Cephe Sistemleri

Bazı müşteriler inşa ettikleri binada veya kendi dairesinde metal cephe sistemlerini tercih eder. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Bu durum müşteriden müşteriye farklılık gösterdiği gibi müşterilerin bu konuda ortak bir söylemi vardır.

Yapı sektöründe kullanılan ürünün tercih edilme sebepleri uygun fiyat, estetik görünüm ve sorunsuz bir şekilde kullanım. Bundan dolayı metal cephe sistemleri günümüz koşullarında mimari ve endüstriyel alanda sıkça tercih edilen bir ürün haline gelmiş bulunmakta.

Metal Cephe Sistemi Nedir?

Metal cephe sistemi, iç ve dış cephe olmak üzere 2 farklı şekilde yapılan bir kaplama türüdür. Dış ve iç cephenin estetik bir görünüme kavuşması ve eşsiz bir tasarımda bulunması için firma kendi özgünlüğü ile birlikte uygun fiyata bu hizmeti vermektedir.

1992 yılından beri bu işi yapan Ceylanlar Metal, profesyonel ekibi ile ve biriken tecrübesi ile birlikte bu işte başarılarını ortaya koymakta. Cephe sistemleri alanında avantaj açısından en iyisi olan metal cephe, müşterilere birçok imkan sağlıyor. Firma bu konuda müşterilerine metal cephe tasarımlarında hizmet vermektedir.

Metal Cephe Sistemleri Ürünleri

Binaların dış ve iç cephesi olmak üzere 2 farklı tarafında da etkili tasarımlar ortaya koyan firma, kendi tasarladığı giydirme cepheler ile özgünlüğünü ortaya koyuyor. Firma tarafından sade bir şekilde tasarlanan metal cepheler aynı şekilde daha canlı tasarımlar ile de sunulmaktadır. Müşterinin siparişine göre değişen tasarımlar, kaliteyi ve estetik bir buluşmayı bir arada yaşatıyor.

Metal Cephe Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Metal cephe giydirme farklı birçok avantajı sağlayarak binanın etkili bir tasarıma sahip olmasına da destek olur. Bunun yanı sıra metal giydirme cephe kaplamalarında tercih edilirken farklı özelliklerinden de yararlanılmış olur. Aşağıda yer alan metal cephe sistem özelliklerinin elde edilmesinde ise yapının uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesinin yanı sıra ürün kalitesinde de özenli tercihlere yer verilmesi gereklidir. Bu aşamada ise firmamızdan gerekli desteği alabilirsiniz.

  • Su ve nem geçirimsizdir.
  • Kolay bakım özelliğine sahip olup düz yüzeye sahip olması ise kirin az tutulması ve temizliğin kolay olmasına etki eder.
  • Eskime durumunda eskiyen parça alınarak yenisi monte edilebilir.
  • Radyasyonu yansıtır
  • Rüzgârın yol açtığı titreme, basınç ve aşınma gibi durumlara karşı mekanik dirence sahiptir.
  • Zararlı hayvan ya da bitkilerin alanda bulunmasını ya da üremesine engel olur.
  • Hafif bir malzeme olması ile inşa alanlarına kolaylıkla nakli yapılabilmektedir.
  • Görsel açıdan geniş bir tasarım imkânına yer veren metal cephe kaplamaları kırılgan olmaması sebebi ile de kolay hasar almaması ile nakil ve yapımda en az zarara etki eder.

Metal Cephe Sisteminin Avantajları

Metal cephe kaplama sistemleri müşteriler açısından birçok avantajı sunmaktadır. Bu avantajlardan ilki metal cephe sisteminde dıştan havanın gelmesi kolay olur. Bunun nedeni metal cephe sistemlerinde metallerin arasında yer alan boşluklar olmasıdır. Bu sayede hava alışverişi sağlanır ve temiz hava içeriye girer.

Alüminyum profillerden diğerine bağlanan metal cepheler, özel yapısı ile birlikte su ve nem geçirmemektedir. Radyasyonu yansıtan bir yapıya sahip bu tür cepheler sayesinde sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün olur.

Malzemenin hafif olması sayesinde firma ürünü hızlı bir şekilde yerleştirilebilir ve müşterinin siparişi kısa sürede halledilebilir. Bu da hem zaman tasarrufu hemde maddi açıdan tasarruf sağlayan bir yöntem olmaktadır.

Bütçe dostu metal cephe sistemlerinde bakım zamanı geldiğinde veya bir parça zarar gördüğünde tamamen yenileme durumuna gerek kalmaz, yalnızca sorunlu parça onarılır. Bu sayede büyük bir ekonomik tasarruf sağlanır.

Az kir tutan yüzeyi sayesinde çok kirlenmeyen metal yüzeyi kolay bir şekilde temizlenir ve leke bırakmaz. İnce deliklere sahip olan metal yüzeyi sayesinde hem temiz havanın içeri girmesini sağlar hemde dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korur. 

Metal Cephe Sistemi Siparişi Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok müşteri metal cephe sistemi alırken ne gibi durumlara dikkat edileceğini merak eder.  Bu durumda müşterilerin dikkat etmesi gereken çeşitli hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki firmanın kalitesi olmaktadır.

Firmaya karşı yapılan yorumların incelenmesi ve müşterilerin düşüncelerinin alınması gerekir. Cephe sistemleriyle ilgili ürünler hakkında birçok müşteri kaliteli hizmetten dolayı olumlu yorumlar yapıyor. Yıllardır bu sektörde bu işi yapan firma, yeni tekniklerle kendini geliştirmekte ve başarılarını sürdürmektedir.

Bize Hemen Ulaşın