Menfez Kapak Modelleri

...
Menfez Kapak Modelleri
Menfez Kapak Modelleri

Geniş kanalları sayesinde iç ve dış ortamlar arasındaki hava alışverişini sağlayan menfez kapak modelleri sağlıklı ve ferah bir yaşam alanı oluşturabilmenizi sağlar. Yuvarlak ya da köşeli tasarımlara sahip olan menfez kapakları tehlikeli gazlar ve iç mekanları kirleten çeşitli kaynakların risklerini en düşük seviyelere indirir. Menfez kapaklar doğru şekilde kurulduğu zaman odalarınızın daha iyi bir şekilde hava alabilmesini sağlamaktadır. Böylelikle kapalı alanlarda oluşan nem ve kötü koku gibi sorunlar da ortadan kalkmaktadır.

En temel havalandırma sistemleri arasında bulunan menfezler, kapalı alanlarda hava sirkülasyonunun sağlanabilmesine yardımcı olur. Evlerde ve işyerlerinde yer alan insanların güvenliğini ve sağlığı için odaların sürekli olarak havalandırılması ve kirli havanın temiz hava ile yer değiştirmesi gerekmektedir.

Menfezler Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Doğal hava değişimi için ideal bir donanım imkanı sunan menfez kapakları pencere ya da kapıları açmadan ufak bir delik içerisinden hava temizliğinin yapılabilmesini sağlar. Duvar, pencere kenarları ve baca çıkışları gibi erişimi zor olan yerlere konumlandırılabilecek menfezler küçük boyutları sayesinde güvenlik riskine yol açmadan odalarınız içindeki havayı sürekli olarak yenileyebilmenizi sağlar.

Doğal gaz sobaları, kombiler ve şofbenler gibi ısıtma araçlarının çalışabilmesi için yüksek oksijene ve temiz havaya ihtiyaç duyulmaktadır. Mutfak, kapalı balkon, banyo ve kiler türü odalara yerleştirilen doğal gazlı ısıtıcıların odadaki havayı tüketmemesi için ise düzenli olarak havanın temiz kalması gerekir. Cam ya da duvara bağlanabilen yarı açık menfezler de üretilmektedir. Hava değişimini kolay bir şekilde yapabilen bu ürünler dışarıya doğrudan erişimi olmayan tuvalet ve banyo gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Nem ve kötü kokular menfez kapakları sayesinde giderilmektedir.

Bize Hemen Ulaşın