Özel Genişletilmiş Metal Cephenizi Oluşturmak için Birlikte Çalışalım

Genişletilmiş metal cephe, modern büyük ölçekli veya yüksek katlı binalarda dış duvarları korumak ve süslemek için yaygın olarak kullanılan hafif bir duvardır. Dekoratif genişletilmiş metal, geniş delik desenleri ve çeşitli renkleri olan popüler bir cephe malzemesidir ve alışveriş merkezlerinde, ticari binalarda, otellerde, otoparklarda ve diğer kamu binalarında yaygın olarak kullanılır.

Genişletilmiş metal cephe genellikle 3 mm – 5 mm kalınlığında, hafif ve sağlam alüminyum levhadan yapılır. Eloksallı veya Toz Boya kaplamalı genişletilmiş metal yalnızca çekici bir görünüme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda hava koşullarına karşı mükemmel dayanıklılık ve uzun bir kullanım ömrü de sunar.

Sonuç olarak mimarlar ve tasarımcılar arasında giderek artan bir popülerlik kazanıyor Sadece bizimle iletişime geçin, deneyimli ekibimiz sizin için özel bina cephe çözümü üretecektir.

Özellikler

 • Hafif ancak sağlam yapı. Dış duvarların yükünü hafifletir ve sert hava erozyonuna dayanabilir.
 • Havalandırma. Düzgün açıklık, ışığın ve havanın serbestçe geçişine izin verir.
 • Modern dekorasyon tarzı. Çeşitli delik desenleri ve renkleri ile binalara benzersiz dekorasyon efektleri katın.
 • Uzun servis ömrü. Eloksallı veya Toz Boya kaplı kaplama, korozyon direnci ve UV direnci.
 • Kolay kurulum ve bakım gerektirmez
Özel Genişletilmiş Metal Cephenizi Oluşturmak için Birlikte Çalışalım
Popüler Cephe Modelleri
Burada ortak dekoratif genişletilmiş metal modellerimizi gösteriyoruz. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için özel dekoratif genişletilmiş metal ürünlerinizi tasarım konseptinize göre de geliştirebiliriz.
Kopanhag
Milan
warsaw
Amsterdam 62-7
Sydney 75-10
Sydney 75-10
Beijing 85-7
Beijing 85-12
Boston
Rome 100-10
New York 115-15
New York 115-20
Montreal
London 160
Öne Çıkan Projeler

Bazı müşteriler inşa ettikleri binada veya kendi dairesinde metal cephe sistemlerini tercih eder. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Bu durum müşteriden müşteriye farklılık gösterdiği gibi müşterilerin bu konuda ortak bir söylemi vardır.

Yapı sektöründe kullanılan ürünün tercih edilme sebepleri uygun fiyat, estetik görünüm ve sorunsuz bir şekilde kullanım. Bundan dolayı metal cephe sistemleri günümüz koşullarında mimari ve endüstriyel alanda sıkça tercih edilen bir ürün haline gelmiş bulunmakta.

Metal Cephe Sistemi Nedir?

Metal cephe sistemi, iç ve dış cephe olmak üzere 2 farklı şekilde yapılan bir kaplama türüdür. Mesh cephe kaplama dış ve iç cephenin estetik bir görünüme kavuşması ve eşsiz bir tasarımda bulunması için firma kendi özgünlüğü ile birlikte uygun fiyata bu hizmeti vermektedir.

1992 yılından beri bu işi yapan Ceylanlar Metal, profesyonel ekibi ile ve biriken tecrübesi ile birlikte bu işte başarılarını ortaya koymakta. Cephe sistemleri alanında avantaj açısından en iyisi olan metal cephe, müşterilere birçok imkan sağlıyor. Firma bu konuda müşterilerine metal cephe tasarımlarında hizmet vermektedir.

cephe-sistemleri-ceylanlar-metal.jpg

Metal Cephe Sistemleri Ürünleri

Binaların dış ve iç cephesi olmak üzere 2 farklı tarafında da etkili tasarımlar ortaya koyan firma, kendi tasarladığı giydirme cepheler ile özgünlüğünü ortaya koyuyor. Firma tarafından sade bir şekilde tasarlanan metal cepheler aynı şekilde daha canlı tasarımlar ile de sunulmaktadır. Müşterinin siparişine göre değişen tasarımlar, kaliteyi ve estetik bir buluşmayı bir arada yaşatıyor.

Metal Cephe Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Metal mesh duvar kaplama farklı birçok avantajı sağlayarak binanın etkili bir tasarıma sahip olmasına da destek olur. Bunun yanı sıra metal giydirme cephe kaplamalarında tercih edilirken farklı özelliklerinden de yararlanılmış olur. Aşağıda yer alan metal cephe sistem özelliklerinin elde edilmesinde ise yapının uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesinin yanı sıra ürün kalitesinde de özenli tercihlere yer verilmesi gereklidir. Bu aşamada ise firmamızdan gerekli desteği alabilirsiniz.

 • Su ve nem geçirimsizdir.
 • Kolay bakım özelliğine sahip olup düz yüzeye sahip olması ise kirin az tutulması ve temizliğin kolay olmasına etki eder.
 • Eskime durumunda eskiyen parça alınarak yenisi monte edilebilir.
 • Radyasyonu yansıtır
 • Rüzgârın yol açtığı titreme, basınç ve aşınma gibi durumlara karşı mekanik dirence sahiptir.
 • Zararlı hayvan ya da bitkilerin alanda bulunmasını ya da üremesine engel olur.
 • Hafif bir malzeme olması ile inşa alanlarına kolaylıkla nakli yapılabilmektedir.
 • Görsel açıdan geniş bir tasarım imkânına yer veren metal cephe kaplamaları kırılgan olmaması sebebi ile de kolay hasar almaması ile nakil ve yapımda en az zarara etki eder.

Metal Cephe Sisteminin Avantajları

Mesh panel cephe kaplama sistemleri müşteriler açısından birçok avantajı sunmaktadır. Bu avantajlardan ilki metal cephe sisteminde dıştan havanın gelmesi kolay olur. Bunun nedeni metal cephe sistemlerinde metallerin arasında yer alan boşluklar olmasıdır. Bu sayede hava alışverişi sağlanır ve temiz hava içeriye girer.

Alüminyum profillerden diğerine bağlanan metal cepheler, özel yapısı ile birlikte su ve nem geçirmemektedir. Radyasyonu yansıtan bir yapıya sahip bu tür cepheler sayesinde sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün olur.

Malzemenin hafif olması sayesinde firma ürünü hızlı bir şekilde yerleştirilebilir ve müşterinin siparişi kısa sürede halledilebilir. Bu da hem zaman tasarrufu hemde maddi açıdan tasarruf sağlayan bir yöntem olmaktadır.

Bütçe dostu metal cephe sistemlerinde bakım zamanı geldiğinde veya bir parça zarar gördüğünde tamamen yenileme durumuna gerek kalmaz, yalnızca sorunlu parça onarılır. Bu sayede büyük bir ekonomik tasarruf sağlanır.

Az kir tutan yüzeyi sayesinde çok kirlenmeyen metal yüzeyi kolay bir şekilde temizlenir ve leke bırakmaz. İnce deliklere sahip olan metal yüzeyi sayesinde hem temiz havanın içeri girmesini sağlar hemde dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korur. 

Metal Cephe Sistemi Siparişi Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok müşteri metal cephe sistemi alırken ne gibi durumlara dikkat edileceğini merak eder.  Bu durumda müşterilerin dikkat etmesi gereken çeşitli hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki firmanın kalitesi olmaktadır.

Firmaya karşı yapılan yorumların incelenmesi ve müşterilerin düşüncelerinin alınması gerekir. Cephe sistemleriyle ilgili ürünler hakkında birçok müşteri kaliteli hizmetten dolayı olumlu yorumlar yapıyor. Yıllardır bu sektörde bu işi yapan firma, yeni tekniklerle kendini geliştirmekte ve başarılarını sürdürmektedir.