Birçok müşterinin tercihi haline gelmiş olan metal mimari tasarımlar, uygun fiyatlı oluşu ve estetik bir görüntü sunması ile günümüzde sıkça tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Mimari uygulamalardan bir tanesi olan asma tavan sistemleri, hem endüstriyel alanda hemde mimari alanda sıkça tercih edilen bir ürün olmakta.

Yıllardır bu işin içerisinde yer alan Ceylanlar Metal, güçlenen bir tecrübe ve uzman kadro ile müşterilerine profesyonel bir hizmet sunuyor. Bu konuda firmanın sunduğu mimari uygulamalar arasında yer alan cephe sistemleri, asma tavan sistemleri ve çit sistemlerinden bahsedeceğiz.

Mimari uygulamalar, pek çok açıdan önemli bir durum olmaktadır. Özellikle mimarlığın günümüzdeki yeri arttığı bu zamanlarda daha da büyük bir önem kazanmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda firma müşterilerine en iyi hizmeti sunmak adına kaliteli mimarlığa sahip birçok ürünü barındırmakta.

Metal işleme ile yapılan bu ürünlerin görselleri, internet üzerinde firmanın web sitesi içerisinde bulunabilir. Birbirinden özgün ve eşsiz tasarımların yer aldığı firmada cephe sistemleri, asma tavan sistemleri ve çit sistemleri üretilmekte. Cephe sistemleri olarak sadeliğin yanı sıra dekoratif şekillerde dış ve iç cephe üretimi de yapılmaktadır.

Asma tavan sistemlerinde standart tavanın yanı sıra müşterinin isteğine bağlı olarak çeşitli stillerde tavan modelleri de yer almaktadır.

Çit sistemlerini ise özellikle kara yollarında görmüş olmalısınız. Demirden yapılan bu çitler, yalnızca karayollarında değil binanın bahçesinin önünü kapatırken veya bunun gibi farklı amaçlarda da kullanılmaktadır. 

Cephe Sistemleri

Dış ve iç cephe olarak 2 farklı şekilde tasarlanan cephe sistemleri, mimarların projeleri arasında hayal dünyasını genişleten bir yapıya sahiptir. Çünkü firmamızın mimarları o kadar güzel projeler tasarlar ki müşteriler bu projelere genel olarak bayılır.

Birçok şekilde müşteriye sunulabilen cephe sistemleri müşterinin isteğine göre şekillenmektedir. İsteyen bir müşteri sade bir yapıda cephe tercih ederken bazıları daha profesyonel bir cephe sistemi kullanabilir.

Cephe sistemlerinin avantajları arasında su geçirmez bir yapıda olması yer alır. Yağmur damlaları metal deliklerin içerisinden geçemez ve iç kısım daha az ıslanmış olur. Bu da kuru bir ortam sağlar. 

Metal cephenin bir diğer avantajı ise radyasyonu yansıtmasıdır. Bu sayede sağlıklı ve konforlu bir yaşam sizi bekliyor olacak. Metal cephe sistemleri bir yandan binanın hava almasını sağlarken bir yandan dışarıdaki tehlikelerin binaya girmesine karşı önlem almış olur.

Asma Tavan Sistemleri

Asma tavan sistemleri, tavana asılan ve üst kısımda boşluk bırakılan kullanışlı bir sistem olmakta. Asma tavanlar görünüm açısından da estetiklik sunarken aynı zamanda üstteki boşluklar sayesinde bu araya kabloların girmesini sağlar. Bu da kabloların gizlenmesini ve odanın daha güzel gözükmesini sağlar. Sadeliğin yanı sıra farklı tarzda üretilen bu ürünler çeşitlilik sağlamaktadır. İsteğe bağlı olarak renkli metal asma tavanlar da bulunmaktadır.

Hafif darbelere karşı dayanıklı olan bu yapı sayesinde yıllar boyunca ürünü kullanmak mümkün olacak. Eğer ki ürünün bir bölümüne zarar gelirse ürünü komple değiştirmek gerekmiyor, yalnızca o bölümü değiştirmek yeterli oluyor. Bu durum müşterilere maddi açıdan yardımcı oluyor.

Çit Sistemleri

Metal mesh çit sistemleri, yanlarında yer alan demirler sayesinde birbirlerine bağlanıyor ve uzun bir yapı oluşturuyor. Evin bahçesinde, bir binanın çevresinde, yollarda ve bunun gibi çeşitli alanlarda kullanılan metal çitler, birçok özelliğe sahip olmakta. 

Örneğin çitler dışarıdan gelebilecek bazı tehlikelere karşı koruyabilir. Güvenlik konusunda önemli olan metal mesh çitler, güvenliğin yanı sıra dekoratif amaçlı da güzel bir görünüm sunmaktadır.

Metal Mimari Sistem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mimari tasarım uygulamaları adına büyük projeler geliştirilmeye devam edilmektedir. Müşteriler metal mimari sistem alırken dikkat etmesi gereken birçok durum bulunmaktadır. Bu durumlardan ilki müşteri seçtiği firmanın ne kadar iyi olduğunu bilmelidir.

Bu bağlamda firmadan referans istemelidir. Bu bağlamda firma ne kadar iyi çalışmalar yaptığını müşterilere gösterecektir. Firmadan ürün seçerken notlar almak gerekir. Ürünün özelliklerini bilmek, ne kadar iyi olduğunu görmek ve ürün ile ilgili referans çalışmaları incelemek gerekir. Bu doğrultuda Ceylanlar Metal firması müşterilerine ürettiği her üründen referans çalışmalarını göstermektedir.

Bize Hemen Ulaşın