Ceylanlar Metal 1986’dan beri Genişletilmiş Metal Üretimine Odaklanıyor

10.000 m2’lik fabrika alanına sahip Ceylanlar Metal, 1.000’den fazla çeşit genişletilmiş metal ürün üretmek için en son teknolojiye sahip üretim ekipmanlarına ve bağımsız olarak geliştirilmiş bir dizi ekipmana sahiptir. Yıllık 15.000 tona kadar üretim kapasitesine sahiptir. Böylece müşterilerimizin küçük ve büyük siparişlerini esnek ve verimli bir şekilde tamamlayabiliyoruz.

Üretim Ekipmanları
Genişletilmiş Metal Makineleri
Genişletilmiş Metal Makineleri

Genişletilmiş metal makineleri, genellikle mimari ve endüstriyel gibi uygulamalarda kullanılan genişletilmiş metal levhaları üretmek için kullanılan endüstriyel ekipmanlardır. Farklı kalıp seçenekleri ile istenilen göz ve kalınlık özelliklerine göre üretim kapasitelerine sahiptir.Genişletme özelliğiyle birlikte firesiz üretim yapılmaktadır

Düzleştirme Makineleri
Düzleştirme Makineleri

Makine, standart genişletilmiş metali soğuk bir ruloyla düzleştirilmiş kullanılmış metale düzleştirerek tekdüze, pürüzsüz ve düz bir yüzey bırakır.

Delik Makineleri
Delik Makineleri

Perfore makineleri levhaların belirli kalıplarla delik açarak boşaltılması işlemidir.Sürücü besleme mekanizması  ve kalıplar sayesinde farklı boşluk oranları uygulanabilir.Mimari ve endüstriyel uygulamalarda kulanılmakta olup levha ve rulo üretimi yapılabilmektedir.

Lazer Kesim Makinaları
Lazer Kesim Makinaları

İstenilen ölçülerde 0,5 mm’den 10 mm’ye kadar her türlü mimari desenler lazer kesim makinalarımızda yapılabilir.Bu imalatta ürün hassasiyeti yüksek olup geniş ürün yelpazisyle çeşitlilik sağlanmaktadır. Makine parkurumuzda yüksek teknoloji CNC lazer kesim kullanılmakta olup çapaksız ve kaliteli yüzeysel işlem yapılmaktadır.

Bükme Makinaları
Bükme Makinaları

Abkant büküm, metalin farklı açılarda bükülmesine imkan vererek, mimari tasarımcıların daha özgür ve yaratıcı olmalarına olanak tanır. Böylece, mesh metal malzemeler, daha özgün ve kişisel tasarımlar için uyarlanabilir. Bu metal levhalar, özel delikleri veya açıklıkları sayesinde hafifliği, güçlü yapısı ve estetik görünümü ile öne çıkar. CNC büküm teknolojisi ile farklı şekil ve boyutlarda bükülebilirler.

Kaynak
Kaynak

Firmamız geniş kaynak yelpazesine sahiptir. Genişletilmiş metal mesh ve perfore delikli metallerin projeye uygun kaynaklarını son derece hassasiyetle uygulamaktadır. Her türlü materyal çelik, galvaniz, paslanmaz sac ve bakır kaynağı bünyemizde yapılmaktadır.

Araştırma ve İnovasyon Sipariş Üzerine Hizmet
Bazen mevcut ürünlerimiz ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamayabilir. Bu durumda sipariş üzerine hizmetimize ihtiyaç duyabilirsiniz. özel gereksinimlerinize göre uygun öneriler sağlayabilir ve size özel ürünler geliştirebiliriz.
Hammadde
Seçeneğiniz için karbon çeliği, galvanizli çelik, alüminyum, bakır ve nikel plakalar.
Delme Kalıpları
500'den fazla çeşit delme kalıbı ve yeni özelleştirilmiş kalıplar mevcuttur.
Yüzey İşlem
Elektrostatik toz boyalı, eloksal, galvanizleme kaplı yüzey işlemi vb.
Özel İşleme
Kenar kesme, bükme, katlama ve diğer şekillendirme işlemleri.
Yüzey İşlem Teknolojileri
Yüzey İşlemleri Genişletilmiş Metale Renk Katar ve Ömrünü Uzatır

Çeşitli yüzey işlemleri sayesinde genişletilmiş metal yalnızca daha güzel bir yüzeye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel korozyon direncine ve yaşlanma karşıtı özelliklere de sahip olur ve böylece hizmet ömrünü uzatır. Sıcak daldırma galvanizli, toz boyalı ve eloksal kaplı genişletilmiş metal yüzey işlemleri sağlayabiliriz.

Toz Boya
Toz Boya

Toz boyama, panellerimize istenilen herhangi bir RAL rengini uygulamamıza izin verir. Toz, statik yükü sayesinde metal yüzeyine çekilir, daha sonra malzeme fırında ısınır ve toz erir ve kimyasal bir reaksiyona girer. Sonuç, son derece dayanıklı bir dış katmandır. Tabaka kalınlığı, iç mekan uygulamaları için minimum 60 mikron’dan dış mekan uygulamaları için 120 mikron’a kadar değişmektedir. Toz kaplamalar, istenen estetik sonuca katkıda bulunur ve mat, saten veya parlak bir sonuç elde edilmesini sağlar. Toz kaplamalı ürünler, renk haslığında mükemmel sonuçlar verir ve son derece dayanıklı bir üst tabakaya sahiptir. Elektrostatik vernik işlemi, optimum yapışkan ve korozyonsuz bir yüzey oluşturur. Bu, uzun bir ömür sağlar ve kesme, delme ve frezeleme gibi işlemlerde bile kaplama sağlam kalır. Ek bir seçenek olarak anti-grafiti kaplama da sunmaktayız. Bu üst tabaka, grafiti ve çıkartmaların malzemeye yapışmasını önler.

Eloksal
Eloksal

Eloksal, alüminyuma paslanmaz bir koruyucu tabaka sağlayan bir işlemdir. Sonuç olarak ömrü sınırsız olan ve minimum bakım gerektiren dayanıklı bir ürün elde edilir. Görünümü korunur ve siyahlaşmasını önler. Anodizasyon sırasında alüminyum hızlandırılmış bir oksidasyon sürecine maruz kalır ve üst tabakası alümina dönüştürülür. Bu tabakanın kalınlığı ürünün iç veya dış mekan kullanımına bağlıdır. Eloksal edilmiş alüminyum doğal olarak mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilir ve bronz, gümüş veya altın gibi çeşitli renkler eklenebilir. Bu, yapı, otomotiv ve havacılık gibi farklı sektörlerde, paslanmazlık ve dayanıklılık gibi özelliklerin önemli olduğu yerlerde tercih edilir.

Galvanizleme
Galvanizleme

Galvanizli çelik erozyona karşı korunur ve çok dayanıklı bir koruyucu katmana sahiptir. Termal galvanizasyon, panellerin tüm yüzeyinde kalın ve homojen bir tabaka sağlar. Galvanizli panellerin ömrünü yaklaşık 3 milimetre derinliğindeki küçük hasarlar etkilemez. Termal galvanizasyon, çeliği 0°C’de düşük dereceli sıvı çinkoya daldırmayı içerir. Bu, yapının tüm dış ve iç bölgelerini eşit şekilde korur. Çelik ve çinko, saf çinko bir tabaka ile kapatılmış bir galvanizli alaşım oluşturacak şekilde birleşirler. Galvanizli ürünler oldukça dayanıklı, neredeyse bakım gerektirmeyen ve minimum maliyetle maksimum koruma sağlar. Galvanizli çelik dış mekanlarda kullanılabilir ve herhangi bir renkte kaplanabilir.