Otomotiv

Otomobil için Genişletilmiş Metal Yüksek Standart Otomobil Üretim Standartlarını Karşılıyor

Genişletilmiş metal genellikle giriş ızgaraları, pikap baş ağrısı rafları, hoparlör ızgaraları ve diğer otomobil parçaları olarak hizmet eder ve sert yapısı anahtar parçayı iyi koruyabilir. Çeşitli otomobil uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere otomobil için genişletilmiş metal tedarik edebiliriz. 

Otomobil Giriş Izgaraları

Otomobil, özellikle ticari otomobiller ve yüksek performanslı yarış otomobillerinin giriş ızgaraları genellikle alüminyum genişletilmiş metalden yapılır. Tekdüze, küçük açıklıkları, döküntülerin ve küçük parçacıkların motor bölmesine girmesini önleyebilir. Aynı zamanda havanın motora girmesini sağlayarak iyi bir ısı dağılımı sağlar.

Özellikler
Malzeme: alüminyum alaşımı
Delik düzeni: elmas, altıgen, kare
Açılma ölçüsü: 5×10 mm, 7×12 mm, 8×16 mm, 10×20 mm, 7×25 mm, 8×25 mm
Bitiş: toz boyalı, anodize

Hoparlör Izgarası

Otomobil hoparlör ızgarası, mükemmel akustik ve dekorasyon efektleri sağlarken hoparlördeki dahili tahrik elemanlarını harici şoklardan korumak için tipik olarak düzleştirilmiş küçük delikli genişletilmiş metalden yapılır.

Özellikler
Malzeme: karbon çeliği
Kalınlık: 0,5 mm
Delik düzeni: elmas
Açılma boyutu: (SWD × LWD):1,5 × 2,5 mm, 1,7 × 2,8 mm, 2,1 × 3 mm
Bitiş: toz boyalı

 

Popüler Modeller
Burada ortak dekoratif mesh metal modellerimizi gösteriyoruz. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için özel dekoratif mesh metal ürünlerinizi tasarım konseptinize göre de geliştirebiliriz.

Otomotiv dünyasında bir araç üretimi esnasında yüzlerce parçanın bir araya gelmesi gerekmektedir. Yerine göre bu parçalar genelde dekoratif amaçlı olurken yerine göre bu parçalar çok amaçlı olarak kullanım, araçların daha hızlı ve aktif olması konusunda fayda sağlaması içindir. Panjur ızgara teli de bu parçalardan biridir. Araçların ön kısmında bulunan onlarca parça arasında yer alan bu telin hem dekoratif anlamda hem de işlevsel anlamda kendisine ait birçok amaca hizmet ettiği bilinmektedir.

Panjur Izgara Teli Özellikleri ve Kullanım Alanları

Arabaların doğrudan ön kısmında bulunan ızgaraya denk gelen ürün olan, panjur adı da verilen bu ürünler radyatör önünde açıklığı kapatmak için kullanılır. Bir aracın performansını en iyi şekilde arttıran ürün olan radyatörler, motorların hararet yapmasını önleyen, motor arızası meydana getirmemek adına arka planda çalışan önemli bir parçadır. Ek olarak araç soğutma ile ilgili devreye giren ürünler olur. Böylesine önemli bir parçanın dışarıdan gelecek olan tüm etkilere karşı korunması da yine panjur ızgarası ile olan bir işlem olur, radyatör önündeki boşluğu kapama için kullanılmaktadır.

Otomotiv sektörü içerisinde birbirinden farklı parçaların, onlarca işlevi bulunmaktadır. Radyatör önündeki açığı korumak ve kapamak için faydalanacağınız şey, bu ızgaraları kullanmak olacaktır. Panjur ızgaraları, günümüzde her otomobil için üretilmekte olup birbirinden farklı araçların neredeyse tüm marka ve modellerinde bulunur. Radyatörlerin önünü kapama dışında ise estetik amaçlı bir görünüm kazandırdığı için kullanılan ürünler olmaktadır. Hem plastik hem de metal olarak üretilmekte olup, plastik parçaların en ufak bir sert madde ile temasında kırılma riski çok yüksektir. Bu nedenle radyatör zarar görmemesi için sert durumlara karşı esneklik sağlayan ürünler tercih edilmesi gerekmektedir.

Birbirinden farklı otomobil markalarında hem plastik olarak hem de metal olarak, tercihlere göre seçim yapılarak kullanılmaktadır. Gerek koruması açısından gerekse estetik açıdan bakıldığında değerlendirilen araba panjur ızgarası günümüzde tüm araçlarda olmazsa olmaz dekoratif, koruma ızgara parçalarından biridir. Araba önlerinde bulunan ızgara panjurlar, radyatör koruduğu gibi araçların genelde logosu ya da tasarımına göre de markayı bilmek için kullanılırlar. Bir otomobilin marka ve modelini fark ettirmek için dekoratif anlamda bu panjur ızgaralarında estetik bir görünüm kazandırılırken, aracın markası bilinmesi ve ön planda olması için de farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu sayede yeni model alınan bir arabada panjur ızgara teli, eski modele göre ızgaranın farklı olması da tasarım anlamında aracın daha yeni model olduğunu gösteren bir unsur olmaktadır.

Araba Panjur Izgaraları Fiyatları Nedir?

Alüminyum üretimi ile dikkat çeken araba panjur ızgaralar, dışarıdan gelecek birçok sert darbeye karşı esneklik payı sunabilirler. Hem bükülebilir hem de esnetebilir olarak üretimi yapıldığı için araçlarda radyatör koruması görevi gören bu malzemenin de olası şekilde sorun yaşanmasını ortadan kaldırır. Araba panjur ızgaralarının fiyatları da istediğiniz ölçülere göre, arabanın marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir.

Dekor amaçlı kullanım yolu da bulunan bu ürünlerde araç panjur içlerinin ve tampon ızgaraları alanlarına monte edilerek tampon ızgara teli ile dekoratif olarak görünüm kazandırmak da mümkündür. Dekoratif amaçlı kullanımlarda alüminyum kullanıldığında hiçbir şekilde paslanma yapmaz, yaz – kış fark etmeksizin rahatlıkla kullanılabilir.

Kendi içerisinde 1’den 6’ya kadar birçok numaralandırılmış şekilde ölçüleri bulunan bu ürünlerde, alüminyum yüzey için doğru bir seçimi de marka ve model aracınıza göre yapabiliyorsunuz. Yüzeyde bulunan delik ve büyüklüğe göre seçim yapabilmek mümkün olmaktadır.

Almak istediğiniz araba panjur ızgara tellerinde birbirinden farklı modeller olsa da her modeline kendine ait doğal alüminyum olmasıyla beraber siyaha boyanmış seçenekleri bulunmaktadır. Her iki seçimde de doğal alüminyum mu yoksa siyaha boyanmış olan seçimler mi istersiniz bunu kendiniz tercih edebiliyorsunuz. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Otomobilleriniz için isteklerinizi karşılayabilir ekibimiz ile beraber tüm isteklerinize uygun çözümler sunabiliriz.

Kaliteli alüminyum malzemesiyle üretimi sağlanan bu ızgara tellerinde, eğilip bükülme fark etmeksizin zorlanarak her şey yapılabilir. En sonunda tekrar eski formu kazandırılabilir ürünlerdir. Bu sayede dışarıdan gelebilecek tüm zararlı sert etkilere karşı güçlü bir direnci bulunmaktadır. Araçlarınızın panjur, tampon alanları için ızgaralarının içine monte edilerek en uygun şekilde korunması ve dekoratif amaçlı şekilde üretimi sağlanmaktadır.

Üretimlerimizde yer alan bu ızgara teli için merak ettiğiniz üretimlerimizde ki tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak istediğinizde de bize telefon ile ulaşabilir ya da internet sitemizden doğrudan ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm marka modeller için üretim yapılabildiğin gibi istediğiniz derinliklerde üretim dışında da özel üretimlerde sağlayabilmekteyiz.