıcalıklı bir seçimi tercih etmek için ise firmamızdan destek alabilirsiniz.

T24 Lay-on Sistemleri

Standard T-24 Lay-on (oturmalı) taşıyıcılara uygun olarak üretilen mesh ürünlerin montajı çok kolaydır. Söküp yeniden takmak için çok elverişlidir. 600x600 ve 600x1200 standart ölçülerde üretilebilir. En çok kullanılan genişletilmiş metal mesh asma tavan çeşididir.
Ağır yük taşıma kapasitesine uygun olarak hazırlanan ürün görünümü ile de estetik bir çözüm olarak sunulmaktadır.

 • Özellikleri
  Tavan üstüne erişim yapılması gereken durumların yaşanmasında kolaylıkla de monte edilebilme özelliği ile işleme izin verir.
 • Standard ölçü ve renklerinin yanı sıra RAL renkleri ve farklı ölçü seçenekleri ile üretimi yapılabilmektedir.
 • Yangın gibi durumlara karşı da dirençlidir.
 • Uzun ömürlü ve mukavemeti yüksek olan ürün olması nedeni ile de ekonomik bir seçimdir.
 • Söküm durumunda ya da değiştirme gereksiniminde ihtiyaca uygun olan bu tercihe yer açılmasında bir sakınca yoktur. Ürün sökülerek başka alanda da kullanılabilmektedir.
 • Özel boya sistemine sahip olarak hazırlanan ürün bakteri oluşumuna engel olma konusunda yüksek performansı sunar.
Öne Çıkan Projeler

Mimari açıdan binaya ince bir dokunuş katan asma tavan sistemleri, uygun fiyatıyla da birçok müşteri tarafından sıkça tercih edilen bir hizmet olarak karşımıza çıkmakta. Ortama estetik bir görünüm katan bu tür sistemler, yalnızca uygun fiyatı için tercih edilmiyor.

Müşteriler ortama dekoratif bir görünüm katan bu ürünü aynı zamanda dayanıklı yapısı sayesinde tercih ediyor. Küçük bir hasar aldığında yalnızca o bölgenin değişiminin yeterli olduğu asma tavan, müşterilerin ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Bu sektörde hizmet veren Ceylanlar Metal, müşterilerine sunduğu etkili hizmet ile birlikte büyümeye devam ediyor. 1992 yılından beri sağladığı hizmetler ile alanımızda profesyonel bir tecrübe edinmiş olarak yer alıyoruz.

asma-tavan-sistemleri.jpg

Metal Asma Tavan Sistemleri

Metal asma tavan, tavanların üst kısımlarında bulunan ve genellikle ızgara görünümünde yer alan bir tavan sistemidir. Farklı çeşitleri bulunan bu tavan çeşidi, müşterinin isteğine göre farklı stillerde de sunulmaktadır. Endüstriyel açıdan olduğu gibi mimari açıdan da birçok kişiye hitap eden bu tavanlar renk çeşitliliği ile de insanlara hizmet sunmaktadır. 

Her binanın boyutuna göre ekibimiz tarafından uygun bir şekilde tasarlanan tavanlar, uzman ekibimiz tarafından profesyonelce monte edilir. Ekibimiz müşteriden aldığı sipariş sonrasında öncelikle binaya girer ve binanın genel durumunu kontrol eder. Devamında binadaki gerekli ölçümler ve hesaplamalar yapıldıktan sonra bina tavanına en uygun metal tavan üretilmeye başlanır. Üretim aşamasından sonra asma şeklinde üretilen metal tavan binanın tavanına yerleştirilir. Aynı zamanda bu işlem yapılırken bir yandan da müşteriye güncel bilgiler sunulur.

Metal Asma Tavan Sistemleri Neden Tercih Edilir?

Asma tavan sistemlerinin tercih edilmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Asma tavan sistemleri sayesinde ısıtma, aydınlatma, havalandırma gibi sistemlerin kullanımı çok daha kolay bir hâle gelmektedir. Bu sistemlerin kullanımı standart tavanlarda rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Asma tavan sayesinde estetik açıdan daha güzel bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Özellikle mimarinin önemli olduğu ortamlarda asma tavanlarında tercih edilmesindeki en önemli nedenlerin başında ortamın estetik bir görünüme kavuşması gelmektedir. 

Asma tavan sistemleri, yüksek tavana sahip ortamlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Tavanı yüksek olan ortamlarda tavan yüksekliğini düşürme maksadı ile asma tavan sistemlerinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Asma tavan sistemlerinin tercih edilmesindeki diğer önemli etken ise ortamın akustik değerlerini dengelemesidir. Özellikle tiyatro salonu gibi ses faktörünün büyük önem arz ettiği ortamlarda asma tavan sistemleri olmazsa olmazdır. Asma tavan kullanımı ile birlikte birçok mekanda öne çıkan aydınlatma sistemleri hem işleyiş hem duruş bakımından gelişim göstermektedir. 

Asma tavan sistemleri, ısı ve ses yalıtımında da son derece etkili olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda asma tavan sistemleri ile birlikte elektrik tesisatlarında kullanılan kabloları ve boruları gizlemek mümkün hâle gelmektedir. Bu sayede mekanlarda görüntü kirliliğinin önüne geçilmektedir. Asma tavanların hem mekanik hem de estetik açıdan birçok artısı bulunduğu için günümüzde birçok mekanda öne çıkmaktadır. Asma tavan sistemleri ile birlikte birçok mekanda kullanılan ısıtma, havalandırma gibi sistemler düzenli bir şekilde işlemektedir. 

Metal Asma Tavanın Avantajları

Asma şeklinde üretilen tavan sisteminde birçok özellik yer almaktadır. Bu bakımdan dolayı tavan sistemlerini kullanmak müşterilere çeşitli avantajlar sağlar. Ofis, tesis, kafe, işletme, kamu kurumları gibi çeşitli alanda tercih edilen tavan çeşidi estetik görünüme sahip olmasıyla birçok müşteri tarafından sevilen bir ürün olmaktadır.

Farklı stillerde üretilen bu tavan türü, renkli çeşitleri ile de müşterilerine hizmet sunuyor. Tasarımsal asma tavan sistemleri sunduğu çeşitlilik ile birlikte özellikle işletmeler tarafından tercih edilen bir ürün. Bunun nedenleri arasında uygun fiyatlı olan bu ürünün kaliteli bir hizmet ile beraber sunulması.

Ceylanlar Metal, bu konuda müşterilerine en iyi hizmeti sunmak amacıyla yılların tecrübesi ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Uzman kadroya sahip firmanın sağladığı bu üründeki bir diğer avantaj dayanıklı bir yapı sunmasıdır.

Hafif darbelere karşı sağlamlığını koruyan ürün, yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Elektrik veya diğer kablolar için gizleme görevi gören bu ürün sayesinde kabloları tavanın üzerinde saklamak mümkün hale geliyor.

Firmamızın bir diğer avantajı da işini profesyonel çalışan ekip ile birlikte hızlı bir şekilde tamamlamasıdır. Bu sayede müşterilerin verdikleri sipariş kısa sürede halledilecek. Birçok kullanıcı için önemli olan bu faktör müşterilerin zaman tasarrufu yapmasını sağlamaktadır.