Ferforje, dökme demir türlerinden biridir. Dekoratif amaçlı kullanımlara uygun bir metal türü olan ferforje pek çok alanda kullanılmaktadır. Ferforje türü metal merdiven korkuluk yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Demir yüksek ısıya maruz bırakılarak ferforje yani dövme demir elde edilmektedir. Ceylan metal üretimleri arasında bulunan ürün balkon korkuluk sistemlerinde de güvenle kullanılmaktadır. Ferforje ürünler doğa dostu, geri dönüşümlü ve uzun ömürlü ürünlerdir. Uzun yıllardan bu güne sektöre yenilikler kazandıran ceylan metal ekonomik ve dekoratif çözümler üretmektedir.

Ferforje Nedir?

Ferforje, demirin yüksek ısıda tavlanarak dövülmesinden elde edilen metal türüne ferforje denmektedir. Demir olarak ifade edilen ferforje özel üretim tekniğiyle şık ve dekoratif objelere dönüşmektedir. Fransızca kökenli fer-forge kelimesinden Türkçe’ ye dövme demir olarak çevrilmiş bulunmaktadır. Latincede ferrum olarak kullanılmakta olup Türkçe, demir şeklinde tanımlanmış bulunmaktadır. Ferforje nerelerde kullanılır? Merak edenler için pek çok örnek verilebilmektedir.

Merdiven tırabzanından balkon korkuluklarına, cephe giydirme sistemlerine kadar geniş alanda kullanılmaktadır. Ceylan metal, ferforje üretici ve tedarikçi firma olarak uzun yıllardır sektörde yer almaktadır. Yüksek ısıda tavlanan demir dövülerek şekillendirilmektedir. Ortaya çıkan dekoratif ürüne ferforje adı verilmektedir. Demir anlamına gelen ferforje, profesyoneller tarafından muhteşem tasarımlarla dönüştürülebilmektedir. Modern, şık korkuluklar, pencere cumbaları, bahçe dekorları, dış mekan masa, sandalye üretimlerine kadar pek çok şekilde kullanılabilmektedir.

Ferforje Nasıl Yapılır?

Ferforje, demir yüksek ısıda yumuşatılarak dövme işlemi yapılarak şekillendirilerek yapılmaktadır. Uygulama alanına estetik bir görüntü veren ferforje çok sevilen bir metal türüdür. Şık ve dekoratif şömine kapakları, yatak başlığı ve otopark kapıları gibi yaygın alanda kullanılabilmektedir. Müşteri memnuniyeti kazandıran ferforje ürünler uzun ömürlü ve yüksek işlevli sistemlerdir. Pek çok dekoratif, şık ve modern uygulama yapılabilen ferforje demirler dünyanın her yerinde kullanıcı bulmaktadır. Ceylan Metal teknoloji olanakları ve uzman personeliyle estetik dokunuşlara imza vermektedir. Ferforje korkuluğun en güzel yanı boya, bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılabilmesidir. Ayrıca dekorasyon söz konusu olduğunda ilk akla gelen tür ferforje olarak bilinmektedir. Genişletilmiş metaller arasında bulunan ferforjeler muhteşem görsellere dönüştürülerek kullanıma sunulmaktadır.

Ferforje Özellikleri

Sağlam ve dekoratif bir demir olan ferforje pek çok alanda kullanılabilmektedir. Ferforje, kapıdan pencereye, bahçeden balkona, masa sandalye, yatak başlıklarına dönüşebilen muhteşem bir ürünüdür. Kolay şekillenebilen, modern tasarımlara izin veren bir ürün olarak kullanılmaktadır. Ferforje demir özellikleri;

  • Özellikle çocuklu aileler için güvenli alan üretmek için ideal olması,
  • Sağlam ve güvenilir bir metal olması,
  • Kullanıcıya uzun ömürlülüğü sayesinde yüksek avantajlar sunması,
  • Her türlü dekorasyon ve obje üretiminde kullanılabilmesi,
  • Uygun fiyata yüksek işlevli kullanılabilmesi,
  • Estetik ve zarafet alanları üretimine izin vermesi gibi pek çok avantajlar kazandırmaktadır.
  • Ferforje demirle üretilen şık bahçe balkon masa-sandalyeleri kullanıcıların vazgeçilmezidir.

Ferforje, bina kapıları, şömine kapakları, yatak başlığı ve merdiven korkuluğu yapımında güvenle kullanılmaktadır. Bu konuda temin ve tedarik adresi, Ceylan metal olarak günün her saati ziyaret edilebilmektedir.

Ferforje Kullanım Şekilleri

Ferforje, şık ve dekoratif bir metal olarak geniş yelpazede kullanım alanına sahiptir. Pek çok şekilde kullanılabilen ferforje demir, güvenlik ve dekorasyon sistemleri olarak kullanılabilmektedir. CNC tezgâhlarında kesilerek şekillendirilen ferforje, güvenli alanlar üretmek için ideal bir ürünüdür. Kullanım alanları arasında şömine kapağından, dekoratif yatak başlıklarına kadar her şekilde kullanılabilmektedir. Genişletilmiş metal türü olarak da işlenebilen ferforje zarif dokunuşlarla şık masa, sandalyelere dönüşebilmektedir.

Kolaylıkla CNC tezgâhlarında şekillendirilerek kullanılmaktadır. Peki, ferforje bakımı nasıldır? Sorusu akla geldiğinde cevap ne olmalıdır? Elbette ferforje böyle bir sorunun cevabı da olabilecektir. Ferforje sistemiyle üretilen, bahçe, balkon sistemleri, pencere korulukları boya bakım gerektirmemektedir. Çünkü ferforje üretim özelliği gereği, kirden pastan etkilenmemektedir. Ayrıca ferforje ürünler elektrostatik boyalı olduğundan boya da istememektedir. Bu nedenle her alanda güvenle ferforje kullanılarak modern tasarımlara imza verilebilmektedir.

Ferforje Bakım Onarımı

Ferforje kullanılarak üretilen korkuluklar, masa- sandalyeler, şömine kapakları ve kapı sitemlerinin ortaklığı uzun ömürlü olmalarıdır. Pek çok dekorasyon ürünü arasında ferforjenin yeri tartışılmamaktadır. Kullanıcılarına uzun yıllar güvenle hizmet veren ferforje sistemlerinin bakım onarımı da çok kolaydır. Elektrostatik boyalı ve pürüzsüz yüzeye sahip ferforje ürünler sadece nemli bezle silinmektedir. Küflenmez, menden etkilenmez ve pas tutmaz özellikleri bulunan ferforjeler yıllar boyu gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Eskimeye bağlı değişim gerektiğinde ise yüksek getirili bir horda olarak işlem görmektedir. Bu nedenle her şekilde ferforje kullanıcıları kazançlı çıkmaktadır. Bakım onarım ve servis hizmeti gerektirmeyen ferforje kurulumu uzmanlık gerektirmektedir. Ceylan metal, iş ahlakı ve sektör deneyimiyle profesyonel hizmet sunmaktadır. Ferforje ürünlerin üretimi, tedariki ve kurulumu konularında hizmet alınabilmektedir. Şık, sağlam ve modern tasarım ürünleri ferforjeler dünyanın her yerinde güvenle kullanılabilmektedir.

Ferforjeden Neler Yapılır?

Ferforje, dekoratif tasarıma uygun bir demirdir. Dolayısıyla pek çok şekilde kullanılabilmektedir. Ferforje kapılar, ferforje sandalyeler ve masalar, bahçe balkon ürünleri bir birinden güzel dokunuşlarla üretilerek kullanıma sunulmaktadır. Ferforjeden, merdiven korkuluğu, pencere korkulukları, bahçe- balkon dekorasyon ürünleri gibi pek çok üretim yapılabilmektedir. Ceylan metal ekibinden alınacak hizmet sayesinde sağlam, estetik ve güvenli kurulumlar yapılabilmektedir. Lazer kesim özelliğiyle elde edilebilecek estetik ürünler görsel zarafet unsurları olabilmektedir. Yatak başlığından, şömine kapağına, dekoratif objelerden, bina kapılarına kadar sayısız üretim yapılmaktadır. Demirin ısıtılarak şekillendirilmesiyle elde edilen ferforje, eşsiz üretimlerde kullanılabilmektedir. Ferforje tasarımcıları tarafından oluşturulan şekiller kullanıcı onayı alınarak üretilmekte ve tam zamanında kurulmaktadır.

Ferforje Fiyatları

Ferforje ürünler, modern tasarım ürünleridir. Bulunduğu yere görsel zarafet kazandırmaktadır. Pek çok şekilde kullanılabilen ferforje sistemlerine uygun fiyata sahip olunabilmektedir. Uzun yılların sektör tecrübesi ve güncel teknoloji sistemleriyle çalışan ceylan metal farkını kanıtlamaktadır. Dünyanın her köşesine hizmet ulaştırarak marka değerini korumaktadır. Ferforje fiyatları söz konusu olduğunda ise müşteri memnuniyeti öne geçmektedir. En uygun fiyata sahip olunabilen ferforje üretimleri uzun ömürlü ve estetik unsurlarıdır.

Kolaylıkla şekillendirilebilen ferforje, her alanda kullanılabilmektedir. Kullanıcı zevkine uygun olarak üretilen masa-sandalyeler bahçe ve balkonların en güzel dekorasyon ürünü olabilmektedir. Hangi tür ferforje ihtiyacı olursa olsun ceylan metal en uygun fiyata tedarik ederek hedef adrese ulaştırmaktadır. Güvenliğin en yüksek seviye bir gereklilik olduğu merdivenler ferforjeyle hem şık hem güvenli alanlar olabilmektedir. Çocuklu aileler ve herkes için pencere korkulukları maksimum güvenlik sağlamaktadır.

Ferforje Ürünlerin Kurulumu

Ferforje, kurulumu yüksek güvenlik gerektirmektedir. Bu nedenle uzman ekip tarafından kurulmalıdır. Aksi halde beklenen sonuç alınamaya bilmektedir. Her geçen gün hizmet ağını genişleten ceylan metal güvenli kurulumlar yapmaktadır. Bina kapısından bahçe- balkon korkuluklarına, pencere cumbaları ve yatak başlıklarına kadar pek çok ürün tedarik edebilmektedir. İhtiyaç sahipleri 7/24 ceylan metal sitesini ziyaret ederek teknik destek alabilmektedir.

Yüksek güvenlikli teknoloji donanımları ve profesyonel ekibiyle çalışmalarına devam etmektedir. Metal mesh sisteminin öncüsü olarak ferforje ürün satışı ve kurulumları yapmaktadır. Ceylan metal ürünleri arasında ferforje geniş yer tutmaktadır. İster açık alanlar ister kapalı alanlar için ferforje seçenekleri bulunmaktadır. Ferforje sağlam ve güvenli bir demir türüdür.