Lay-on Metal Asma Tavan

...
Lay-on Metal Asma Tavan
Lay-on Metal Asma Tavan

Lay-on metal asma tavan sistemleri sektörde en çok tercih edilen asma tavan modelleri arasında yer almaktadır. Her ne kadar diğer metal asma tavanlar hem kullanım olarak hem de montaj olarak birçok avantaja sahip olsalar da sağladıkları imkan bakımından lay-on asma tavan modellerinin avantajları daha fazladır. Peki lay-on metal asma tavan modellerini diğerlerinden daha fazla tercih edilmesini sağlayan özellikleri nelerdir? Lay-on metal asma tavanlar nerelerde kullanılır? gibi sorulara cevap verirken lay-on metal asma tavan sistemin daha yakından tanıtmış olacağız.

Lay-on Asma Tavan Sisteminin Özellikleri

Asma tavan piyasasında oturtmalı metal tavan olarak da bilinen lay-on asma tavan sisteminin en büyük özelliği genişletilmiş metal levhaların taşıyıcılara monte edilmesi için kanallara sahip olmasıdır. Beton duvara ve beton tavana sabitlenen taşıyıcılar mesh levhaların kalınlıklarına uyumlu derecede montaj kanallarına sahiplerdir. Mesh levhalar bu kanallara arasından geçirilerek yerleştirilir ve sabitlenmesi sağlanır.

Lay-on asma tavan sistemi yani oturtmalı asma tavan sistemlerinin montaj kanallarına sahip olmasının bir diğer avantajı da taşıyıcı sistemlerinin montajı yapıldıktan sonra levhaların geçirilmesi için herhangi bir ustalık ve deneyim gerektirmemesidir. Taşıyıcı elemanlar betona monte edildikten sonra meshlerin oturtma kanalından geçirilerek sabitlenmesi oldukça basit bir işlemdir. Bir yapbozun parçalarını tamamlamaya benzeyen bu montaj türünü çocuklar bile rahatlıkla yapabilirler.

Lay-on asma tavan sistemi de diğer metal asma tavan türlerinde olduğu gibi ortamın elektrik ve dekorasyon sistemi için gerekli olan tesisatın beton tavan ile metal asma tavan arasında bulunmasına imkan sağlar. Metal asma tavanların bu özellikleri herhangi bir işyerinin zaman içinde farklı farklı sektördeki işler için kiraya verildiği düşünüldüğünde hem dükkan sahibi için hem de kiracı için büyük bir avantaj sağlar. Dükkan sahibi dükkanında daha az tadilat olacağı konusunda avantajlı iken kiracı ise dükkanın tavanı için ekstra bir dekorasyon ve tadilat masrafına girmemiş olur.

Mesh levhalarını sabitlemek için kanallara sahip olan lay-on asma tavan sistemlerinin taşıyıcı paraları beton tavana çelik halatlar ile yada çelik profillerle bağlanır. Yan duvarlara ise bu parçalar vidalama yöntemiyle sabitlenir.

Lay-on asma tavan çeşitleri genişletilmiş çelik levhalardan oluştuğu için kullanılan malzemenin boyutlarında ve tasarımında da farklılıklar bulmak mümkündür.

Metal tavan sistemleri birçok farklı iş kolundaki dükkanlar için de çok büyük tasarım avantajlarına sahiptir. Örnek vermek gerekirse metal asma tavanlar bir giyim mağazasının ihtiyaç duyduğu spot ışıkların da taşıyıcısı görevi görebilir. Meshlerin sahip oldukları delikler sayesinde spot ışıkların yeri kısa sürede kolaylıkla değiştirilebilir. Eğer ortamda çok büyük değişiklik yapılmak istenmiyorsa dükkandaki spot ışıkların yerlerini değiştirmek bile mağaza içinde farklı bir hava oluşturur.

Asma tavan sistemleri binanın güvenliği açısından da büyük bir öneme sahiptir. Bu metal sistemleri herhangi bir yangın durumunda herhangi bir yanma meydana gelmez. Bu yanmazlık özellik özeliği ayıca tavan sisteminin üstünen geçen tesisatı da büyük ölçüde koruma görevi görmektedir.

Eğer siz de işyeriniz için lay-on metal asma tavan sistemini tercih ediyorsanız bu ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin için en uygun ve en doğru metal asma tavan sistemini dükkanınıza uygulamak için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın