Ceylanlar Metal, Çeşitli Uygulamalar için Yüksek Kaliteli Genişletilmiş Metal Ürünler Sağlar

Genişletilmiş metal, metal plakanın/sacın delinmesi ve gerilmesiyle üretilir. Üretim sürecinde hiçbir malzeme israf edilmez, ekonomiktir ve çevre dostudur, bu nedenle delikli metale iyi bir alternatiftir. 

Benzersiz Avantajlar

  • Tek parça inşaat çelik levha, kaynak bağlantısı yok, gevşek kenar yok, sağlam ve dayanıklı yapı.
  • Düzgün açıklıklar havanın, ışığın ve ısının serbestçe geçişine izin verir.
  • 3 boyutlu yapı, iyi bir kayma önleme performansı ve yüksek yük kapasitesi sunar.
  • Çarpıcı bir estetik hissi veren çeşitli malzemeler, delik desenleri ve boyutları arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Ceylanlar Metal, Çeşitli Uygulamalar için Yüksek Kaliteli Genişletilmiş Metal Ürünler Sağlar
Popüler Delik Modelleri
Burada ortak endüstriyel genişletilmiş metal modellerimizi gösteriyoruz. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için özel endüstriyel genişletilmiş metal ürünlerinizi tasarım konseptinize göre de geliştirebiliriz.
Malzemeler
Alüminyum
Alüminyum, mimari uygulamalarda yaygın olarak kullanılan hafif ve dayanıklı bir metaldir. Alüminyumun yüksek mukavemeti, düşük yoğunluğu, kolay şekillendirilebilirliği, korozif olmaması ve estetik görünümü nedeniyle birçok mimari proje için ideal bir malzeme olarak kabul edilir. Ayrıca, alüminyumun geri dönüştürülebilir olması da, çevre dostu mimari uygulamalarda kullanımını arttırmaktadır.
Paslanmaz Çelik
Paslanmaz çelik, gücü, dayanıklılığı ve estetik çekiciliği nedeniyle mimaride popüler bir malzemedir. Genellikle kaplamalar, çatı kaplamaları ve diğer uygulamalarda kullanılır. Çok yönlüdür, bakımı kolaydır ve farklı tarz ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir.
Çelik
Çelik, kirişler, sütunlar ve çerçeveler gibi yapısal uygulamalarda, ayrıca kaplama ve çatı sistemlerinde yaygın olarak kullanılan güçlü, dayanıklı ve çok yönlü bir malzemedir. Maliyet etkili, bakımı kolaydır ve farklı mimari stillere ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde çeşitli yüzey kaplamalarıyla özelleştirilebilir.
Cor-ten Çelik
Cor-ten Çelik, normal çeliğe göre atmosferik hava koşullarına karşı daha yüksek bir dirence sahip hava koşullarına dayanıklı bir çeliktir. Cor-ten panelleri dış havaya maruz kaldığında, yapışkan ve koruyucu bir pas tabakası oluşur.
Bakır
Bakır, çatı kaplamaları, kaplamalar ve dekoratif unsurlarda yaygın olarak kullanılan dayanıklı ve çok yönlü bir malzemedir. Benzersiz görünümü ve korozyon direnci nedeniyle değerlidir. Farklı mimari stillere ve tasarım gereksinimlerine uyacak şekilde çeşitli yüzey kaplamalarıyla özelleştirilebilir.
Pirinç
Pirinç, bakır ve çinkonun karışımından oluşan bir alaşımdır. Bakıra göre daha dayanıklı ve çinkoya göre daha dövülebilir bir malzemedir. Ayrıca, pirinç yüzeyi parlaklığı ve altın rengine yakın tonları ile estetik bir görünüm sağlar. Pirinç, özellikle dekorasyon ve mimari uygulamalar için popüler bir malzemedir. Oksidasyona karşı oldukça dayanıklıdır ve çeşitli şekillerde işlenebilir. Pirinç, bakır ve çinkonun oranına bağlı olarak değişen farklı özelliklere sahip farklı alaşımlarla üretilebilir.
Galvaniz
Galvaniz Galvaniz kaplama denilen işlem, metallerin çinko ile kaplanmasıdır. Çinko, alüminyum ve bakırdan sonra endüstriyel olarak en çok kullanılan üçüncü elementtir. Metal malzemelerin çinko ile kaplanması bu malzemelerde korozyon direnci oluşmasına ve mukavemetlerinin artmasına neden olmaktadır. Metal malzemelerin galvaniz ile kaplanmasında başlıca iki yönteme başvurulmaktadır. Bunlardan biri sıcak daldırma yöntemidir. Galvanizleme için başvurulan ikinci yöntem ise soğuk kaplamadır.
Yüzey İşlemler
Toz Boya
Toz Boya
Toz boyama, panellerimize istenilen herhangi bir RAL rengini uygulamamıza izin verir. Toz, statik yükü sayesinde metal yüzeyine çekilir, daha sonra malzeme fırında ısınır ve toz erir ve kimyasal bir reaksiyona girer. Sonuç, son derece dayanıklı bir dış katmandır. Tabaka kalınlığı, iç mekan uygulamaları için minimum 60 mikron’dan dış mekan uygulamaları için 120 mikron’a kadar değişmektedir. Toz kaplamalar, istenen estetik sonuca katkıda bulunur ve mat, saten veya parlak bir sonuç elde edilmesini sağlar. Toz kaplamalı ürünler, renk haslığında mükemmel sonuçlar verir ve son derece dayanıklı bir üst tabakaya sahiptir. Elektrostatik vernik işlemi, optimum yapışkan ve korozyonsuz bir yüzey oluşturur. Bu, uzun bir ömür sağlar ve kesme, delme ve frezeleme gibi işlemlerde bile kaplama sağlam kalır. Ek bir seçenek olarak anti-grafiti kaplama da sunmaktayız. Bu üst tabaka, grafiti ve çıkartmaların malzemeye yapışmasını önler.
Eloksal
Eloksal
Eloksal, alüminyuma paslanmaz bir koruyucu tabaka sağlayan bir işlemdir. Sonuç olarak ömrü sınırsız olan ve minimum bakım gerektiren dayanıklı bir ürün elde edilir. Görünümü korunur ve siyahlaşmasını önler. Anodizasyon sırasında alüminyum hızlandırılmış bir oksidasyon sürecine maruz kalır ve üst tabakası alümina dönüştürülür. Bu tabakanın kalınlığı ürünün iç veya dış mekan kullanımına bağlıdır. Eloksal edilmiş alüminyum doğal olarak mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilir ve bronz, gümüş veya altın gibi çeşitli renkler eklenebilir. Bu, yapı, otomotiv ve havacılık gibi farklı sektörlerde, paslanmazlık ve dayanıklılık gibi özelliklerin önemli olduğu yerlerde tercih edilir.
Galvanizleme
Galvanizleme
Galvanizli çelik erozyona karşı korunur ve çok dayanıklı bir koruyucu katmana sahiptir. Termal galvanizasyon, panellerin tüm yüzeyinde kalın ve homojen bir tabaka sağlar. Galvanizli panellerin ömrünü yaklaşık 3 milimetre derinliğindeki küçük hasarlar etkilemez. Termal galvanizasyon, çeliği 0°C’de düşük dereceli sıvı çinkoya daldırmayı içerir. Bu, yapının tüm dış ve iç bölgelerini eşit şekilde korur. Çelik ve çinko, saf çinko bir tabaka ile kapatılmış bir galvanizli alaşım oluşturacak şekilde birleşirler. Galvanizli ürünler oldukça dayanıklı, neredeyse bakım gerektirmeyen ve minimum maliyetle maksimum koruma sağlar. Galvanizli çelik dış mekanlarda kullanılabilir ve herhangi bir renkte kaplanabilir.
Uygulamalar

Standart tavan süspansiyon sistemlerine uyumlu olabilecek şekilde tasarlanan genişletilmiş mesh sac ölçüleri de mekanlara göre özel olarak belirlenebilmektedir. Standart ölçülerde üretilebilen ürünlere alternatif olarak sunulan bu ürünler kişiye özel üretime sahiptir. Tavan ağları, herhangi bir projeye endüstriyel ve çağdaş bir görünüm kazandırabilmek için tercih edilmektedir.

Ürün yelpazeleri arasında mevcut tavan döşemelerinizi metal ızgara tavan döşemeleriniz ile birlikte kolay bir şekilde ızgara sisteminizi değiştirmeden kullanabileceğiniz ürünler vardır. Asma tavan sistemleri arasında yer alan metal meshler geniş açık alanların kapatılması işlemini en estetik şekilde yapabilmenizi sağlar. Mekanlarınızı yenileyerek modern bir görünüm elde edebilmenizi sağlayan bu sistemler geniş tavan alanlarını sizlere sunarlar.

genisletilmis-metal-mesh-1.jpeg

Modern ve Ferah Görünümler Elde Edebilirsiniz

Çağdaş ve ferah bir hissiyat elde edebileceğiniz tavan sistemlerinin fiyatları da birbirinden farklı olabilmektedir. Genişletilmiş metal mesh fiyatları ürünlerin marka, model ve teknik özellikleriyle boyutlarına göre değişebilmektedir. Fakat Ceylanlar Metal olarak sizlere sunduğumuz ürünler arasında farklı bütçelere uyum sağlayabilecek ürünler yer almaktadır.

Genişletilmiş metal meshler U-kenar olan gelişletilmiş metal ürün aksesuarıdır. Kenar kısımları daha çekici ve homojen hale getirilmiştir. Ürünün kenarlarına tutturulmuş olan metal U şeklinde olabileceği gibi aynı zamanda L şeklinde veya kare boru şeridindedir. Keskin kenarlarıyla dikkat çeken bu ürünlerin tabakasının kesim kenarlarında da güvenlik bariyerleri yer alır. Karbon çeliği, paslanmaz çelik, alüminyum ve galvanizli sac olarak da ürünler üretilebilmektedir.

Ürünler çeşitli ebatlarda üretilebildiği gibi aynı zamanda farklı desen ve renklerde de üretilebilmektedir. Mesh asma tavan benzeri bir malzeme oluşturulabilmesi için kesilerek uzatılan ürünler teller ve mafsallar ile desteklenir. Levha düzlemine uygun olabilecek düzgün bir açı ile ürünler yerleştirilir. Böylelikle mukavemet ve sağlamlık kazandırılır ve yükü destek çerçevelerine iletebilir hale gelebilirsiniz.

Büyük açıda oldukları için metal tavan gibi tavanın ağırlığını, diğer tarafını da daraltması mümkündür. Bina içerisindeki dış cephede olabileceği gibi yangına dayanıklılıktan bitmiş ürüne kadar aynı avantajlara sahip olabilir. Kolay temizlenebilir yapıya sahip olan bu ürünler daha verimli ısıtma ve soğutma imkanını sizlere sunar. Böylelikle kullanım maliyetlerinde tasarrufa geçmiş olursunuz. Sesi yalıtabilme veya yönlendirebilme için de üretilen genişletilmiş metal ağlar üretilmektedir.

Metal ızgara tavanlar istediğiniz renklerde kaplanabilir ve farklı kaplamalar, pirinç, alüminyum ve krom ile yapılabilir. Eşsiz bir estetik görünüm elde edebileceğiniz ürünler farklı şekillerde tasarlanabilmektedir.

Genişletilmiş Metal Mesh Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genişletilmiş metal sac seçimlerinizi yaparken firma güvencesine dikkat etmelisiniz. Güvenilir olan firmaları tercih ettiğiniz zaman uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlere sahip olursunuz. .Ayrıca ürünlerin çevresel faktörlere karşı dayanıklı olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu tür ürünleri tercih ederek daha güvenilir bir şekilde çalışmalarınızı sergileyebilirsiniz.

Her biri dünya kalite standartlarında tasarlanan genişletilmiş metal mesh modellerine güvenilir şekilde ulaşabilmek için firmamızı da tercih edebilirsiniz. Çevre dostu ürünleri sizlere sunarken aynı zamanda hizmet öncesi ve sonrasında da destek vermeyi ihmal etmiyoruz.

Her türlü mekanda mükemmel bir sonuç elde etmeyi sağlayan  genişletilmiş metal mesh sistemler alüminyum, DKP, galvaniz, pirinç, paslanmaz ve titanyum  gibi pek çok farklı metal malzeme kullanılarak üretilebiliyor. Endüstriyel alanda kullanım için uygun olan  ürün modelleri silindirli ve silindirsiz olmak üzere 2 farklı grupta değerlendirilebilir.

Genişletilmiş Metal Mesh Modelleri

Silindirli olan ürün modelleri 2 boyutlu bir görüntü sunarken silindirsiz olanlar üç boyutlu bir görüntü sunabiliyor. Ürün çeşitlerimiz arasında her iki gruptan çok sayıda farklı model bulunuyor. Ürün modellerinde kullanılan  gözenekler lise elmas, kare, yuvarlak ve altıgen olabiliyor. Mekana ya da ihtiyaçlarınıza en uygun olan modeli seçebilmeniz için sizlere geniş bir seçenek yelpazesi sunuyoruz.

Ürünlere dair merkezler arası uzaklık, ağırlık, üretiminde kullanılan materyal, delik çapı gibi pek çok farklı teknik bilgiyi sitemizde inceleyebilir ve hangi ürün modelinin sizin ihtiyaçlarınızı çok daha iyi karşılayacağını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Profillerin en ve boy bilgilerini de sizlerle paylaşıyoruz. Ürünlerimiz ve uygulama çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle hemen iletişime geçin.

Genişletilmiş Metal Ölçüleri

Asma tavan modellerde genişletilmiş metal ölçüleri, birbirinden farklı ölçülerde üretilmektedir. Açık yüzeyleriyle birlikte genişletilmiş tel modeli sayesinde açık yüzeyi sayesinde ışıklandırmaya izin vermektedir. Tavan elemanı olarak en çok kullanılan parçalardan biri olan bu genişletilmiş alüminyum ile birlikte tavan elemanı, transparan görüntüsünü sağlamak için yaygın olarak kullanılır.

Genişletilmiş alüminyumlar, tek bir parça halinde kullanılan metal ürünün parçalarındadır. Yüzey ile asma tavan arasında elektrik ile mekanik tesisat elemanlarının örtüsünü metal mesh levha ile kapatmak için yeterlidir.

silindirli-genisletilmis-metal-mesh.jpeg

Kullanım alanlarına göre metal çeşitlerinin hızlı şekil alabilir olması sayesinde, birçok tasarımcıya göre sınırsız olarak kullanım ortamı sağlamaktadır. Tek bir parça üzerinde metal ürününün birçok alanda sınırsız tasarıma sahip olanakları yaratılmasını sağlamak mümkündür.

Cephe tasarımlarını değiştirmek için genişletilmiş alüminyum çeşitlerinin de yaygın şekilde kullanımı bulunur. Mesh ölçülerinin birbirinden farklı kaliteli ürünleri halinde üretilmesiyle beraber, cephelere sunduğu tasarımlarda da bu şekilde değişkenlik kazandırmak mümkündür. Genişletilmiş alüminyum mesh metaller, bina iç ve dış tasarımlarında çok yaygın şekilde kullanılır.

Her projeye uygun şekilde genişletilmiş tel veya genişletilmiş alüminyum ölçüleri bulunmaktadır. Kullanım alanlarına bağlı şekilde hem ölçüsü hem de fiyatlandırması değişkenlik gösteren bu ürünlerin tamamı dış cephelerde, asma tavanlarda, yürüme yollarında ve mobilya sektöründe yaygın şekilde kullanılır.

Genişletilmiş Metal Ölçüleri

Asma tavan modellerde genişletilmiş metal ölçüleri, birbirinden farklı ölçülerde üretilmektedir. Açık yüzeyleriyle birlikte genişletilmiş tel modeli sayesinde açık yüzeyi sayesinde ışıklandırmaya izin vermektedir. Tavan elemanı olarak en çok kullanılan parçalardan biri olan bu genişletilmiş alüminyum ile birlikte tavan elemanı, transparan görüntüsünü sağlamak için yaygın olarak kullanılır.

Genişletilmiş alüminyumlar, tek bir parça halinde kullanılan metal ürünün parçalarındadır. Yüzey ile asma tavan arasında elektrik ile mekanik tesisat elemanlarının örtüsünü metal levha ile kapatmak için yeterlidir.

Kullanım alanlarına göre metal çeşitlerinin hızlı şekil alabilir olması sayesinde, birçok tasarımcıya göre sınırsız olarak kullanım ortamı sağlamaktadır. Tek bir parça üzerinde metal ürününün birçok alanda sınırsız tasarıma sahip olanakları yaratılmasını sağlamak mümkündür.

Cephe tasarımlarını değiştirmek için genişletilmiş alüminyum çeşitlerinin de yaygın şekilde kullanımı bulunur. Mesh ölçülerinin birbirinden farklı kaliteli ürünleri halinde üretilmesiyle beraber, cephelere sunduğu tasarımlarda da bu şekilde değişkenlik kazandırmak mümkündür. Genişletilmiş alüminyum mesh metaller, bina iç ve dış tasarımlarında çok yaygın şekilde kullanılır.

Her projeye uygun şekilde genişletilmiş tel veya genişletilmiş alüminyum ölçüleri bulunmaktadır. Kullanım alanlarına bağlı şekilde hem ölçüsü hem de fiyatlandırması değişkenlik gösteren bu ürünlerin tamamı dış cephelerde, asma tavanlarda, yürüme yollarında ve mobilya sektöründe yaygın şekilde kullanılır.

Genişletilmiş Metal Fiyatları

Genişletilmiş metal türlerinin fiyatlandırması, ölçülere bağlıdır. Bu ürünler, tüm müşterilerimizin isteklerine bağlı şekilde parça metalden imal edilmiştir. Aynı zamanda genişletilmiş metal ürünlerinde her türlü iç mekan bölme uygulaması, yapısına göre dış cephelerinde kullanımı bulunur. Yürüme yollarından tutun da yapıların tavanlarına kadar metal mesh üretimleri yapılır.

Dekoratif özelliği bakımından yaygın olarak kullanılan genişletilmiş metal ürünler, birbirinden farklı dekoratif anlamında hem ev hem de ofis ortamında yaygın olarak kullanılır. Mimari alanlar dışında endüstriyel alanlarda da pek çok yaygın kullanımı bulunur. Dış cephelerde, dayanıklılığına bağlı taşımacılık. Sektöründe birçok genişletilmiş alüminyum kullanılır.

Birim metrekare başı ağırlığı düşük olması sayesinde çok uygun fiyatlarla yararlanacağınız genişletilmiş metal mesh ile birlikte en önemli avantajlarından faydalanabilirsiniz. dayanıklılık ve güvenlik açısından birçok açıdan çok yönlü şekilde kullanım imkanı yaratır. Güçlü bir ürün olan genişletilmiş metal, ölçülerine ve kullanım alanına uygun şekilde fiyatlandırılır. Kazanmış olduğu üçüncü boyut özelliği sayesinde ışığı ve sesi çok iyi şekilde emerek sizlere yalıtımlı ortam da yaratmaktadır. 

Ölçülerine göre genişletilmiş metal fiyatları da değişkenlik gösterir. Ceylanlar Metal olarak istediğiniz birçok ürünlerde aranan ölçüler nelerse, sizlere özel olarak fiyat çalışması da sunuyoruz. Bu konuda genişletilmiş metal fiyat için bizlere telefon ile ulaşabilir ya da web sitemizde yazan genişletilmiş metal ölçüleri ve fiyatlarından da yararlanabilirsiniz.

Genişletilmiş Metal Özellikleri

Paslanmaz çelik ile üretilen ve kullanımı yaygın şekilde birçok alanda bulunan genişletilmiş metallerin sahip olduğu birçok özellik bulunur. Paslanmaz alüminyum malzemesinden üretildiği gibi hem dayanıklı hem de kullanışlı yapısıyla beraber son derece inşaat sektöründe olmazsa olmaz malzemelerden biridir. Bu alanda Ceylanlar Metal, profesyonel bir hizmet sağlayarak üretim noktasında istediğiniz şekilde genişletilmiş metal ürünleriyle ilgili istediklerinize ait her şeyi hazırlayabilmektedir.

İnşaat alanında temel bir yapı malzemesi olarak tanımlanan ve bilinen bu malzemeler, hammaddesi için özel bir makine ile kesim işlemi yapılarak kullanılır. Metal ürünün genişletilmiş metal haliyle bu şekilde tasarlanarak birbirinden farklı ölçülerde, projelere göre özel renklerde ve seçimlerde de kullanılır. Dekoratif bir özelliği olmasıyla beraber geniş isteklerde ve geniş bir kullanım alanında da tercih edilmektedir.

Ölçülendirmede boy olarak çok daha geniş ve uzun bir ölçü kullanılabilir. Ürünün ekonomik olması açısından avantajlı şekilde kullanımı bulunur ve de çelik, alüminyum, bakır ya da galvaniz gibi pek çok malzemeden de üretimi sağlanmaktadır. Özellik açısından istenildiği gibi hem desenlerde hem de göz aralıklarında da değişiklik yapmak söz konusu olabilmektedir.

Hafif bir malzeme olduğu için tasarım alanlarında çokça tercih edilen bu genişletilmiş metal ürünler, günümüzde dekoratif alanlara çok şık bir şekilde yakıştırılır. Binaların çeşitli yüzeylerinde, birçok tavan türlerinde ve güvenli bir kullanım olması için de hafifliğiyle birlikte çok kullanışlı şekilde tercih edilir.

Sök tak özelliğiyle beraber bu genişletilmiş metal ürünlerinde bakım ve temizlik, avantajlı şartlar altında basitçe yapılır. Bu sayede de uzun ömürlü bir kullanım imkanını da kullanıcıya sunar. Delikli yapısı sayesinde büyük bir güvenlik ortamı yarattığı gibi dekoratif bir kullanım imkanını da sizlere sunar. Kaynak üretilerek yapılmaz doğrudan kopma, kırılma ya da yıpranma gibi bir durum da bu haliyle mümkün olmamaktadır. 

Esnek yapısı mevcuttur ve güvenlik ortamı noktasında da tırnakların veya ayakların direkt geçebileceği bir durum söz konusu olmaz. Bu sayede esnek yapısı sayesinde de herhangi bir darbede yıpranma ya da darbe alması da çok güçtür. Montaj ve değiştirme yapmak istediğinizde, yenileyeceğiniz her zaman bunu basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. Çünkü hafif bir malzeme olmasıyla birlikte montajını da basit bir şekilde inşaat ürünü olarak yapabilmek mümkün oluyor.

Genişletilmiş Metal Ağırlık

Oldukça hafif bir ürün olan genişletilmiş metal özellikleri bakımından genel olarak hafif gelmektedir. Çok uygun fiyat çözümleriyle beraber bu alanda faydalanabiliyor ve hafif olması sayesinde de metrekare ağırlığına göre fiyatlandırmadan da avantajlı şekilde yararlanmış olabiliyorsunuz.  Benzer şekilde de ekonomik açıdan faydalı olduğu gibi ağırlığı çok yüksek olmadığı için istediğiniz gibi avantajlı fiyatlarından da yararlanmak bu aşamada önemli oluyor. 

Montaj aşamasında da hafif olan bu genişletilmiş metal ürünlerin ağırlığı hiçbir şekilde sizi yormaz, zorlamaz ve bu sayede de genişletilmiş haliyle beraber istediğiniz şekilde birçok alanda da geniş bir kullanım imkanından faydalanmış olabilirsiniz. Gerek ağırlığıyla gerekse ölçüleriyle birlikte de özel olarak isteklerinize uygun şekilde siparişlerinizi vermek için Ceylanlar Metal ile görüşebilirsiniz. Bu alanda yararlanacağınız en iyi marka olarak fiyat teklifi alabilir ve özel çalışma da yaptırabilirsiniz. Özel ölçüleriyle beraber istediğiniz ölçüde istediğiniz ağırlıkta olacak şekilde de fiyat çalışmasından faydalanmak bu aşamada önemli olmaktadır. 

Günümüz şartları içerisinde mimari tasarımı ile birlikte birçok tasarıma özel şekilde uyumlu olan bu genişletilmiş metal ürünler, paslanmaz özellikleriyle beraber aynı zamanda tamamlayıcı bir ürün olarak da kullanılır. Her projedeki tasarıma uygun, şıklığa uygun şekilde de kendini gösteren bir yapısından her zaman faydalanabilirsiniz.

Genişletilmiş Metal Standartları

Genişletilmiş metal tasarımlar, tek bir parça yapı altında hayat bulan ürünlerin toplamıdır. Günümüz şartlarında güvenlik ve görsel anlamda estetik noktada etkili olan bu yapılar, çok geniş bir kullanım yelpazesiyle karşınıza çıkar. Metal plaka olan sacların uzatılması sayesinde üretim hattından geçmiş olurlar. Bu anlamda herhangi bir ekleme ya da kaynak söz konusu olmadığından, son derece dayanıklı bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Dış koşullara karşı sağlam olan bu yapı, uzun ömürlü kullanımıyla beklentilerinizi tam anlamıyla karşılar.

Farklı tasarımları, geniş yapısına ve kullanım alanına göre değişiklik gösteren bu ürünler genişletilmiş metal olarak isimlendirilir. Buda işin gerçeğine bakılması gerektiğinde standartlarından değişkenlik göstereceğini ifade etmektedir. Bazı belli kriterler doğrultusunda ürünün boyutları ve yapısı üretimden geçmeye başlar. Bu işlem, montaj yapılacak alanın şartlarına bağlı olarak belirlenir.

Genişletilmiş metal ürünlerde standartları belirleyen bazı etkenler mevcuttur. Bu ürünler üretim hattından geçerken müşterilerin beklentisi, isteği gerekliliğiyle, montajın yapılması istenen yapının uygunluğu ele alınmaktadır. Bunu belirleyen etkenler ise başlıca şu şekilde sıralanabilir;

  • Aynı biçime sahip ölçü ve şekiller buna bağlı değişir,
  • Baklava tasarımlarıyla hazırlanmış olan göz aralıkları, kullanılması istenen alanın bölgesine göre belirlenir,
  • Yapılan projenin alana tam olarak montaj yapılabilmesi için standartları alüminyum levhalar, standart levha saclar olarak göz aralığı, en, boy, malzeme, kalınlık kapsamında üretimden geçmektedir.
  • Baklava tasarımıyla öne çıkan levhalar eni, uzunluğu, sac kalınlığı, dilim genişliği standardı belirleyecek etmenlerdir. Bu sayede ikincil cephe fiyatları tam olarak belirlenmiş olur.

Günümüz teknolojisinin her geçen gün farklı üretimler ortaya çıkmasından kaynaklı inşaat sektöründeki farklı mimarı yapılar için, genişletilmiş metal levhalar pek çok açıdan özellikleriyle dikkat çekmektedir. Kaynaksız bir şekilde tek parça olarak hazırlanan bu ürünlerin ölçüsünün doğru alınmış olması çok önemlidir. Bu sayede genişletilmiş levha, yapıya tam uyum sağlayacaktır. İhtiyaçları karşılayan genişletilmiş metal tasarımlar mekânlara bambaşka bir hava katarak aradığınız verimliliği sizlere sunar.

Genişletilmiş metal söz konusu olduğunda nitelikli tasarımlarla inşaat sektöründe bir adım öne çıkmak istediğinizde Ceylanlar Metal her zaman sizinle. Farkı deneyimlemek için web sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.