Bize Ulaşın

Filtre kelimesi birçok farklı alanda karşımıza çıkıyor. İnsanlar her zaman filtre dendiğinde hangi ürünlerden bahsedildiğini bilseler de açıklamakta ciddi zorluklar yaşıyorlar. Filtreler belirli maddelerin geçişine izin veren, belirli maddeleri ise başarılı bir şekilde engelleyen düzeneklerin tamamına verilen isimdir. Hava filtrelerinden örnek vermemiz gerekirse hava geçişine izin veren ancak tozun ve yabancı maddelerin geçişini engelleyen ürünlerdir.

Filtrelerin ne olduğunu öğrenen kişilerden yeni bir soru olarak filtre teli nedir sorusu gelebilir. Filtrelerin giriş ve çıkış kısımlarında bulunan ve genellikle metal malzemelerden yapılan kısımlar filtre teli olarak isimlendirilmektedir. İstenen büyüklükteki parçaların elenmesi için kullanılan parçalardır.

Metal Filtre Teli Kullanımının Avantajları

Filtrelerde birçok farklı malzeme kullanılabilmektedir. Delikli filtre denildiğinde herkesin aklın metal ürünler geliyor olsa da lastik ya da benzeri malzemeler kullanılarak da bu filtreler yapılabilir. Ancak birçok üründe metal filtre teli kullanılmasının sebebi sunduğu avantajlardır. Diğer malzemelere göre birçok farklı avantajı bulunan bu ürünler filtrelerin vazgeçilmez kısımları arasında yerini almıştır.

Dayanıklı Yapıda Oluşu

Metal ürünler her zaman diğer malzemelere göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Darbelere karşı verdiği tepkiler metal malzemelerin her zaman üst seviyede olur. Delikli filtre teli üretilirken metal malzemeler tercih edilirse filtreler ilk üretildiği andaki şeklini korumaya devam eder. İstenmeyen maddeler ne kadar yüksek bir kuvvet uygularsa uygulasın üretilen metal filtreler bunu karşılamayı başaracaktır.

Erime Noktasının Yüksekliği

Hava filtrelerinde sürekli olarak giriş-çıkış işlemlerini gerçekleştiren havanın ısısı yüksek olabilir. Özellikle motorların içerisinde yer alan filtrelerde yüksek ısılar ortaya çıkar. Böyle durumlarda plastiklerin erime noktası düşük olduğundan kullanılması yanlış olacaktır. Bunun yerine daha yüksek erime sıcaklığına sahip olan metal filtre teli kullanımı uygundur.

Kolay Temizlenebilir Oluşu

Filtreler sürekli olarak belirli maddeleri engelledikleri için kirlenirler. Görevini başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam etmesi için belirli zaman aralıklarıyla temizlenmesi gerekmektedir. Filtre teli kullanılırken metal malzemeler tercih edilirse bu ürünler çok rahat bir şekilde temizlenebilir. Yabancı malzemeler metal üzerinde herhangi bir iz bırakmaz. Rahatlıkla su ile temizlenebilmektedir.

Metal Filtre Teli Nereden Alınır?

Metal filtre tellerinin üretimini yapan firma sayısı çok fazla değildir. Kaliteli bir firmaya yönelmek istiyorsanız her zaman Ceylanlar Metal seçeneği karşınızda olacaktır. Uzun yıllardır hizmetlerine devam eden firmamız çok büyük ebatlardaki metal dış cephe kaplamalarından küçük filtre tellerine kadar birçok farklı metal malzemenin üretimini gerçekleştirmektedir.

Firmamız ile iletişime geçerek istediğiniz filtre teli modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Firmamız çok sayıda farklı filtre telinin üretimini gerçekleştirmektedir. Sahip oldukları özelliklere göre seçiminizi yaptıktan sonra en uygun fiyatlarla satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman kaliteli malzemeler üreten firmamız uzun süreli garantiler ile ürün satışlarını gerçekleştirmektedir.

Bize Hemen Ulaşın