Petek Asma Tavan

...
Petek Asma Tavan
Petek Asma Tavan

Petek tavanlar, farklı ölçü ve ebatlarda panellerden, açık hücreli T15 taşıyıcı sistemlere sahip ya da kendinden taşıyıcılı tavanlardır. Petek asma tavan sistemleri genel olarak mağazalarda, ofislerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Open cell olarak da karşınıza çıkabilecek bu tavan çeşitleri hem görsel olarak oldukça şıktır hem de kolayca kurulabilmektedir. Bunun yanı sıra petek asma tavan sistemlerinin bir diğer avantajı tasarım için sınırsız olanaklar sağlaması ve bakımının çok kolay olmasıdır.

Petek Asma Tavan

Açık hücreli petek tavan sistemi, yüzde 90’a kadar açık alana sahip, modern bir tasarımdır. İşletmelerde sıklıkla kullanılan petek asma tavan sistemleri, çeşitli renklere sahiptir. Hücre boşlukları bakımından farklı modelleri bulunan petek asma tavanlar genellikle beyaz, siyah ve gri olarak tercih edilmektedir. Petek asma tavan sistemleri kurulumu son derece kolay olduğu gibi bu sistemlerde aydınlatma elemanları da sıklıkla petek tavan bölümlerine panel şekilde monte edilmektedir. Bunun yanı sıra tellere asılarak kurulan aydınlatma sistemleri de oldukça popülerdir. Petek tavan sistemleri havalandırılabilir olmasıyla ön olana çıkmaktadır. Petek asma tavan montajı istenen yükseklikte gerçekleştirilebilmektedir.

Petek Asma Tavan Sistemlerinin Özellikleri

Petek asma tavan üretimi çok farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte kurulan petek panellerin bakımı son derece kolaydır. Mekâna derinlik katan bu paneller deterjan çözeltisine sahip nemli bir bezle silinebilmektedir. Petek asma tavan sistemleri açısından ayırt edici özelliklerden biri de, küf oluşumuna duyarlı olmadığından toz geçirmez özelliklere sahip olmasıdır. Bu sistemleri uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz mümkündür. Petek asma tavanlar, özellikle kurumsal binaların tavan alanı tasarımında modern ve yenilikçi bir çözümdür. Bu sistemlerde çeşitli stiller ve tasarımlar söz konusu olmaktadır. Oldukça dayanıklı, pratik ve kolay bakıma sahip olması sayesinde ilk maliyetlerini kısa sürede çıkarabilmektedir.

Petek asma tavan sistemleri birçok farklı özelliğe sahiptir. Öncelikle bu sistemler çok hoş bir görünüm sağlarlar. Bunun yanı sıra çok farklı sayıda çeşitli renklere ve desenlere sahiptirler. Taşıyıcı profil sabitlendikten sonra, kolayca elle tavan panel yüklenebilmektedir. Yüksek kaliteli alüminyum petek asma tavan oldukça kullanışlıdır. Bu sistemler yanıcı değildir. Yanının yürümesini engellerler ve korozyona karşı da son derece dirençlidirler. Aynı zamanda aydınlatma sistemleriyle birlikte benzersiz bir stil oluşturmanıza izin verirler. Ortalama bir metal asma tavan hücresi 100 x 100, yüksekliği 40 mm ve genişliği 15 mm olacak şekilde tasarlanır. Bununla birlikte farklı tasarımlar oluşturmak da mümkündür.

Petek Asma Tavanlar Nerelerde Kullanılır?

Petek asma tavanlar genel olarak kurumsal binalarda yaygın olarak kullanırlar. Bunun yanı sıra alışveriş merkezlerinde ve ofislerde de bu sistemlerle sıklıkla karşılayabilirsiniz. Bunların yanı sıra oteller, iş merkezleri, ticari alanlar ve sağlık kuruluşlarında da oldukça popüler sistemlerdir.

Petek asma tavan sistemleri çok amaçlı olarak kullanılabilmesi sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir. Etkili bir ses ve ısı yalıtımı sağlaması da daha fazla rağbet görmesini sağlamıştır. Oldukça şık, dayanıklı ve aynı zamanda yanmaz özelliklere sahip olan petek tavanın yapısı sayesinde çok daha güvenli bir ortam yaratılabilir. Petek tavanları işletmenizde kullanmanız seçkin görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra tüm kabloları saklamasıyla da mekanın görünümü açısından değerli katkılar sağlayacaktır. Son teknoloji ürünü olan benzersiz petek asma tavan fiyatları da oldukça düşük maliyetlidir.

Petek Asma Tavan Fiyatları

Petek asma tavan satışı yapan birçok farklı firma bulmanız mümkündür. Ancak bu sistemlerden birini tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Öncelikle tercih ettiğiniz firma referanslarıyla güven vermelidir. Bunun yanı sıra sistemlerin üretimi için modern bir tesise sahip olmalıdır. Bu sistemlerde kullanılan materyaller dayanıklılık açısından son derece önemlidir. Petek asma tavan modelleri açısından zengin seçeneklere sahip bir firma seçmeniz de size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda seçtiğiniz firmanın personellerinin de uzman ve deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz. Kurulumu her ne kadar kolay olsa da, güvenlik açısından uzmanları tarafından doğru şekilde kurulum yapılması gerekir.

Petek asma tavan seçimi konusunda doğru firmaya karar verdikten sonda fiyatları inceleyebilirsiniz. Petek asma tavan fiyatları birçok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Boyutlar, kullanılan malzemeler, tasarım, kurulum alanı ve benzeri kriterler fiyatları doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple öncelikle ihtiyaçlarınıza karar vermeniz daha sonra firmaya bunları bildirerek fiyat teklifi almanız gerekir. Seçtiğiniz ürünlere ve uygulama alanına göre size fiyat teklifleri yapılmaktadır. Ceylanlar Metal olarak petek asma tavan ürünlerimizle ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir, avantajlı fiyat tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın