Dekoratif Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

...
Dekoratif Dış Cephe Kaplama Malzemeleri
Dekoratif Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

Yapıların sahip oldukları dış cephe görüntüsü çok büyük önem taşır. Her zaman insanları ilk olarak dış cephenin görüntüsü etkileyecektir. Bu sebeple mimari tasarımlarda dış cepheye geniş bir yer ayrılır.

Konutun değerinin artması ve insanların ilk tercihlerinden bir tanesi olması adına çok özel hamleler ile dış cepheler kusursuz bir görünüme kavuşturulur. İş merkezlerinin de firmanın gücünü yansıtacak görkemli bir görüntüye kavuşması için dış cephe kaplama malzemeleri kullanılmaktadır.

İnsanlar tarafından en çok tercih edilen dekoratif dış cephe kaplama malzemeleri dönemden döneme değişiklik gösterir. İnşa edilen yapılar için de belirli bir güzellik algısından bahsedilebilir. Son dönemde ise metal dış cephe kaplamaları insanların bir numaralı tercihi konumundadır.

Dış Cephede Metal Kaplama Malzemesi Tercihi

Dış cephe kaplama modelleri arasında metaller her zaman önemli bir yere sahiptir. Çok eski dönemlerden beri dış cephelerde metaller tercih edilir ve avantajlarından faydalanılır. İstatistikler metal dış cephe kaplamalarının her geçen gün popülaritesini arttırdığınız göstermektedir.

Dış cephede metalden bahsedilirken ilk olarak akla metal duvar panelleri gelir. Duvar kaplama işlemlerinde sıklıkla kullanılan bu paneller son derece modern ve şık bir görüntü ortaya çıkarır. Bunun yanı sıra çok sayıda farklı avantaj da sunmaktadır.

Yapınızda hem şık hem de modern bir görüntü arıyorsanız hiç düşünmeden metal dış cephe malzemelerine yönelebilirsiniz. Hayalinizdeki görüntüyü kolaylıkla elde edebileceğinizin garantisini sunuyoruz.

Dış Cephede Metal Kaplama Malzemeleri Neden Tercih Ediliyor?

Her geçen gün yapıların dış cephelerinde daha fazla metal malzeme görmeye başlıyoruz. Bunun sebebi de bu malzemelerin kullanıcılara çok sayıda farklı avantaj sunuyor olması. Giydirme cephe malzemeleri tercihinizde metale yönelim gösterirseniz birazdan bahsedeceğimiz tüm avantajları elde edebileceksiniz.

Kusursuz Yalıtım

Dış cephe kaplamaları her zaman estetik özellikleri ile ön plandadır. Ancak kaplamaların asıl görevlerinin başında yalıtım gelir. Su, ısı ve ses yalıtımı kusursuz olmayan bina dış cephe kaplamalarının kullanımı söz konusu olmaz. Metal malzemeler hem kendi yalıtımı hem de diğer yalıtım malzemelerinin metal cepheye kolayca monte edilebilmesi ile en doğru adrestir.

Modern ve Estetik Görüntü

Yapının dış cephesinde hem modern hem de estetik bir görüntünün elde edilmesi gereklidir. Cephe kaplama malzemeleri her zaman bu estetik görüntüyü ortaya çıkaramaz. Metal malzemenin istenen şekilde işlenebilmesi ve her zaman parlak yapısıyla modern bir görüntüye sahip olması dış cepheler için çok büyük bir avantajdır.

Kolay Temizlenme İmkânı

Yapıların dış cepheleri ne kadar şık bir görünüme sahip olursa olsun kirlendiğinde bu görüntü ortadan kalkacaktır. Kaplama malzemesi kolay temizlenebilen bir ürün değilse yapının güzel görünümüne tekrar kavuşması çok zahmetli olur. Ancak metal cephe kaplamalarında bu sorun yok denecek kadar azdır. Çok basit bir şekilde temizlenip ilk günkü görüntüsüne kavuşturulabilir.

Darbelere Karşı Yüksek Dayanım

Binaların dış cephesine gelen darbelerin ne olacağı konusunda hiç kimse fikir sahibi değildir. Hiç düşünülmeyen sert cisimler dış cephelere gelerek ciddi zararlar verebilirler. Cephe kaplaması gelen yabancı maddeleri en iyi şekilde karşılayacak bir yapıda olmalıdır. Hiçbir malzeme bu konuda metaller kadar dayanıklı olmaz.

Hava Koşullarına Karşı Dayanıklı

Dış cephe kaplamaları hava koşullarına karşı dayanıklı bir yapıda olmazsa zamanla deformasyona uğrayacaktır. Özellikle yağmur ve kar suları dış cephelere çok ciddi zararlar verebilir. Güneş ışınlarında dış cephe renginde bozulmalar meydana gelecektir. Tabi ki bu olumsuzlukların tamamı metal dış cepheler tercih edilmediğinde gerçekleşir.

Kolay Bakım İmkânı

Tercih edilen dış cephe kaplamalarına ne kadar iyi korursanız koruyun belirli zaman aralıklarıyla çeşitli bakımlara ihtiyaç duymaktadır. Bazı bölgeleri ilk günkü görüntüsünü kaybeder ve bu bozulma tüm binanın görüntüsünü etkiler. Metal dış cephelerde herhangi bir kısımda bozulmalar yaşanırsa yalnızca bu kısım sökülecek ve yerine yenisi takılacaktır. Cephe kısa sürede eski görüntüsüne kavuşur.

Düşük Ağırlık

Dış cephelerde tercih edilebilen malzemelerin en büyük olumsuzluklarından bir tanesi bina toplam ağırlığına yaptıkları yüksek katkılardır. Ağırlığı yüksek duvar kaplamaları yerine metal kaplamalar tercih edilirse bina toplam ağırlığında sorun yaratacak değerler ortaya çıkmaz. Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de bu etmen son derece etkilidir.

Metal Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Nereden Alınır?

Dış cephe kaplamasında metal malzemelere yönelim gösterecekseniz en ufak bir endişe duymanıza gerek olmayacaktır. Ceylanlar Metal olarak firmamız aradığınız kaliteli hizmeti size en iyi şartlarla sunar.

Metal dış cephe kaplaması nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilmenize gerek olmaz. Firmamıza gelerek sunduğumuz dış cephe kaplamaları arasından seçimlerinizi yapmanız yeterlidir. Sonrasında ekip arkadaşlarımızın yaptığı ölçümler ile dış cepheleriniz hazır olur ve montaj işlemi gerçekleşir.

Dış cephelerde firmamızı tercih etmenin avantajını ödeme aşamasında da yaşarsınız. Sektörün en uygun fiyatlarını sunan firmamız uygun ödeme seçenekleri ile yapınızın çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Tüm bu hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın