Mimari Mesh

...
Mimari Mesh
Mimari Mesh

İnşaat endüstrisinin son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerinden bir tanesi de mimari meshtir. Genişletilmiş metal olarak da bilinen mesh (meş) son yıllarda mimari uygulamalar arasında en çok tercih edilen tasarım elemanlarından bir tanesidir.

Meshler delikli yapılarından dolayı hem istenilen korumayı sağlarlar hem de mekanın karanlık olmasının önüne geçerler. Meshlerin deliklerinden geçen güneş ışınları ortamı daha ferah ve aydınlık yapmakta oldukça etkilidir. Mimari mesh örnekleri hem dış cephe kaplamalarında hem de asma tavanlarda rahatlıkla kullanılabilen metal ürünlerdir.

Mimari Meshin Avantajları

Mimari uygulamalarda kullanılan meshler her şeyden önce kolay kullanım ve montaj imkanı sunar. Mimari meshlerin diğer birçok mimari uygulamalara göre hem montajı hem de temizlik ve bakımı oldukça kolaydır. Meshler metal bir yapıya sahip oldukları için dayanıklılık konusunda da oldukça avantajlı malzemelerdir. Özellikle olumsuz hava şartlarından dolayı birçok dış cephe koruma elemanlarına göre mesh malzeme daha uzun bir kullanım süresi sağlar.

Mesh tamamen metalden üretildiği için bakım konusunda çok büyük ihtiyaçları yoktur. Boyanması, tamir edilmesi ve değiştirilmesi gibi işlemler çok büyük tecrübe ve yetenek gerektiren işler değildir. 

Kolay şekillenebilir ve istenilen ölçüde kolaylıkla elde edilebilir olması sebebi ile birçok farklı alanda kullanılabilir. Asma tavan, makine endüstrisi ve mekan tasarımları gibi birçok alanda farklı ebat ve tasarımlarda kullanılabilirler. Bu özelliğinden dolayı mesh kolay bulunabilir bir malzemedir diyebiliriz.

Mesh tasarım konusunda esnek bir yapıya sahip olduğu için sanatsal ve mimari çalışmalarda da rahatlıkla kullanılabilir. Metal ile yapılacak bir mimari çalışmada en çok yer verilen malzemelerden bir tanesi de meshlerdir.

Mimari mesh özellikle inşaat sektöründe kullanıldığında diğer koruma elemanlarına göre oldukça ekonomiktir. Başta asma tavan modelleri olmak üzere mimari meshler inşaat sektöründe hem ekonomik hem de modern görünüm sağlayan yapı elemanlarının başında gelmektedir.

Mimari Mesh Kullanım Alanları

Kolay tasarlanabilir ve farklı ölçülere uyarlanabilir olması sebebi ile meshler birçok alanda kullanılırlar. Mimari meshlerin kullanım alanlarının en başında dış cephe koruma sistemi ve asma tavan sistemleri geldiğini önceden belirtmiştik. Bu iki alanın kullanımı dışında mimari meshlerin yaygın olarak kullanıldıkları bir diğer alan da yangın merdivenleridir. Ateşe ve olumsuz hava şartlarına karşı yüksek mukavemete sahip oldukları için bu alanda meshler en çok tercih edilen malzemelerdir. 

Mimari uygulamalar da meshlerin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesidir. Eğer iş yerinizde yada evinizde hem dayanıklı hem de modern tasarımlar istiyorsanız mesh her zaman aklınıza gelen ilk unsurlardan bir tanesi olmalıdır. Örneğin plazalarda ofislerin birbirinden meshile ayrılması hem modern hem de esnek bir çalışma ortamı sağlar. 

Yılların verdiği tecrübe ve yüzlerce mutlu müşteri referanslarımız ile mesh ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın