Güvenlik ve Koruma

En İyi Genişletilmiş Metal Güvenliği ve Koruma Çözümleri

Genişletilmiş metal çeşitli uygun maliyetli güvenlik ve koruma çözümleri sunar. Yüksek dayanıma, korozyon direncine ve darbe direncine sahiptir ve temel olarak temel altyapı ve mekanik ekipmanlar için güvenlik koruması sağlamak amacıyla kullanılır. Güvenlik ve koruma uygulamaları için çok çeşitli genişletilmiş metal güvenlik çitleri, makine korumaları ve yol çitleri tedarik edebiliriz.

Makine Korumaları

Genişletilmiş metal makine korumaları işçiler için güvenli bir çalışma alanı sağlar ve yabancı maddeleri dışarıda tutarak sorunsuz üretim ve daha yüksek üretim verimliliği sağlar.
Güvenlik, özellikle imalat sanayinde, üretimde her zaman büyük bir endişe kaynağıdır. Ekipmanın çalıştırılması bize yalnızca ekonomik fayda sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda operatörleri tehlikeli bir çalışma ortamına da sokuyor. Bu nedenle makine koruması çok önemli hale geliyor. Genişletilmiş metal makine korumalarımız esas olarak makine çevre korumasında ve kısmi korumada kullanılır. Koruma yüzeyi genellikle üretim kazalarının azaltılması ve operatörlerin kişisel güvenliğinin sağlanması amacıyla sarı ve turuncu gibi endişe verici renklerle elektrostatik toz boyalıdır.

 

Özellikler:


Ekonomik ve çevre dostu. Dilme ve gerdirme sonrası sağlam çelik levhadan yapılmış olup, üretim sırasında hiçbir malzeme israfı yaşanmaz.
Görünürlük. Düzgün açıklıklar, havanın ve ışığın serbestçe geçişine izin verir ve makine korumalarını çıkarmadan ekipmanın çalışmasını doğrudan gözlemleyebilir.
Emniyet. Sert yapı ve farklı açıklık boyutları, parmakların veya vücudun bir kısmının tehlikeli parçalarla temas etmesini etkili bir şekilde önleyebilir ve operatörlerin kişisel güvenliğini koruyabilir.
Dayanıklılık. Toz boyalı yüzey, gelişmiş korozyon direnci sunar.
Şekillendirilebilirlik. Farklı makinelerin güvenlik koruma gereksinimlerini karşılamak için kesilebilir, bükülebilir ve kaynak yapılabilir.

Güvenlik Çiti

Piyasadaki diğer güvenlik çiti ürünlerinden (dokuma örgü çit ve kaynaklı çit) farklı olarak genişletilmiş metal güvenlik çiti, tek parça masif çelik levhadan dilme ve germe yöntemiyle yapılır. Bu özel yapı onu o kadar güçlü kılar ki, davetsiz misafirlerin sıradan aletlerle kesmesi mümkün değildir. Ayrıca tırmanması zor olduğundan yüksek güvenlik sunar ve çit içindeki tesislerin ve personelin güvenliğini korumak için yol koruma, şantiyeler, sınır güvenliği ve güvenlik koruması gerektiren diğer uygulamalarda yaygın olarak kullanılır.

 

Özellikler:


Yüksek güç. Dilme ve gerdirme yoluyla tek parça masif çelik plakadan yapılmıştır, kaynak bağlantısı yoktur, özel açılma yapısı iyi bir sağlamlık sunar ve ağır darbelere dayanabilir.
Kesilmeye karşı. Yaygın aletlerle kolayca kesilemez ve davetsiz misafirlerin içeri girmesini geciktirebilir, hatta engelleyebilir.
Görünürlük. Tekdüze açıklık sayesinde dış manzara net bir şekilde görülebilir.
Tırmanış önleyici. Özel açılma yapısı davetsiz misafirin tutunacak yer bulamamasını sağlayarak davetsiz misafirin çite tırmanmasını ve üzerinden geçmesini engeller.
Olağanüstü dayanıklılık. Galvaniz ve toz boyalı yüzey işleminden sonra genişletilmiş metal güvenlik çiti yağmurlu, nemli ve diğer kötü hava koşullarında bile kolayca paslanmayacak, böylece bakım ve değiştirme maliyetlerini azaltacaktır.

Popüler Modeller
Burada ortak dekoratif mesh metal modellerimizi gösteriyoruz. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için özel dekoratif mesh metal ürünlerinizi tasarım konseptinize göre de geliştirebiliriz.
Galeri

Büyük yapılı binalarda, elektronik cihazlarda ya da benzer birbirinden farklı alanlarda korunması gereken her şey için çeşitli sistemler kullanabilir ve birçok dışarıdan gelebilir darbe ihtimallerine karşı muhafaza etmeyi sağlamak adına muhafazalama metal kaplamaları tercih edebilirsiniz. Güvenli bir şekilde kullanılabilir durumu söz konusu olan bu ürünler, tamamen elektronik cihazlardan tutun da darbe almasını istemediğiniz, dışarıdan gelecek fiziksel etkilere karşı korunmasını istediğiniz her şey için kullanıma uygundur. 

Her konuda söz konusu olan fiziksel darbeler, günümüzde büyük çaplı yatırım yaptığınız cihazlarınıza zarar vereceği gibi bunları korumak ve muhafazada tutmak adına en doğru önleyecek şekilde dış metal kaplama ürünlerini tercih edebilirsiniz. Dış etkenlerde oluşacak tehlikeli hareketler, büyük çaplı yatırımlarınız olan jeneratörler, çeşitli elektrik cihazları ya da dışarıda bulunan birçok elektronik ürünlerinizin tehlike alanına dahil olmaması için korumaya dahil eder, bu sayede güvenli bir ortam sağlayarak tehlikeli hareketler ile karşı karşıya kalmasını da önlemiş olabilirsiniz. 

Makine Muhafazaları Nedir? 

Delikli veya transparan bir görüntüyle beraber makinalarınızın korunmasını sağlayan, dış etkenlerden herhangi bir fiziksel darbe alımına karşı güçlü koruma sağlayan, makine ya da benzer cihazlar dışında da bir binanın dış yüzeyini, bir alanın tamamen dış kaplama kısmını korumak, darbelere karşı dayanıklı bir yapı geliştirmek adına ihtiyaç duyulan şey muhafaza kaplama sistemleridir. Makine muhafazaları nedir? Durumunda ise, direkt olarak makinelerin korunmasını sağlayan kaplama sistemleri olarak bilinmektedir.

Herhangi bir alana karşı muhafaza ihtiyacının söz konusu olduğu durumlarda, darbelere karşı, fiziksel bir müdahaleye karşı korunma isteği doğrultusunda yer alan bu muhafaza sistemleriyle beraber doğru güvenlik kuralları sayesinde en doğru makine koruma bölümlerine kadar detaylı şekilde işlem sağlanabilir olacaktır. Burada amaç mümkün olduğunca darbelere karşı dayanıklı bir yapıyı oluşturmak, kafes oluşturma isteği olması sebebiyle detaylı olarak her türlü iş makinelerinde, bina yapılarında ya da çeşitli birçok mekanik sistemlerde kullanıma uygun şekilde geliştirilmiştir. 

Makine üzerindeki tehlikeyi atmak ve en doğru biçimde de güvenlik kuralları çerçevesinde uygun bir sistem kurabilmek adına makine muhafazalarının olmazsa olmazı elektronik cihazlar ya da iş makineleri olmaktadır. Hareket eden ve buna göre dışarıdan gelecek darbe oluşumunu önleyebilmek adına makine üzerindeki tüm riskleri azaltmak adına muhafazalama önemli bir ihtiyaçtır.

Elektronik Cihazlarınızı Muhafaza Edin

Elektrikli cihazlarınızın dışarıdan darbelere karşı hasar görmemesi adına güvenli bir kafes içerisinde tutmak adına muhafaza sistemlerini tercih edebilirsiniz. Tamamen elektrikli cihazlara yönelik yapılmasıyla beraber, dış yüzeyi hassas ve hiçbir darbeyi kabul etmeyecek nitelikte olan her türlü makinanın tehlikeli durumunu kapatabilmek adına siz de makine parçalarının korunması noktasında makine muhafazaları sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Günümüzde bu makine koruyucularının amacı en iyi şekilde elektrikli cihazların tamamen dış etkenlerden korunmasını sağlamaktır. Böylelikle güvenliğini olabildiğince kontrol altına alacağınız gibi bir hayli işinizi de kolaylaştırmış olacağınızdan emin olabilirsiniz. Sürülebilir ya da sabit bir yere monte edilebilir şekilde kullanacağınız ürünlerde, eğer makinaların hareketli parçalarında korunma gerekiyorsa buna göre makinanın tehlike bölgesinden uzak durması adına kafes halinde muhafaza edecek bir sistem yapılmasını isteyebilirsiniz.

Teknolojiye Uygun Muhafaza Sistemler 

Yenilenmiş yapılarıyla beraber eskiden daha düz ve sabit olan ürünler, artık hareketli kullanımlara uygun şekilde de geliştirilmiştir. Alüminyum ya da metal türlerinde üretimleri sayesinde her zaman hareket halindeki cihazlarınızın üzerine monte edilebilir şekilde korunaklı bir yapı kurabilirsiniz. Teknolojiyle uyumlu şekilde çalışan muhafaza sistemler, günümüzde en doğru çalışmalar neticesinde en iyi parçaların arasına sıkıştırılabilir ve monte edilebilir şekilde çalışmaktadır. 

Teknolojik şekilde gelişimin kazandırdığı pratik çözümlerden biri de, uygun şekillerin birçok açıdan monte edilebilir olmasıdır. Bu sayede parçaların arasına monte edeceğiniz şekilde cihazlar üzerinde monte etme avantajı bulunan bu muhafazalar için aynı zamanda baskı yapılabilir ve kolay şekilde de elektrikli cihazlar üzerine bağlantı çözümlenebilir. Kullanım konforu noktasında her zaman çarpı 2 niteliğinde işlem süreci ilerleten bu cihazlarda en çok kullanım alanları ise endüstriyel alanlar olmaktadır.

Muhafaza Sistemlerin Kullanım Avantajları Nelerdir? 

Öncelikli olarak muhafaza sistemlerinin kullanım alanlarına göre avantajları da çoğalmaktadır. Günümüzde malzeme kalitesine göre binalarda kullanıldığında, dışarıdan gelecek her türlü darbeye karşı korunaklı olan, herhangi bir korunması gerek bir alan için ister transparan isterseniz delikli şekilde alüminyumlarla kaplama yaptırılarak muhafaza sağlanabilir. Bununla beraber ayrıca muhafaza noktasında uygun şekillerin yaratılması noktasında genişletilmiş olarak da özel muhafaza sistemleri kurulmaktadır. Kullanım alanı büyüklüğüne göre bu özel ölçülerde muhafaza yapılması mümkün olmaktadır. 

Aynı zaman içerisinde alüminyum ya da paslanmaz metal materyaller kullanıldığı için tüm cihazlarınızda korunaklı bir yapı oluşturulması, hırsızlığa karşı betona veya duvara monte edilerek muhafaza sistemleri yapılması da mümkün olmaktadır. Böylelikle herhangi bir sökme, takma ya da yer değiştirmenin olumsuz olacağı her türlü iş makinaları için sabitleme şeklinde de muhafaza sistemleri kullanıma uygundur. 

Tüm elektronik cihazlarda, iş cihazları veya makinalarında en uygun şekilde muhafaza edebilmek adına, dışarıdan gelecek darbelere karşı dayanıklı olması noktasında paslanmaz metalden üretilen bu üretimleri tercih edebilirsiniz. Dış ortamlara uygunluğu sayesinde de her zaman kullanıma açık, istediğiniz her ürün çeşitliliği olarak da özel boyutlarda yaptırmanız mümkün olmaktadır. 

Muhafaza sistemlerinde renklendirme çalışması, üzerine baskı çalışması yapılabiliyor olması da en büyük avantajlarından biridir. Kişiye veya firmaya özel şekilde üretilebilir olan ölçüler sayesinde, üzerinde baskı kalitesini en iyi şekilde görüp istediğiniz biçimde de nitelendirilebilir olarak özel biçimde muhafaza sistemi oluşturabilirsiniz. Bu sistem içerisinde aynı zamanda baskıyla beraber makinanın rengine göre de farklı renklendirme çalışmaları yapabilirsiniz. Bu da en büyük avantajlardan biri olarak karşınıza çıkacaktır.

Muhafaza Sistemleri Kullanım Alanları

İnşaat ve yapıların birçoğunda kullanılan muhafaza sistemler, yapıların tamamen korunması konusunda en iyi yardımcı elemanlar olarak bilinmektedir. Bu sayede yapı sektörü içerisinde önemli bir rol oynamaktadır. Alüminyum muhafaza kaplama ile birlikte inşaat sektöründe oldukça güçlü bir yere sahip olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Dış ortamların tamamına dayanıklı olarak geliştirilen bu metal kaplama sistemler sayesinde bir cephe kaplaması olarak kullanım görevi de görmektedir. Böylelikle binaların cephelerinde güçlü bir kaplama yapılmak istendiğinde karşılaşılabilir ve cephe kaplamalarında harika bir dekoratif model de yaratabilirsiniz. Sadece dayanıklılığıyla değil aynı zamanda dekoratif görünüm kazandırmak adına da değerlendirmelerinizi buna göre yapabilirsiniz. 

Farklı renklerde, tasarımlarda ve baskı modellerinde üretilebilir olan güçlü muhafaza sistemleri konusunda sınırsız cephe tasarımlarıyla beraber istediğiniz özgün stil çalışmalarında faydalanabilir ve kaliteli fikirler ile beraber farklı modellerden esinlenebilirsiniz.

Çeşitli mimari alanlarından tutun da birbirinden farklı yapılarda, dekoratif amaçlı kullanım sahip olarak tercih edilebilir alüminyum kaplama sistemleri bir tür muhafaza sistemlerdir. Bu sayede dekoratif yapılarda kullanıldığı gibi inşaat sektöründe binaların cephelerine göre özel bir şekilde dayanıklı cephe oluşturma amaçlı da tercih edilebilir. Ceylanlar Metal olarak bu alanda uzun yıllardır sağlamakta olduğumuz hizmetlere göre, en iyi hizmet çeşitliliğimizden faydalanabilir ve özel ölçülerde üretilebilir gücümüzden faydalanabilirsiniz. İstediğiniz her zaman fiyat teklifi almak ya da fikirlerinizi sunmak, sorularınızı sormak adına bizi arayabilir ve bizden her zaman bilgi alabilirsiniz.