Panel çit sistemi; kendisine ait bahçesini duvarlar arkasında hapsetmek yerine, bahçe güvenlik çiti kullanmak isteyen kullanıcılar için estetik ve şık görünümlü bir güvenlik yöntemi olarak karşınıza çıkar. Yüksek güvenlik çitleri, birçok alanın çevrelenmesi ve alan sınırlarının belirlenmesi için kullanılır. Kişilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilen ve genellikle bahçelerde güvenlik sağlamak amacıyla tercih edilen bu çitler, günümüzde birbirinden farklı malzemelerden üretilebilir.

panel-cit.jpg

Panel çitlerin özellikleri, malzeme türü ve montaj detayları birbirinden çok farklı olabilir. Açık alanların çevrelenmesi için kullanılan panel çitlerde, hedeflenen sağladığı yükseklik ve genişlikle beraber alanın güvenliğini sağlamaktır. Bu yüzden profesyonel firmalardan hizmet almak, kullanıcılar için her zaman en kaliteli panel çit seçenekleri sunar.

Panel çitler; araziler, bahçeler, spor sahaları, yazlık, villa, bina bahçeleri gibi birçok alanda aktif şekilde kullanılabilir. Kullanılan panel çitlerin, hangi alanlarda kullanıldığına dair bir sınırlama söz konusu değildir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli detay, panel çit firmaları arasından en doğru tercihi yaparak kaliteye ulaşmaktır. Panel çit sektöründe birçok farklı firma bulabilmek çok kolay olsa da yeterince tecrübeli olmayan firmalarda kaliteli hizmet almak çok mümkün değildir. Bu yüzden her bakımdan beklentilerinizi karşılayan Ceylanlar Metal, profesyonel panel çit uygulamasıyla güvenlik sağlamak istediğiniz alanlarda sorunsuz bir kullanım deneyimi sunar. Doğal, uzman ve dayanıklı bir çit sistemi hizmeti almak için hemen irtibata geçerken, aklınıza takılan her türlü sorunlara firmamız sayesinde yanıt bulabilirsiniz.

Panel Çit Çeşitleri

Güvenlik ve estetik açıdan çok sık bir şekilde tercih edilen panel çit sistemleri, doğru şartlarda hava koşullarına uygun şekilde kullanıldığında son derece uzun ömürlüdürler. Dış mekânların çevrelenmesi konusunda işlevsel özellikleri olan bu sistemlerin birbirinden farklı birçok türleri vardır. Bu türleri görüntü ve malzeme açısından farklılık gösterse de temel kullanım amacı birbiriyle aynı sayılabilir. Tüm alanlarda en sık şekilde kullanılan panel çit çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Çift telli panel çit sistemleri,
 • Standart panel çit sistemleri,
 • Yarasa panel çit sistemleri,
 • Yüksek güvenlik çit sistemleri,
 • Panel çit kapı sistemleri,
 • Demfor panel çit sistemleri,
 • King razor panel çit sistemleri,
 • Double panel çit sistemleri.

Panel Çit Fiyatları

Panel çitlerin özellikleri birbirinden çok farklı olabilir. Bu nedenle panel çit üretici firmaları tarafından sunulan fiyat seçenekleri aynı olmayabilir. Ayrıca birçok farklı panel çit türü olmasından kaynaklı, fiyat değişikliklerinin yaşanması son derece normaldir. Net fiyat tekliflerinin ortaya çıkabilmesi için ilk olarak ölçülerin netlik kazanması gerekir. Alan ölçüsüyle birlikte hangi panelin kurulacağı, montaj hizmeti ve tercih edilen malzemeler gibi detaylar netlik kazanmalıdır.

Profesyonel, güvenilir hizmet sağlayan Ceylanlar Metal, ön keşif hizmeti vererek uygun panel çitlerle dilediğiniz alanları sorunsuz şekilde kapatmak için tercih edilebilir. Ön keşiften sonra, bahsi geçen tüm bu detaylar netlik kazanır.

Panel Çitlerin Özellikleri

Panel çitler, kullanıcılar için birçok avantajlı özelliği beraberinde getirir. İlk etapta panel çitlerin çok güvenlikli bir çözüm olduğunun bilinmesinde fayda vardır. Özellikle kişiye özel bahçelere yabancı kişilerin girmemesi, bahçeye kedi ile köpek gibi hayvanların girmemesi için güvenli ve sınırlı bir alan oluşturmak için olmazsa olmazdır. Bu avantajların dışında panel çitler çok estetik bir görünüm sağlamak amacıyla da kullanılabilir. Buna bağlı olarak panel çitlerin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Çim zeminlerde,
 • Toprak zeminlerde,
 • Duvar zeminlerde,
 • Beton zeminlerde,
 • Kademeli duvarlarda.

Panel çitler, son derece sağlam ve dayanıklı çit sistemleri olarak karşınıza çıkar. Ceylanlar Metal kullanıcıların talepleri doğrultusunda, istenilen farklı göz aralıklarında ve kalınlıklarında panel çit üretimine ulaşmak mümkündür. Panel çit montajının yapılmasından sonra, aynı çitleri uzun yıllar paslanmadan ve kolay kolay hasar almadan sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkündür. Kaliteli ve dayanıklı üretim anlayışından yola çıkarak panel çitlerin uzun süre boyasını, bakımını ve onarımını yapmadan, ilk günkü görünümüyle beraber kullanmaya devam edebilirsiniz.

Panel çitler, günümüzde en sık şekilde tercih edilen çit sistemlerinden biri olmanın yanı sıra, birçok farklı alanda aktif bir şekilde kullanılabilir. Son derece modern ve şık bir görünüme sahip olan, güvenlik ihtiyacını en güzel şekilde karşılayan panel çitler çok pratik bir kullanım konforu sunar.

Panel çit fiyatları bakımından da tatmin edici plan sistemler, müşterilerin talepleri doğrultusunda ölçüler ayarlanarak üretilirken; isteğe bağlı 2,-5 metre genişliğinde de üretilebilir. Sonrasında bu paneller birbirine çok kolay bir şekilde bağlanır. Ayrıca taşınma gibi yer değiştirme durumları söz konusu olduğunda, oldukça basit bir yöntemle yerinden sökülebilir.

Nitelikli Panel Çit Ceylanlar Metal’de

Panel çitler; site bahçeleri, endüstriyel alanlar, okullar, havaalanları ve spor tesisleri gibi birçok alanda aktif şekilde kullanılan çitlerdir. Panel çitler, farklı malzemelerden yapılan panellerin çerçevelere monte edilerek oluşur. Panel çitlerin sunduğu avantajlar şu şekildedir:

 • Malzeme türleri: Panel çitler, birbirinden farklı birçok malzeme kullanılarak üretilebilir. Bu malzemeler arasında PVC kaplı çelik, çelik, alüminyum ve ahşap paneller vardır. Her bir malzemenin kendi içerisinde farklı avantajları ve özellikleri vardır. Bu özellikleri doğru şekilde analiz etmek, ihtiyaca uygun panel çit seçimi konusunda müşteriler için yol gösterici olacaktır.
 • Estetik tasarım: panel çitler, farklı desen ve renk seçenekleriyle beraber kullanıcıya sunulur. Bu durum estetik açıdan çok çekici bir görünüm yarattığından, diğer çitlerden farklı olmasını sağlar. Aynı zamanda farklı boyut ve şekillerde panellerde vardır. Bu panel çitleri, her türlü alan ve zemine uygun olacak şekilde tasarlanabilir.
 • Montaj kolaylığı: Panel çitleri, çok basit bir montaj yöntemiyle uygulanabilir. Buna bağlı olarak paneller, çerçevelere vidalanarak kısa sürede birleştirilir. Bu durum kurulumun çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlar.
 • Güvenlik ve gizlilik: Panel çitleri, gizlilik oranını ve güvenliği artırmak için çok verimli bir seçenek olarak bilinir. Bu paneller, çerçevelere sıkıca monte edildiği için panel çitleri, diğer çitlere göre çok daha yüksek bir güvenlik düzeyi sunar. Aynı zamanda paneller arasında herhangi bir boşluk olmadığı için, panel çitleri bahçelerde gizliliği sağlamak için rahatlıkla kullanılabilir.
 • Bakım kolaylığı: Panel çitleri, düzenli olarak bakım gerektiren ürünler değildir. Malzeme özelliklerine bağlı olarak, panellerin bakımı ve temizliği oldukça kolaydır. PVC kaplı çelik paneller, yalnızca su ve sabun kullanılarak temizlenebilir iken, galvanizli çelik paneller paslanma yapmaması için düzenli şekilde bakıma ihtiyaç duyar.

Panel çitleri, birçok farklı amaç için kullanılması uygun olan çit modelleri olarak ilgi çekicidir. Hem pratik hem de estetik avantajlar sunan bu panel çitler, farklı malzemelerden ihtiyaca yönelik tercih edilebilir. Bu noktada firma seçimi konusunda titiz davranmak, uzun vadede sorunsuz ve dayanıklı panel çit kullanımı için çok önemlidir. Aksi takdirde kalitesiz olan panel çitlerle beklentileri karşılamayan bir ürün kullanım deneyimi söz konusu olabilir.

Ceylanlar Metal, her zaman üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışı ile ön plana çıkan profesyonel bir firmadır. Panel çit tasarımı ile korunaklı, dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlamak Ceylanlar Metal sayesinde artık çok daha kolay. Sizde bu kaliteyi deneyimlemek için hemen Ceylanlar Metal web sitesine göz atabilirsiniz.