Ütü yapmayı seven bireyler için en önemli materyallerden biri de ütü masasıdır. Bu nedenle ütü yapmak, her ne kadar kolay ya da zor gözükse de bir o kadar işi kolaylaştıran adımlardan biri aslında ütü masalarının önemle seçimi olmaktadır. Ütü yapmayı en pratik hale getiren bu ürünler, ısıya dayanıklı sistemi sayesinde de tercih edilmektedir. Buna göre günümüz koşulları altında doğru bir şekilde tercih edilen bazı kriterler bulunur. Bunlara dikkat ederek seçim yapacağınız ütü masası iskeleti ile birlikte satın alma aşamasında dilediğiniz gibi seçimler yapabilirsiniz.

Öncelikli olarak paslanmaya karşı dayanıklı olması istenen ütü masaları, ısıya dayanıklı olduğu gibi ütü yapmanıza mâni olmayacak özellikte ve tasarımda olması gerekir. Ayrıca gelişen teknoloji ile birleşen ütü masası modellerinde aranan özellikler, ihtiyaçlarınıza yönelik olmasına özen göstermelisiniz. Ütü masası modelleri seçimlerinizi de buna göre yaparken hem ihtiyaçlarınızı karşılayan hem de zemini yumuşak olması sayesinde de ütülerinizi çok daha rahat yapacağınız ürünler tercihi önemlidir.

Aynı zamanda satın alma aşamasında ürün masası fiyatları araştırırken de işlevine bakmak gerekmektedir. Ne kadar çok özellikli ve teknolojiye yatkın olursa, fiyatlarda da bu şekilde değişiklik olacağından emin olabilirsiniz. Ütü yapmak istediğiniz alanın sert olması, ütünün kıyafetler üzerinde daha da etkili olmasına yardımcı olur. Bu sayede buhar ve ısı geçirgenliği açısından da ütü masasının gövde tasarımı ne kadar iyi olursa, ütü deneyimini de kullanıcıya ve ütü yapılan ürüne o kadar etkili şekilde yansıtır.

Ütü Masası İskeleti Özellikleri

Ütü masası özelliklerini takip eden maddelerden biri yükseklik ayarlamasıdır. Satın aldığınız tüm ütü masalarında ayarlanabilir şekilde yükseklik ayarı bulunur. Bu gerektiğinde sizin bel ağrılarını ya da dik duruşunuzu sizi yormasına izin vermeyecek konfor alanıdır. Böylelikle istediğiniz gibi hem sırt hem de bel ağrılarınızın oluşmasını önler, ütü yapmayı da bu sayede severek gerçekleştirebilirsiniz. Size yardımcı olan en büyü etken her zaman için yükseklik ayarını yapabildiğiniz ütü masasıdır.

Başka bir özellik ise kablo kilitlemesidir. Priz arayışları yerine doğrudan kablo kilitlemesi içeren bu tip ütü masası iskeletleriyle beraber yüksek işlevli özelliği sayesinde ütülerin kablolarını çekmekle uğraşmaz, çok rahat şekilde işleve sahip ütü masasıyla ütülerinizi yapabilir hale gelirsiniz. 

Birçok modellerde bulunan, metal ve alüminyum türlerinde üretilen çeşitli ütü masaları kapıların arkasına yerleştirildiği gibi ütü yapacağınız zamanlarda açılan iskeletler olurken, ayaklarından tutun da masanın kendi ölçülerine kadar her şeyin standart ölçülerde olması gerekir. Ütü masası sorunlarıyla ilgili olarak gövde 18 mm ölçülerinde üretilmektedir. Bu standart ölçü olurken genelde en çok tercih edilen ebatlar olur. 

Her zevke uygun şekilde birbirinden farklı modellerde ütü masası iskeletleri bulunur. Hem renk hem de desen olarak değişim gösterdiği gibi, fonksiyonlarına göre de değişen bu modeller tamamen insanların ihtiyaçlarına göre ufak değişikliklerle yenilenmektedir. Marka ve model olarak da bu noktada değişiklik söz konusu olurken, çekmeceli ütü masaları genelde standart çekmece yüksekliğiyle aynı ölçüde olduğu için çoğu zaman ihtiyaç görür. 

Yüksek kalitede üretilen ve oldukça dayanıklı olan ütü masası iskeletlerinin ağırlık kaldırma kapasitesi ortalama 80 KG olarak bilinir. Bununla beraber alüminyum malzemesinden üretilmesi de, uzun ömürlü olması ve yüksek kalitesini gösteir. Aynı zamanda herhangi bir şekilde paslanmaya karşı özelliği olan ve korozyona karşı mukavemeti yüksek olan ütü masalarıyla beraber pratik kullanım olarak tam fonksiyonel olarak tercih edilmektedir. 

Genel olarak ütü kullanan kişiler tarafından da ortalama 60 ile 90 cm arasında yükseklik tercih edilen ütü masalarının iskeleti de bu niteliklerde ayarlanır. Böylelikle zemini koruyan silikon sayesinde ısı dayanıklılığı sağlayan, kaymaması için özen gösterilen, sarsıntıları önleyen özelliğiyle beraber her zaman kullanabilirsiniz. Hem katlanabilir özelliği hem de askı gibi ek özellikleriyle kullanılması için yanlarında mandal takma, delikli olması gibi özelliği de bulunur.

İşlevsel açıdan değerlendirildiğinde malzeme kalitesi, ütü masa iskeletlerinde önemlidir. Ütü masasının zeminin sert olması, ütü tutması için önemlidir. Bu nedenle dikkat etmelisiniz. Kaliteli ütü masalarında her zaman rahat ve konfor dolu bir şekilde ütü yapabilir olmanız gerektiği için, ölçülerin de tam olarak doğru ayarlanması gerekmektedir. Üretim aşamasında malzeme kalitesi bu açıdan önemli olduğu için Ceylanlar Metal, alüminyum olarak üretimi sağladığı ütü masası iskeletlerinde aranan her şeyi sizlere sunar. Böylelikle aradığınız niteliklerde paslanmaz çelik gövdesi bulunan, yanmaya ya da kaymaya karşı dayanıklı şekilde uzun ömürlü kullanım yaratır. 

Ceylanlar Metal’den Ütü Masası Üretimi 

Tamamen dayanıklı metal materyalleriyle üretilen bu ütü masası, genişletilmiş metal mesh kullanılarak üretilir. Bununla beraber ütü masalarında amaç, taşıyıcı sistemi kurmak olduğu için ütü yaparken bu dayanıklılığı sağlayan iskelet doğru biçimde üretilmektedir. Ürün özelliklerini araştırırken dayanıklılık ve ağırlığa karşı doğru bir şekilde yük taşıyıcılığı önemlidir. Her türlü ütü masasında aranan ve olmazsa olmaz niteliklerden biri de ütü yapmak için ütü masası kılıfı kullanımlarına göre standart ölçülerde olmasıdır.

Tercih edeceğiniz ütü masası iskeleti ürünlerinde seri üretim isteklerinize uygun olarak siparişlerinizi kabul ediyoruz. Aradığınız modellerde ütü masası modelleri olarak her modelde üretim sağlandığı kadar, bütçeye uygun şekilde de iskeletler üretilmektedir. Buna göre paslanmaz ya da DKP gibi metal çeşitlerinden üretilen ütü masası iskeleti ile ütü yapmak daha mümkün ve güvenli olacaktır. Paslanmaya karşı dayanıklı olan bu ürünler arasında seçimleriniz için, daha fazla detaylı bilgi için bizden bilgi alın.

Bize Hemen Ulaşın