Metal Mesh Nedir? Avantajları ve Kullanım Alanları

...
Metal Mesh Nedir? Avantajları ve Kullanım Alanları
Metal Mesh Nedir? Avantajları ve Kullanım Alanları
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Metal Mesh Nedir? Avantajları ve Kullanım Alanları

Metal mesh, genişletilmiş levha olarak nitelendirilen ürünlerdir. Özellikle inşaat sektöründe “mesh” terimini sıkça duymaktayız. Gelişen teknoloji kapsamında son derece işlevsel bir statüye sahip olan metal mesh malzemeler, hafif formuyla kolay kullanım avantajına sahiptir. Uygulama alanlarına göre farklılık gösteren genişletilmiş metal ürünler, firmamızın yüksek kalite standartlarındaki üretiminde vücut buluyor. 

Metal Mesh Avantajları Nelerdir?

Genişletilmiş metal mesh ürünlerin en belirgin özellikleri arasında dayanıklı yapısı yer alıyor. Üstün mukavemet gücüne sahip olan mesh malzemeler, kesilip genişletilebilme odağında kullanım amacına göre şekillenebilme niteliğine sahip oluyor.

Bu özelliği ile birlikte hafif yapılı olması son derece kullanım kolaylığı sunuyor. Farklı formlara dönüştürülebilmesi ise geniş kullanım alanlarına yer açıyor. Dış etkenlere, çeşitli darbelere karşı direnç gösterebilmesi, uzun yıllar kullanım avantajını beraberinde getiriyor. 

Metal mesh nedir sorusunun yanı sıra nerelerde kullanıldığı da en sık merak edilen konular arasında yer alıyor. İnşaat sektöründe ileri teknolojinin devrimsel bir niteliğe imza atan mucizesi “Metal Mesh” birçok kullanım alanına sahip oluyor. 

Metal Mesh Kullanım Alanları

Paslanmaz çelikten üretilen metal mesh sistemler özellikle dış mekanların tasarımı kapsamında kullanıma en uygun alternatiftir. Yürüme yolları ve binaların iç mekan uygulamalarında sıkça tercih edilmektedir. Dayanıklı bir forma sahip olduğu için mobilya sektörü ve çevre yollarında kullanımı oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra taşımacılık sektöründe de kullanılan malzemelerin başında gelmektedir.

Metal mesh malzemelerin en yaygın tercih edildiği uygulamalardan biri asma tavan sistemleridir. Metal mesh asma tavan, modern ve estetik bir görünüm için son derece kusursuz bir sistem statüsündedir.

Binaların yapılarında uygulanan metal tavan sistemleri,  uygulama kolaylığı ve uzun yıllar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Genişletilmiş ve mikro genişletilmiş olarak kategorilendirilen metal mesh malzemeler, Ceylanlar Metal ayrıcalığı ile ihtiyaçlarınıza yanıt buluyor. Proje ve uygulamalarınıza profesyonel çözümler sunan firmamız, metal mesh malzemeleri ve sistemleri ile rakiplerinin arasından sıyrılarak bir adım öne geçiyor.

Günümüz koşullarında estetik görünüm oldukça özel bir yere sahiptir. Bu kapsamda geliştirilen metal mesh sistemleri ve malzemeleri, markamızın üstün kalitesinde vücut buluyor. Uzun yıllar edindiğimiz tecrübe ve alanında uzman ekibimizle ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmaya hazırız.

Bize Hemen Ulaşın