Petek Asma Tavan

...
Petek Asma Tavan
Petek Asma Tavan

Petek asma tavanlar, asma tavan anlayışına farklı bir boyut kazandırdığı için çok fazla rağbet görür. Petek asma tavanların, insanların yoğunlukta olduğu birçok sektörde tercih edilmesinin ana sebebi ise, üç boyutlu olmasıdır. Üç boyutlu özellik gösterdiği için bulunduğu ortama şıklık katar ve farklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Petek asma tavanların ayırt edici özelliği, kendinden taşıyıcı sisteme entegre olmasıdır. Aynı zamanda petek asma tavan modellerinin birbirinden farklı ölçülerde üretilmesi, kullanım alanlarını ciddi oranda arttırmıştır. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek asma tavan modellerimizi inceleyebilirsiniz.

petek asma tavan

Petek Asma Tavanlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Petek asma tavanlar tercih edilmeden önce hakkında fikir sahibi olmak gerekir. Çünkü petek asma tavanlar da kendi içlerinde çeşitlendiği için özelliklerine hakim olmak önem arz eder. Ayrıca kullanım alanı ve kullanım amacı göz önünde bulundurularak seçim yapılması, daha iyi sonuçlar doğurur. Petek asma tavanlar her anlamda kullanıcılara avantajlar sağlar. Mesela temizliği, bakımı ve montajı son derece kolay olan bu modeller, günümüzde birçok mecrada kolaylıkla bulunabilir. Aynı zamanda petek asma tavan modelleri, diğer modellere oranla daha ekonomiktir. Kısacası petek asma tavan modellerimizi tercih ederek cebinizi yormayıp, kullanışlı tavan sistemine sahip olabilirsiniz. 

Petek asma tavan sistemleri, ihtiyaca göre farkı ebatlardaki seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Fakat bazı ölçüler, birçok sektör için daha uygun olduğundan daha fazla öne çıkar. Mesela 50x50mm, 75x75mm, 100x100mm, 150x150mm ve 200x200 mm en çok tercih edilen ebatlardır. Bu ölçülere sahip levhalar birleştirildikten sonra taşıyıcı sisteme entegre edilir ve petek asma tavan sistemi ortaya çıkmış olur. Petek asma tavan sistemlerinde, T tipi taşıyıcı sistemi kullanılır. T tipi taşıyıcı sistemi ile birlikte kareli panellerin bir araya getirilmesi daha kolay bir işlem haline gelir. 

Firmamız üzerinden petek asma tavan modellerimizin fakirlik ebatlarına ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimizle iletişime geçerek asma tavanlarımızın özellikleri, avantajları ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yıllara dayanan tecrübemize güvenerek firmamızdan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Kaliteli asma tavan modellerine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Petek asma tavanlarımızı birçok alanda kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. 

Petek Asma Tavan Üretimi, İmalatı

Petek asma tavan modelleri özellikle son yıllarda popülerliğini arttırmıştır. Bu modeller daha bütçe dostu olmakla beraber bulunduğu ortama estetik bir görünüm kazandırır. Petek asma tavanlara gösterilen ilginin artması ile birlikte bu ürünlerin üretiminde de ciddi artışlar yaşanmıştır. Petek asma tavanlar; paslanmaz çelik, ahşap ve galvaniz profilden elde edilir. Üretildiği malzemenin çeşidine göre petek asma tavanların sahip olduğu özellikler de farklılık gösterir. Asma tavanların kullanım alanlarına göre, malzeme türü çok önemlidir. Bazı alanlarda ahşap daha çok öne çıkarken bazı alanlarda ise çelik daha fazla tercih edilir. 

Genel olarak bakıldığında ahşaptan elde edilen tavan sistemleri daha az tercih edilir. Bunun nedeni ise ahşaptan elde edilen tavanların diğerlerine göre daha ağır olması ve kullanımının daha riskli olmasıdır. Mesela üretim malzemesi ahşap olan tavan modellerinde, kablo yanması gibi olumsuz durumların yaşanma riski daha yüksektir. Dolayısıyla ahşap, metallere göre daha geri planda kalan bir malzemedir. Metal asma tavan modelleri, kullanım açısından daha fazla kolaylık ve avantaj sağladığından sıklıkla tercih edilir. 

Petek asma tavanlar üç boyutlu olduğu için bulunduğu ortama derinlik katarak daha şık görünmesini sağlar. Ayrıca petek asma tavanlar monte edilirken, kullanıcının isteğine bağlı olarak ışıklandırma için yer ayrılabilir. Fakat bu durum tamamen isteğe bağlıdır. Işıklandırma alanı oluşturulmayan, doğrudan monte edilen petek asma tavanlar da vardır. Işıklandırma yeri olmayan tavanlarda, şık görünüme sahip kablolar sarkıtılarak ışıklandırma yapılır. Farklı dekorasyon fikirleri arayan kişiler için, bu tip asma tavanlar ideal olacaktır. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Petek Asma Tavanlar İle Konforu Ve Şıklığı Yakalayın

Petek asma tavan modelleri, kullanıcılara hem konforu hem de sıklığı son derece makul fiyatlarla sunar. Ayrıca petek asma tavan modelleri çok çeşitli olduğu için, dekorasyona önem veren kişiler için de oldukça idealdir. Çünkü birbirinden farklı modelleri ile öne çıkan tavan sistemleri, kimi zaman ortama otantik bir hava katarken kimi zaman da ortamın sadeliğini sürdürür. Burada önemli olan kullanıcının ne istediğini bilmesi amacına uygun tercih yapmasıdır. 

Petek asma tavanlar şık bir görünüme sahip olmasının yanı sıra yangına karşı direnç göstererek bu riski ortadan kaldırır. Dolayısıyla bu tavan sistemleri, güvenlik standartlarına uyumlu olduğu için insanların içini rahatlatır. Petek asma tavan modellerinin, ses yalıtıcı bir özelliği de vardır. Aynı zamanda bu tavan modelleri, kurulum ve kullanım esnasında yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayarak ekonomik anlamda avantaj sağlar. 

Firmamızı Ziyaret ederek petek asma tavan modellerimizi inceleyebilirsiniz. Asma tavan modellerimiz, son teknolojiye uyumlu ve şık tasarımlara sahip olduğu için güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Birbirinden farklı boyutlara sahip tavan sistemlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. İhtiyacınıza en uygun petek asma tavan modelini belirmeme noktasında uzman ekibimizden de destek alabilirsiniz. Böylelikle amacınıza ve kullanım alanına uygun petek asma tavan modelini temin edebilir ve üst düzeyde verim alabilirsiniz. 

Petek Asma Tavanların Avantajlarını İnceleyelim

Petek asma tavan modelleri, günümüzde insana açık her alanda sıklıkla tercih edilir. Bu kadar yoğun ilgi görmesinin nedeni ise kullanıcılara sağladığı avantajlardır. Petek asma tavanların avantajlarını inceleyelim;

 • Öncelikle petek asma tavan modelleri, çok kullanışlı olmasına karşın son derece uygun fiyatlarla ekonomik anlamda kullanıcıları yormaz. 
 • Bu modeller, dümdüz betonun üzerine bile çok hızlı ve basit bir şekilde monte edilebilir. Kurulumu ve bakımı çok kolay olduğu için kolaylık sağlar. 
 • Petek asma tavanların öne çıkan avantajlarından biri de kolay kullanım sunması ve temizliğinin zahmetsiz olmasıdır. Petek asma tavanlar temizlenirken hafif nemli temiz bir bezin kullanılması yeterli olacaktır. 
 • Bu tavan sistemlerinde yer alan panelleri takıp çıkarmak kolay olduğu için acil durumlarda hızlıca müdahale edilebilir. Mesela bir arıza ile karşı karşıya gelindiğinde arızanın yaşandığı kısımdaki panel kolaylıkla çıkarılır ve problem çözülür. 
 • Petek asma tavan sistemleri belli bir oranda ses yalıtımı da sağladığı için gürültü seviyesini en aza indirir. 
 • Petek asma tavan üretiminde kullanılan malzemeler insan sağlığını tehdit edici nitelikte olmadığı için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. 

Petek asma tavan modelleri günümüzde hem evlerde hem iş yerlerinde hem de halka açık birçok alanda öne çıkar. Sizler de bu modellerin avantajlarından yararlanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmek. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz hizmetleri inceleyebilir ve destek almak için uzman ekibimizle irtibat kurabilirsiniz. 

Petek Asma Tavan Kullanım Alanları

Petek asma tavan modelleri, kullanıcılara her anlamda avantaj sağladığı için kullanım alanları oldukça geniştir. Günümüzde asma tavanların sıklıkla tercih edildiği alanların başında iş yerleri ve plazalar gelir. Son zamanlarda evlerde kullanımı da yaygınlaşan bu modeller, sağladığı kolaylıklarla adından söz ettirir. Petek asma tavanların kullanım alanlarına göz atalım;

 • İş yerleri
 • Restoranlar
 • Mağazalar
 • Butikler
 • Alışveriş merkezleri
 • Endüstriyel tesisler
 • Havaalanları
 • İstasyonlar
 • Tiyatro salonları
 • Sinema salonları
 • Evler

Petek asma tavan modellerinin kullanım alanları çok çeşitlidir. Bu modeller uzun süre boyunca dayanıklılık sağladığı için ve ortamın güvenliğinden sorumlu olduğu için insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda sıklıkla tercih edilir. Bu modeller, pratik kullanıma önem veren ve ortama estetik bir görünüm kazandırmak isteyen kişiler için oldukça idealdir. Geniş kullanım alanına sahip petek asma tavan sistemleri ile ilgili hizmet almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Petek Asma Tavan Kurulum Maliyeti

Petek asma tavanların kurulum maliyeti, tavan türüne göre farklılık gösterir. Mesela metalden elde edilen tavan ile ahşaptan elde edilen tavanın kurulum maliyeti aynı değildir. Aynı zamanda hücre boyutu ve profil biçimi karmaşık olan tavan modellerinin kurulum maliyeti daha yüksek olur. Standart petek asma tavanların kurulumu diğer modellere göre daha düşük maliyetlerle tamamlanır. 

Petek asma tavanların fiyatları; petek tavan tipi, malzeme çeşidi ve kalitesi, aydınlatma miktarı, profil özellikleri, ana tavan alanı ve hücre boyutuna göre farklılık gösterir. Petek asma tavanların fiyatlarını etkileyen bu unsurlar, kurulum aşamasında da maliyeti belirlemede büyük paya sahiptir. 

Ceylanlar Metal olarak sizler için en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Uzman ekibimizle birlikte, kaliteli ve uzun süre dayanıklılık gösterecek petek asma tavan modellerini sizler için hazırladık. Evinize ya da iş yerlerinize petek asma tavan kurulumu yapmak isterseniz bizden destek alabilirsiniz. Düşük maliyetlerle en kaliteli hizmeti alabileceğiniz firmamıza sizleri bekliyoruz.

Bize Hemen Ulaşın