Gelişen teknoloji ile birlikte binaların estetik görünümleri ve yalıtımları için de farklı çözümler ortaya koyuluyor. Binaların tasarımsal dış cephe modelleri binaya ek bir yük getirmeden uygulanabilen dış cepheler arasında yer alıyor.

Isı yalıtımının sağlanabilmesi için içten ve dıştan iki ayrı yöntem uygulanabilmektedir. Isı köprülerinin oluşumunu önleyebilmek ve yalıtımın sürekliliğini elde edebilmek için yapılabilecek en ideal yöntem mantolama yöntemidir.

Ahşap dış cephe kaplamaları binalara doğal bir görünüm sunmaktadır. Hava bariyerleri olan bu dış cephe modeli nefes alan bir mekaniğe sahiptir. Diğer dış cephe kaplamalarına göre ahşap olan dış cephe kaplaması biraz daha hafiftir. Sistem ile birlikte uygulanacak olan yalıtım, binaları dış etkilerden koruyabileceği gibi aynı zamanda estetik bir görünüm de kazandırmaktadır.

tasarimsal-dis-cephe-modelleri.png

Prekast ve Alüminyum Dış Cephe Modelleri

Üstün dayanım özelliği olan prekast dış cephe kaplamaları silis kumu ve beyaz çimentodan elde edilmektedir. ABD ile Avrupa ülkelerinde 70’li yılların sonlarından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’de de yaygın bir şekilde kullanılan prekast dış cephe kaplaması farklı türdeki binalara uygulanabilme özelliğine sahiptir.

Alüminyum kompozit paneller her iki yüzeyi de farklı kalınlıklarda olan alüminyum arası non-toxic polietilenden oluşan, dış yüzeyi değişik renklerle kaplanmış taşıma, depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film kaplı olan modern mimarilerde tercih edilen kaplama malzemesidir. Darbelere ve kırılmalara karşı dayanıklı olan alüminyum kaplama panelleri iç cephelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Dış cephe modelleri arasından seçim yapılacağı zaman binaların yapısına, istek ve ihtiyaçlarınıza göre hareket edilmelidir. Her bina türü için farklı bir dış cephe modelinin uygulanması gerekebilir.

Dış Cephe Kaplamanın Önemi Nedir?

Gelişen mimari teknolojisi sayesinde binaların dış cepheleri de farklı bir boyut kazanıyor. Evlerinizde konforlu bir yaşam sürmek için dış cephe kaplamalarını dikkate almanız gerekebilir. Bu kapsamda en çok sağladığı fayda kuşkusuz ısı yalıtımı olacaktır. 

Dolayısıyla enerji tasarrufu da beraberinde gelecektir. Özellikle yaz aylarında sıcaktan korunmanın tek yolu mantolama işlemidir. Isı yalıtımında son derece işlevsellik sunan bu uygulama, kış mevsiminde de soğuktan korunmanızı sağlıyor. 

Mantoloma aşamasından sonra estetik açıdan hoş bir görünüm elde etmek için dış cephe kaplamalarından faydalanmak gerekir. Çünkü dış cephe kaplamanın önemi söz konusu olduğunda; ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve estetik görünüm ön plana çıkmaktadır. Tüm bunların dışında, mantolama ile yakıt tüketimi de minimum düzeye indirgenmektedir. Böylece evinizde konforlu bir şekilde yaşamınızı sürdürürken doğanın korunması kapsamında bir adım atmış olacaksınız. 

Modern dış cephe kaplama yöntemi ile dışarıdan gelen rahatsız edici sesler ortadan kalkıyor. Gürültü kirliliğinden uzak, sakin ve rahat bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız mantolama işlemi gerçekleştirerek, eviniz ya da ofisinizde dış cephe kaplamasına yer açabilirsiniz.  Çevre dostu polietilenden oluşan mantolama malzemeleri ile doğanın korunması odağında katkı sağlayabilirsiniz. 

Binaların dış cepheleri, kaplama sonrasında bambaşka bir boyut kazanarak estetik görünüme ulaşıyor. Konforlu yaşamınızın tadını çıkarırken, dış cephenize modern bir görüntü kazandırabilirsiniz. 

Dış Cephe Desenleri

Dış cephe desenleri, birbirinden farklı ve modernize edilmiş görünümlerle karşımıza çıkıyor. Ceylanlar Metal olarak hizmetinize sunduğumuz dış cephe kaplama modelleri, taş kaplama desenli duvar görünümü ile estetik bir aura yaratıyor.  Duvar kaplama tarzı modeller de bu sebeple yoğun ilgi görüyor. 

Evlerin dış cephelerinde gerçekleştirilen kaplama işlemi, binanın ölçüsüne ve türüne göre farklılık gösterebiliyor. Müstakil evin dış cepheleri için ayrı, villaların kaplama işlemleri için daha farklı malzeme ve desenler kullanılıyor. Ev, ofis ya da iş yerlerinizde dış görünümü modern bir forma dönüştürmek istiyorsanız rotanızı Ceylanlar Metal’e çevirebilirsiniz. Son derece konforlu bir kullanım sunan mimari gelişimlerle, yaşam alanlarınızda aşırı sıcak ya da soğuktan korunabilirsiniz. 

Metal Dış Cephe Kaplamanın Özellikleri 

Metal dış cephe kaplamaları çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunların başında su ve nem geçirmeme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede binanızda rutubet gibi sorunlar ortadan kalkacaktır. Rüzgardan kaynaklanan basınç ve aşınmalara karşı son derece direnç göstermektedirler. 

Malzeme bazında hafif bir forma sahip olduğu için kolay bir şekilde taşınabilmektedir. Dayanıklı yapısı ve kırılgan olmama niteliğine sahip olan metal dış cephe kaplamaları, olumsuz dış etkenlere karşı koyabilmektedir. 

Düz bir yüzeye sahip olduğu için kir tutmama özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede temizleme işlemi kolayca gerçekleşmektedir.

Mantolama Ne İşe Yarar?

Mantolama, dış cephelerde gerçekleştirilen giydirme sistemidir. Eski tip betonarme binaların yerini, modern görünümde dış cepheler almaktadır. Dış cephe teknolojileri sayesinde gerek dışardaki ses kirliliğinden gerekse binanızda oluşan nem gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Çok katlı olmayan binalarda yalı baskı mantolama uygulaması ile ısı yalıtımı konusunda enerji tasarrufu ederken, binaların dışında modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

Dış cephe mantolama ile binanızı aşırı sıcak ve soğuklardan koruyabilirsiniz. Böylece ısı dengesini evinizde hissedebilirsiniz. Bununla birlikte binanızın dış cephe kaplamasında eşsiz bir estetik elde edebilirsiniz. 

Dış Cephe Kaplama Fiyatları

Bir bina için en gerekli olan detaylardan biri kuşkusuz dış cephe kaplamalarıdır. Bu kapsamda Ceylanlar Metal olarak geniş mimari çeşitliliğe sahibiz. Dilediğiniz görünüm ve konforda bulabileceğiniz dış cephe modelleri, modern görünüşüyle birlikte uygun fiyat avantajını da beraberinde getiriyor. 

Bina giydirme sistemimizi yüksek kalite standartlarında deneyimlemek için sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Binanızın türü ve ölçüsü kapsamında yön verdiğimiz çalışmalarımızda, %100 memnuniyeti garanti ediyoruz. 

Dış cephe kaplama fiyatları konusunda oldukça makul rakamlar çerçevesinde hizmet sunarken, birbirinden farklı model seçeneklerine yer açıyoruz. Mimari dokunuşlarımızı ileri teknoloji bazında gerçekleştirerek, binalarınız için gerekli olan kaplama işlemlerini son derece uygun fiyatlarla hayata geçiriyoruz. Detaylı bilgi almak için rotanızı Ceylanlar Metal’e çevirebilirsiniz.