Filtre kelimesi birçok farklı alanda karşımıza çıkıyor. İnsanlar her zaman filtre dendiğinde hangi ürünlerden bahsedildiğini bilseler de açıklamakta ciddi zorluklar yaşıyorlar. Filtreler belirli maddelerin geçişine izin veren, belirli maddeleri ise başarılı bir şekilde engelleyen düzeneklerin tamamına verilen isimdir. Hava filtrelerinden örnek vermemiz gerekirse hava geçişine izin veren ancak tozun ve yabancı maddelerin geçişini engelleyen ürünlerdir.

Filtrelerin ne olduğunu öğrenen kişilerden yeni bir soru olarak filtre teli nedir sorusu gelebilir. Filtrelerin giriş ve çıkış kısımlarında bulunan ve genellikle metal malzemelerden yapılan kısımlar filtre teli olarak isimlendirilmektedir. İstenen büyüklükteki parçaların elenmesi için kullanılan parçalardır.

Metal Filtre Teli Kullanımının Avantajları

Filtrelerde birçok farklı malzeme kullanılabilmektedir. Delikli filtre denildiğinde herkesin aklın metal ürünler geliyor olsa da lastik ya da benzeri malzemeler kullanılarak da bu filtreler yapılabilir. Ancak birçok üründe metal filtre teli kullanılmasının sebebi sunduğu avantajlardır. Diğer malzemelere göre birçok farklı avantajı bulunan bu ürünler filtrelerin vazgeçilmez kısımları arasında yerini almıştır.

Dayanıklı Yapıda Oluşu

Metal ürünler her zaman diğer malzemelere göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Darbelere karşı verdiği tepkiler metal malzemelerin her zaman üst seviyede olur. Delikli filtre teli üretilirken metal malzemeler tercih edilirse filtreler ilk üretildiği andaki şeklini korumaya devam eder. İstenmeyen maddeler ne kadar yüksek bir kuvvet uygularsa uygulasın üretilen metal filtreler bunu karşılamayı başaracaktır.

Erime Noktasının Yüksekliği

Hava filtrelerinde sürekli olarak giriş-çıkış işlemlerini gerçekleştiren havanın ısısı yüksek olabilir. Özellikle motorların içerisinde yer alan filtrelerde yüksek ısılar ortaya çıkar. Böyle durumlarda plastiklerin erime noktası düşük olduğundan kullanılması yanlış olacaktır. Bunun yerine daha yüksek erime sıcaklığına sahip olan metal filtre teli kullanımı uygundur.

Kolay Temizlenebilir Oluşu

Filtreler sürekli olarak belirli maddeleri engelledikleri için kirlenirler. Görevini başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam etmesi için belirli zaman aralıklarıyla temizlenmesi gerekmektedir. Filtre teli kullanılırken metal malzemeler tercih edilirse bu ürünler çok rahat bir şekilde temizlenebilir. Yabancı malzemeler metal üzerinde herhangi bir iz bırakmaz. Rahatlıkla su ile temizlenebilmektedir.

Metal Filtre Teli Nereden Alınır?

Metal filtre tellerinin üretimini yapan firma sayısı çok fazla değildir. Kaliteli bir firmaya yönelmek istiyorsanız her zaman Ceylanlar Metal seçeneği karşınızda olacaktır. Uzun yıllardır hizmetlerine devam eden firmamız çok büyük ebatlardaki metal dış cephe kaplamalarından küçük filtre tellerine kadar birçok farklı metal malzemenin üretimini gerçekleştirmektedir.

Firmamız ile iletişime geçerek istediğiniz filtre teli modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Firmamız çok sayıda farklı filtre telinin üretimini gerçekleştirmektedir. Sahip oldukları özelliklere göre seçiminizi yaptıktan sonra en uygun fiyatlarla satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman kaliteli malzemeler üreten firmamız uzun süreli garantiler ile ürün satışlarını gerçekleştirmektedir.

Filtre Teli 

Elek telleri veya filtre teli olarak da bilinen teller, birbirinden farklı süzgeç ve filtre olarak kullanımı uygun olan türlerdir. Yüksek sıcaklıklarda dayanıklılık, suya veya asidik ortamlara dayanıklılığıyla beraber çeşitli alanlarda yaygın kullanımı olan bu ürünlerde genel olarak üstün mekanik özellikler açısından da yaygın kullanımı vardır. Hem paslanmaz elek hem de filtre telleri olarak 304 ve 316 kalitelerinde üretilmektedir. 

Standart boylarının yanı sıra projelere bağlı şekilde en ve boylarda değişiklik gösterecek şekilde de özel üretimi bulunmaktadır. Gıda alanlarında, kurutma ve yıkama süreçlerinde, filtreden geçmesi istenen işlemler olarak kimya, petrol gibi alanlarda, makine ve metal endüstrisinde, çeşitli ilaç sanayi alanlarında da kullanımı yaygındır.

Filtre Teli Fiyatları

Örgü ve çeşitli modelleriyle beraber korozyona karşı dayanıklılığıyla bilinen paslanmaz teller, filtre teli olarak günümüzde yaygın kullanıma sahiptir. Fiyatlandırması ise kullanılacak alanlara ve projelere bağlı şekilde değişkenlik göstermektedir. Araştırmalarınız doğrultusunda en uygun fiyat noktasında faydalanacağınız filtre teli modelleriyle beraber pek çok açıdan faydalanabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde organize edebilirsiniz. 

Günümüz şartlarında Ceylanlar Metal olarak isteklerinize uygun dilediğiniz modellerde aradığınız paslanmaz filtre telleri hakkında hem fiyat hem de ölçü almak için doğrudan fiyat karşılaştırmasını bizimle birlikte yapabilirsiniz. Dilediğiniz her zaman özel fiyat almak ve fiyat seçeneklerini karşılaştırmak istediğinizde aradığınız tüm ürün çeşitlerini de direkt olarak buradan bulabilirsiniz. Paslanmaz özelliğiyle birlikte filtre telleri hakkında hem genel bilgi almak hem de standart ölçülerinin dışında istediğiniz fiyat çalışması için bize ulaşarak, en iyi karşılaştırmaya sahip olabilirsiniz.

Endüstriyel analardan tutun da paslanmaz elek tellerinin günümüzde pek çok alanlarda kullanımıyla beraber basit düzeylerinde dışında üstün mekanik özellikleriyle beraber birçok alanda yaygın bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz her zaman en iyi şekilde filtre tellerinin kesim işlemlerinden faydalanabilir ve kendi isteklerinize uygun şekilde de kullanabilirsiniz.

Paslanmaz Filtre Teli

Paslanmaz çelik elek teli, birbirinden farklı alanlarda geniş bir kullanıma sahip filtre telidir. Hem korozyona karşı dirençli olan hem de yüksek dayanıklılığı olmasıyla bilinen paslanmaz elek çelikler, birçok alanlarda kullanılmaktadır. %10 krom içermesi ve %8 oranda nikel içermesiyle bilinen bu paslanmaz elek türlerinin bazılarında da %2 molibden alaşımı bulunur.

Korozyona karşı dirençli olmasını sağlayan ve hatta tuzlu su ve asidik ortamlarda da yine korozyon dayanımı sağlayan şey molibden olmaktadır. Bu ürünler süzgeç ve filtre teli olarak günümüzde en yaygın şekilde kullanılırken, çeşitli hammadde türlerinde ve filtre teli olarak yaygın olarak kullanıldığı görülür. Özellikleri bakımından yaygın olarak yüksek sıcaklığa dayanıklılığıyla bilinen bu teller, elemede süzgeç ve filtre olarak geniş bir kullanımı olduğu bilinir. 

Paslanmaz filtre tellerinin mekanik özellikleri bakımından yaygın şekilde kullanımı olduğu gibi endüstriyel mutfak alanlarında, gübre sanayi ve plastik hammadde sanayi alanında da geniş bir kullanımı olduğu bilinir. Hammadde ve malzeme elemede de çok iyi bir ürün olduğu bildiğimiz filtre telleri malzeme elemede süzgeç olarak kullanılır.

Bize Hemen Ulaşın