Mesh Tavan Nedir?

...
Mesh Tavan Nedir?
Mesh Tavan Nedir?

Ülkemizde kullanılan asma tavan sistemleri birbirinden çok farklı özellikte olabilir. Tavanlarda kullanılacak olan malzemeler seçilirken ortamdaki ihtiyaçlar ve bunun yanında estetik görüntü ön plana çıkmaktadır. Son dönemde birçok endüstriyel alanda mesh tavan kullanılmaya başlamıştır. Bu ürünün sürekli olarak kullanımı insanlarda mesh tavan nedir sorusunu akıllara getirir.

Ütülü ve ütüsüz tip olarak ayrılan mesh tavan genişletilmiş metal kullanılarak tavanların kaplandığı bir sistem olarak tanımlanabilmektedir. Genişletilmiş metal asma tavanda kullanıldığında muhteşem bir görüntü sunarken ışık geçirgenliğini de sağlamaktadır. Genişletilmiş örgü sistem kullanılarak imal edilen bu ürünler son dönemde en çok tercih edilen tavan sistemleri olarak gösterilmektedir.

Mesh Tavan Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Mesh metal asma tavan sistemlerinin sunduğu çok sayıda avantaj bulunur. Son dönemde işletmelerin çok hızlı bir şekilde bu malzemeyi kullanmaya başlamasının sebebi de budur. Alüminyum veya galvaniz malzemeden üretilebilen bu mesh tavan modellerini kullandığınızda sunduğu avantajlardan her gün yararlanmaya başlarsınız. Kısa süre içerisinde verdiğiniz kararın ne kadar doğru olduğunu fark edeceksiniz.

Farklı Desen Seçenekleri Arasından Karar Verme

Metal asma tavanlarda estetik bir görüntü elde edilmesi çok önemlidir. İşletmelerde kullanılacak olan asma tavan sistemleri ortamın havasını tek başına değiştirebilir. Bu sebeple de muhteşem bir görüntü ortaya koyabilen ürünlerin tercih edilmesi gerekli olacaktır. Mesh tavanlarda farklı desenler bulunduğundan ortama rahatlıkla uyum sağlar ve harika bir görüntü ortaya çıkarır.

İstenilen Ebatta Üretim

Firmamız tarafından üretilen mesh tavanların birçok farklı çeşidi mevcuttur. Bu çeşitlerin tamamı istenen ebatlarda üretilebilmektedir. Tavan ebatları tüm endüstriyel alanlarda değişik olduğundan bu avantajı çok büyük etkiler yaratabilir. Çok küçük alanların geçilmesinde kullanılabilen bu ürünler istenen genişliği rahatlıkla geçmek için de doğru bir tercih olacaktır.

Kolay Temizlenebilir

Endüstriyel alanların sürekli olarak temiz tutulması önemlidir. Özellikle gıda sektöründe hizmet veren işletmelerde temizlik her zaman dikkat edilen ilk etmen olur. Tavanlarda metal panellerin kullanımı temizlik açısından da oldukça avantajlıdır. Metal paneller her zaman çok rahat bir biçimde temizlenir ve kir tutmaz.

Hızlı Montaj ve Demontaj İmkanı

Mesh tavan sistemi tercih edildiğinde bu ürünlerin çok kısa süre içerisinde montaj ve demontaj işlemlerinin yapılabildiği de bilinmektedir. Firmamızı arayarak bizlerden mesh tavan sistemlerini talep ettiğinizde imal edilen ürünler kolayca işletmelerinize getirilir. Burada montaj işlemlerine başlanırken yalnızca birkaç saat yeterli olacaktır. İşletmenizde hizmete ara verilmesine gerek olmaz.

Neme Karşı Yüksek Dayanım

Hem ütül hem de ütüsüz tip panellerimiz neme karşı dayanıklı bir yapıdadır. Sürekli olarak nemin yüksek olduğu endüstriyel alanlarda mesh tavanlar kullanıldığı takdirde hiçbir sorun ile karşı karşıya kalınmaz. Metal tavanlarda paslanmalar söz konusu olmayacaktır. Nem sebebiyle küf ve buna bağlı olarak koku oluşumları söz konusu dahi değildir.

Darbelere ve Aşınmaya Karşı Yüksek Dayanım

Ütüsüz ya da ütülü sistem mesh tavan alındığında darbelere ve aşınmaya karşı çok dayanıklı olan bir asma tavan sahibi olunur. Bu tavanlar çok uzun süre sorunsuz bir biçimde kullanılabilen ve ilk günkü görüntüsünü koruyan ürünlerdir. Gelecek basit darbelerde metal parçalar şeklini rahatlıkla koruyabilir.

Uzun Ömürlü Tavan Sistemleri

İşletmelerdeki tavan paneller kullanılarak hazırlanmış ise bu ürünlerin çok uzun süre dayanıklı olması beklenmektedir. İşletmeler kullanıma hazır hale getirilirken bu tarz parçaların hiçbirinde kısa vadeli bir kullanım düşünülmez. Mesh tavan sistemleri kullanıldığında da onlarca yıl değişiklik ihtiyacı duyulmayan bir sistem satın alınmış olur.

Taşıyıcı Sistemlere Montaj İmkânı

Tercih edilen mesh tavan sistemleri kolayca taşıyıcı sistemlere monte edilebilir. Taşıyıcı sistemlere monte edildiğinde herhangi bir güvenlik problemi ortaya çıkarmamaktadır. Hem panellerin yerinden sökülmesi söz konusu olmaz hem de bu paneller taşıyıcı sistemlere hiçbir zarar vermez. Bu sebeple de endişe duyulmadan satın alınabilen ürünlerdir.

Mesh Tavan Nasıl Satın Alınır?

Farklı göz aralıkları ile üretilen mesh tavanların satışını ve montajı yapan firma sayısı çok fazla değildir. Birçok işletme kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satın alabilmek için firmamıza ulaşım sağlar. Ceylanlar Metal olarak uzun süredir mesh tavanların satışını gerçekleştiren firmamız tüm müşterilerinden olumlu geri dönüşler almayı başarmıştır.

Firmamızın daha önce kurduğu metal asma tavan sistemlerine bakan birçok kişi kendi işletmesinde de aynı kalitede işleri talep eder. Bunun için firmamıza ulaşmanız ve mesh tavan için kullanılacak olan malzemelere karar vermeniz yeterlidir. Hemen üretim aşamasına geçilirken imal edilen ürünlerin ücretsiz montaj işlemleri yapılır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra güvenle metal asma tavanlarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın