Genişletilmiş metal meshlerin en çok uygulandığı taşıyıcı sistem modellerinden biri de hook-On dur. Taşıyıcı sistemi L ve Z özel taşıyıcılardan oluşmaktadır.İsteğe göre farklı ebatlarda ve göz aralıklarında üretilebilir. kendine özel kasa yapısıyla en çok tercih edilen genişletilmiş metal mesh asma tavan çeşididir Mesh Çerçevenin dışında veya içinde yer alabilir. Çerçevenin dışındaki meshler için ebatlar mesh ölçüsüne göre değişkenlik göstermektedir. Farklı mesh tipleri,ölçüleri ve şekilleri sayesinde birbirinden farklı tasarım şansı yaratmaktadır.Farklı dizayn kabiliyeti ile en çok tercih edilen mesh tavan tipidir.

Kancalı ve gizli taşıyıcı sistem olarak bilinen Hook On metal asma tavanlar önceden monte edilmekte olan Z taşıyıcılara panellerin uygulanması ile gerçekleştiriliyor. Uygulamada plakalar birbirine temas eder ve bu de kesintisiz bir görselin elde edilmesini sağlayarak taşıyıcı sisteminde gizlenmesine destek olur.

Hook On Metal Asma Tavan Çeşitleri

Hook On metal asma tavan sistemlerinde farklı içi çeşide yer açılmaktadır. Uygulama ve kullanım alanına göre seçim yapılırken özellikle uygulamanın yapılmasında profesyonelliğin yanı sıra ürün alımında da kaliteli seçime yer verilmesi önem taşır. Bu aşamada ise firmamızdan destek alarak kaliteye uygun fiyat ile sahip olabilirsiniz.

1. Alüminyum tavan plakalı hook on metal asma tavanları

2. Galvaniz tavan plakalı hook on metal asma tavanları

Hook On Metal Asma Tavan Kullanım Alanları

  • Birçok binada koridor alanlarında özellikle Hook On asma tavan tercih edilir
  • Ses yalıtımının gerekli olduğu alanlarda Hook On metal gizli taşıyıcı asma tavan kullanılmaktadır.
  • AVM, spor salonları, ofis gibi çok sayıda alanda tercih edilir.

Hook On Metal Asma Tavanların Avantajları

Hook on metal asma tavanları hem kullanım olarak hem de montaj olarak birçok avantaja sahiptir. Bu asma tavanların monte edilmesi için yapılması gereken ilk işlem taşıyıcı profillerin beton duvarlara monte edilmesidir. Tavanın iç bölümleri ise çelik ince halatlar ile beton tavandan sarkıtılır. İngilizce bir kelime olan “hook” ise bu montaj şeklinden dolayı kullanılmaktadır. 

Tamamen asma ve kenarlardan montajlı bir sisteme sahip olan hook-on asma tavanlar dekorasyon için çok uygun bir tavan modelidir. Özellikle kamuya açık alanlarda ve mağazalarda ışık yerleşimi için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Elektrik tesisatının mesh levhaların üstünden geçmesiyle de dışarıda herhangi bir kablo, priz ve sigorta gibi elektrik elemanları da görülmez. Böylelikle mekan içindeki ışıklar kolaylıkla değiştirilebilir. Özellikle giyim mağazalarında spot ışıklarının yer değişimi için en uygun tavan modellerinden bir tanesi hook-on metal asma tavan çeşitleridir. 

Hook-on asma tavan çeşitleri galvanizden farklı göz aralıklı levhalardan oluşmaktadır. Bu farklılık bu asma tavan sisteminin birbirinden farklı dekorasyon fikirleri için uyumlu hale gelmesi için oldukça önemlidir. Tavan bir mekanın dekorasyonunda en önemli alanlardan bir tanesi olduğu için zaman içinde ihtiyaç değişikliklerin kolaylıkla yapılmasını sağlamalıdır. Bu da en iyi yapa tavan sistemlerinden bir tanesi hook-on metal asma tavanlardır. 

Hook-on metal asma tavanların sağladıkları bir diğer avantaj ise temizliğinin kolay olmasıdır. Bu tavan sistemini oluşturan metal levhalar tamamen paslanmaz çelikten üretildikleri için kolay kolay deforme olmazlar ve kir, pas gibi olumsuz durumlar yaşatmazlar. Bu da tavanların daha uzun süre kullanılmasını sağlar.

 
Cins Boya En boy Göz Aralığı Çerçeve Detayı

Dkp Galvaniz Alüminyum

Standardral boya veya Özel boya

600×600 600×1200 ve özel ölçü

8x16x1x2, 8x20x1x2, 10x20x1x2, 12x30x1x2,14x42x1x2,5,20x40x1 Hook–on Kasa
8x16x1x2 %50 BOŞLUK ORANI
8X20X1X2 %50 BOŞLUK ORANI
10X20X1X2 %60 BOŞLUK ORANI
12X30X1X2 %66 BOŞLUK ORANI
14X42X1X2,5 %64 BOŞLUK ORANI
20X40X1X3 %70 BOŞLUK ORANI
23X62X1X4 %65 BOŞLUK ORANI
25X75X1X5 %60 BOŞLUK ORANI
Bize Hemen Ulaşın