Cephe Kaplama Sistemleri

...
Cephe Kaplama Sistemleri
Cephe Kaplama Sistemleri

Mantolama olarak da algılanan ancak mantolama işleminden çok daha farklı şekillerde uygulanan cephe kaplama sistemleri arasında farklı seçenekler bulunmaktadır. Her biri kullanım alanlarına göre farklı şekillerde ortaya çıkan cephe kaplama sistemleri sayesinde daha güvenilir ve estetik görünüme sahip mekanlar ortaya çıkartılabilmektedir. Cephe kaplamaları arasında istek ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilecek farklı seçenekler bulunmaktadır.

Silikon Cephe Kaplama

Galvanizli çelik malzemelerden üretilen ankraj sistemi ile binaya sabitlenen, cam taşıyabilecek profillere ve özel bağlantı elemanlarına sahip olan yatay profilli cephe kaplama türüdür. Binalara elegant ve daha zengin bir görünüm vermektedir. Genellikle işyerlerinde tercih edilen silikon cephe kaplama yöntemleri diğer cephe kaplama sistemleri ile birlikte de uyumludur.

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama sistemleri, yanyana gelmiş düz alüminyum kompozit plakalardan oluşur ve alüminyum ile galvanizli çelik ankrajlar aracılığıyla döşemeye bağlanır. Alüminyum cephe kaplama yöntemleri hafif ve ince yapıdadır. Binalara yalıtım açısından daha düzgün bir ısı ve ses yalıtımı uygulanabilmesini sağlar. Farklı renklerde ve görünüşlerde üretildiği için binalara görsel olarak farklılık katabilmektedir.

Doğal Taş Kaplama Cephe

Adından da anlayabileceğiniz üzere cephelere doğal taş görünümü veren, sağlam ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir dış cephe kaplama yöntemidir. Dış cephe kaplama çeşitleri açısından dekoratif yönü son derece ağır basan bu yöntemlerde binaların görselliği zenginleştirilir. Dekoratif amaçlı olarak en fazla tercih edilen cephe kaplama yöntemleri arasındaki doğal taş kaplamaları aynı zamanda uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanılabilmektedir. Çevre düzenini sağlamak amacıyla da tercih edilen doğal taş kaplamalar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. 

Cephe Kaplama Malzemeleri

Bina cephelerinin kaplanması konusunda farklı renk ve dokuda malzeme kullanılmaktadır. Modern ve estetik bir dokunuş ile dış cephelere farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.  Olumsuz hava koşullarına karşı son derece direnç gösteren dış cephe kaplama malzemeleri, binaların dış yüzeyini çeşitli darbelerden koruyabilecek dayanıklılığa sahiptir.

Dış cephe kaplama malzemesi seçenekleri arasında  taşıyıcı alüminyum profiller yer almaktadır. Giydirme cephe sisteminin en uygun ürünlerinden olmakla birlikte, seçim aşamasında karar vermeden önce  cam ağırlığı, rüzgar yükü ve binanın yüksekliğinin hesaplanması gerekmektedir.

Cephe panelleri ise yüzey kaplaması olarak adlandırılmaktadır. Dış cephelere, estetik ve oldukça modern bir görünüm kazandırmak için farklı model seçeneğine sahip olmaktadırlar. Görsel açıdan son derece kusursuz bir görünüm sergilenmesinin yanı sıra, çeşitli avantajları da bünyesinde barındırmaktadır.  Ses yalıtım özelliğine sahip olan dış cephe kaplamalar, gürültü kirliliğinin önüne geçmektedir. Dışarıdan gelen, rahatsız edici seslerden uzak, sakin ve konforlu bir yaşam sürmek istiyorsanız, binaların dış cephe kaplama işlemine yer açmanız doğru olacaktır.

Dış cephelerin modern bir şekilde kaplama işleminden önce önem arz eden mantolama, ısı yalıtım malzemeleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu malzemeler sayesinde yazın kavurucu sıcağından, kışın ise dondurucu soğuğundan yüksek düzeyde korunabilirsiniz. Cephe sistemleri, farklı renk ve model seçeneği ile vücut bulurken, binalarınızın kusursuz görünüme ulaşmasını da beraberinde getiriyor. Bu kapsamda en çok önem verilen detay, kuşkusuz kaliteli malzemeler kullanmak olacaktır. 

Cephe kaplama sistemleri dendiğinde rotanızı Ceylanlar Metal’e çevirebilirsiniz. Kaliteli malzemeler ve ileri mimari teknolojisi odağında gerçekleştirdiğimiz her faaliyet, %100 memnuniyeti garanti etmektedir. Başta dış cephe kaplaması olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz tüm mimari dokunuşlarda her daim yüksek kalite standartlarında sunduğumuz hizmet söz konusudur. 

Mevcut yapıyı dış etkenlerden koruyan kaplama malzemeleri sayesinde son derece konforlu bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Bu sistem ile aşırı sıcak ya da soğuklardan korunurken, doğaya da katkıda bulunabilirsiniz. Üstelik binanızda  dilediğiniz renk ve tasarımı tercih edebilirsiniz.

Cephe Kaplama Fiyatları

Ceylanlar Metal olarak, binaların cephelerini  ileri mimari teknolojisi kapsamında giydirirken, estetik bir görünüm vaad ediyoruz. Etkili dokunuşlarla görsel açıdan binanızı modernize ederek, yapıya bambaşka bir boyut kazandırıyoruz.

Dış cephe kaplama fiyatları konusunda çeşitli avantajlar sunarken, son derece makul rakamlarla faaliyet göstermekteyiz. Üstelik kişisel verilerinizin korunması kapsamında gizlilik politikası değerlerine uygun şekilde hizmet sunuyoruz. Cephe kaplama sistemleri ve fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın