Endüstriyel Lazer Kesim Çeşitli Renk ve Delik Desenleriyle Sunulur

Delikli Metal malzemeler, malzeme, kalınlık, delik çapı, delik şekli, delikara mesafesi gibi değişkenlerin kombinasyonları ile çok çeşitli seçenekler sunar.

Endüstriyel Lazer Kesim Çeşitli Renk ve Delik Desenleriyle Sunulur
Popüler Delik Modelleri
Burada ortak endüstriyel lazer kesim modellerimizi gösteriyoruz. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için lazer kesim ürünlerinizi tasarım konseptinize göre de geliştirebiliriz.
Malzemeler
Alüminyum
Alüminyum, mimari uygulamalarda yaygın olarak kullanılan hafif ve dayanıklı bir metaldir. Alüminyumun yüksek mukavemeti, düşük yoğunluğu, kolay şekillendirilebilirliği, korozif olmaması ve estetik görünümü nedeniyle birçok mimari proje için ideal bir malzeme olarak kabul edilir. Ayrıca, alüminyumun geri dönüştürülebilir olması da, çevre dostu mimari uygulamalarda kullanımını arttırmaktadır.
Paslanmaz Çelik
Paslanmaz çelik, gücü, dayanıklılığı ve estetik çekiciliği nedeniyle mimaride popüler bir malzemedir. Genellikle kaplamalar, çatı kaplamaları ve diğer uygulamalarda kullanılır. Çok yönlüdür, bakımı kolaydır ve farklı tarz ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir.
Çelik
Çelik, kirişler, sütunlar ve çerçeveler gibi yapısal uygulamalarda, ayrıca kaplama ve çatı sistemlerinde yaygın olarak kullanılan güçlü, dayanıklı ve çok yönlü bir malzemedir. Maliyet etkili, bakımı kolaydır ve farklı mimari stillere ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde çeşitli yüzey kaplamalarıyla özelleştirilebilir.
Cor-ten Çelik
Cor-ten Çelik, normal çeliğe göre atmosferik hava koşullarına karşı daha yüksek bir dirence sahip hava koşullarına dayanıklı bir çeliktir. Cor-ten panelleri dış havaya maruz kaldığında, yapışkan ve koruyucu bir pas tabakası oluşur.
Bakır
Bakır, çatı kaplamaları, kaplamalar ve dekoratif unsurlarda yaygın olarak kullanılan dayanıklı ve çok yönlü bir malzemedir. Benzersiz görünümü ve korozyon direnci nedeniyle değerlidir. Farklı mimari stillere ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde çeşitli yüzey kaplamalarıyla özelleştirilebilir.
Pirinç
Pirinç, bakır ve çinkonun karışımından oluşan bir alaşımdır. Bakıra göre daha dayanıklı ve çinkoya göre daha dövülebilir bir malzemedir. Ayrıca, pirinç yüzeyi parlaklığı ve altın rengine yakın tonları ile estetik bir görünüm sağlar. Pirinç, özellikle dekorasyon ve mimari uygulamalar için popüler bir malzemedir. Oksidasyona karşı oldukça dayanıklıdır ve çeşitli şekillerde işlenebilir. Pirinç, bakır ve çinkonun oranına bağlı olarak değişen farklı özelliklere sahip farklı alaşımlarla üretilebilir.
Galvaniz
Galvaniz Galvaniz kaplama denilen işlem, metallerin çinko ile kaplanmasıdır. Çinko, alüminyum ve bakırdan sonra endüstriyel olarak en çok kullanılan üçüncü elementtir. Metal malzemelerin çinko ile kaplanması bu malzemelerde korozyon direnci oluşmasına ve mukavemetlerinin artmasına neden olmaktadır. Metal malzemelerin galvaniz ile kaplanmasında başlıca iki yönteme başvurulmaktadır. Bunlardan biri sıcak daldırma yöntemidir. Galvanizleme için başvurulan ikinci yöntem ise soğuk kaplamadır.
Yüzey İşlemler
Toz Boya
Toz Boya
Toz boyama, panellerimize istenilen herhangi bir RAL rengini uygulamamıza izin verir. Toz, statik yükü sayesinde metal yüzeyine çekilir, daha sonra malzeme fırında ısınır ve toz erir ve kimyasal bir reaksiyona girer. Sonuç, son derece dayanıklı bir dış katmandır. Tabaka kalınlığı, iç mekan uygulamaları için minimum 60 mikron’dan dış mekan uygulamaları için 120 mikron’a kadar değişmektedir. Toz kaplamalar, istenen estetik sonuca katkıda bulunur ve mat, saten veya parlak bir sonuç elde edilmesini sağlar. Toz kaplamalı ürünler, renk haslığında mükemmel sonuçlar verir ve son derece dayanıklı bir üst tabakaya sahiptir. Elektrostatik vernik işlemi, optimum yapışkan ve korozyonsuz bir yüzey oluşturur. Bu, uzun bir ömür sağlar ve kesme, delme ve frezeleme gibi işlemlerde bile kaplama sağlam kalır. Ek bir seçenek olarak anti-grafiti kaplama da sunmaktayız. Bu üst tabaka, grafiti ve çıkartmaların malzemeye yapışmasını önler.
Eloksal
Eloksal
Eloksal, alüminyuma paslanmaz bir koruyucu tabaka sağlayan bir işlemdir. Sonuç olarak ömrü sınırsız olan ve minimum bakım gerektiren dayanıklı bir ürün elde edilir. Görünümü korunur ve siyahlaşmasını önler. Anodizasyon sırasında alüminyum hızlandırılmış bir oksidasyon sürecine maruz kalır ve üst tabakası alümina dönüştürülür. Bu tabakanın kalınlığı ürünün iç veya dış mekan kullanımına bağlıdır. Eloksal edilmiş alüminyum doğal olarak mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilir ve bronz, gümüş veya altın gibi çeşitli renkler eklenebilir. Bu, yapı, otomotiv ve havacılık gibi farklı sektörlerde, paslanmazlık ve dayanıklılık gibi özelliklerin önemli olduğu yerlerde tercih edilir.
Galvanizleme
Galvanizleme
Galvanizli çelik erozyona karşı korunur ve çok dayanıklı bir koruyucu katmana sahiptir. Termal galvanizasyon, panellerin tüm yüzeyinde kalın ve homojen bir tabaka sağlar. Galvanizli panellerin ömrünü yaklaşık 3 milimetre derinliğindeki küçük hasarlar etkilemez. Termal galvanizasyon, çeliği 0°C’de düşük dereceli sıvı çinkoya daldırmayı içerir. Bu, yapının tüm dış ve iç bölgelerini eşit şekilde korur. Çelik ve çinko, saf çinko bir tabaka ile kapatılmış bir galvanizli alaşım oluşturacak şekilde birleşirler. Galvanizli ürünler oldukça dayanıklı, neredeyse bakım gerektirmeyen ve minimum maliyetle maksimum koruma sağlar. Galvanizli çelik dış mekanlarda kullanılabilir ve herhangi bir renkte kaplanabilir.
Uygulamalar