Bize Ulaşın

Ferforje Masa Sandalye

...
Ferforje Masa Sandalye
Ferforje Masa Sandalye

Demirin en güzel hallerinden birisidir ferforje, dayanıklı olması sade ve şık görünüşü nedeni ile yapılar ve eklentilerinde tercih edilmektedir. Ferforje demir doğrama en sık rastlanılan ferforje ürünüdür. Ferforjeden günlük kullanım eşyaları da yapılmaktadır. Ferforje masa sandalye çeşitleri ile bahçenizi, evinizi farklılaştırabilirsiniz.

Ferforje balkon korkuluğu, ferforje bahçe kapısı, merdiven korkuluğu birçok yapıda gördüğümüz ferforje elemanlardandır. Ferforjenin alternatifi yine ferforje olmaktadır. Daha kaliteli ferforje ürünler için kalitesi belgelendirilmiş firmaları tercih edebilirsiniz. Ferforjenin ilk örnekleri IV.yy. ait olup Dorset’te bulunmuş pencere parmaklığıdır. XII.yy. da S ve C kıvrımları birçok yerde kullanılmaya başlanılmıştır. XIV. yy. da yaprak motifleri yapılmaya başlanılır. Ferforjenin ilk rastlanılan ayrıntılı ve parlak örneklerine XVI. yy’ın başlarında İspanya’da rastlanılmaktadır,  XVII. yy. ve XVIII. yy’da parlak örnekleri görülmektedir. XIX. yy.’ın ortalarında eski bir yöntem olarak görülerek aranmaz olmuşsa da sonra tekrar hatırlanmıştır. Günümüze kadar varlıklarını sürdürebilmiş eski eserlerde sanatsal değeri oldukça yüksek ferforje demir doğrama örneklerine rastlanılmaktadır.

Modern zamanlarda ferforjenin tekrar hatırlanması, modern tekniklere tepki olarak Artz&Craftts hareketi ile olmuştur. John Ruskin ile William Morris bu akıma fikirleri ile etki etmiştir. Ferforje bir sanat dalıdır. Fransızca  “ Fer forge ” kelimesinden gelmekte bu kelime ise Fransızca ’da “ dövme demir” anlamına gelmektedir. Dövme demir %2,1 karbon içermektedir, bu oran dökme demirde 4 olmaktadır. Ferforje yüksek ısıya maruz bırakılmış demirin dövülme esnasında şekil verilmesi ile oluşmaktadır. Eski demir ustaları kömür ocağında yüksek ısılara kadar getirdikleri demiri, örs üzerinde çekiç ile döverek şekillere sokarlardı, demirin ateş içerisinde dövülmesi ile bu sanat ortaya çıkmıştır.

Markalaşmış birçok firma müşterilerini daha estetik mekânlarda ağırlamak için tavan avizelerinden sehpaya, masadan sandalyeye kadar birçok üründe ferforje elemanlar kullanmaktadır. Ferforje masa, ferforje sandalye, ferforje konsol, ferforje çiçeklik, ferforje şamdan bu elemanlardan daha sık kullanılanlarıdır. Ferforje sıcak görünüşü nedeni ile cam, ahşap, mermer gibi doğal ürünler ile de beraber rahatlıkla kullanılmaktadır. Bahçe sandalyesi ve dekoratif masa ferforje ürünler ile çok daha güzel tasarlanabilmektedir. Dekoratif sandalye tercihlerinizi ferforje ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Günümüzde ferforje masa sandalye modern makinalarda standartları belirlenmiş bir şekilde üretilmektedir. Hızlı üretim nedeni ile fiyatları makul seviyeye geldiği için birçok yerde karşımıza çıkabilmektedir. Dekoratif bir masa ya da sandalye için doğru yerdesiniz. Bilgisayar teknolojisi ve kullanılan programları sayesinde tasarımda herhangi bir sınır olmamaktadır. Boya teknolojisindeki gelişmişlik nedeni ile renk aralığı da çok geniş olmaktadır.

Ferforje ürünlerde, modern motif ve desenler kullanılarak, farklı maddeler ile bir araya getirilerek oldukça geniş bir ürün yelpazesi ortaya çıkarılabilmektedir. İşletmenizin veya evinizin ihtiyacına göre farklı alternatifler bulmanız mümkündür. Ülkelerin gelişmişlikleri kullandığı metal miktarı ile doğru orantılı olmaktadır. Endüstriyel gelişmeyle birlikte metal tüketimi artmaktadır. Metal sağlamlılığı, bakım kolaylığı nedeni ile masa sandalye gibi eşyalarda kullanılmaktadır. Ferforje ürünler uzun ömürlüdür, çevreye saygılıdır, güvenliklidir, zariftir, dayanıklıdır.

Ferforje imalatında şu hususlara dikkat edilmelidir: Uygun tasarım, diğer malzemeler ile uyum, en uygun imalat yöntemi seçimi, kaliteli imalat ve birleşim, imalat sonrası temizlik, estetik ve kaliteli boyama ve montaj. Kaliteli ve uzun ömürlü ferforje masa ve sandalye için sektörde kendini ispat etmiş işletmeleri tercih ediniz.

Ferforje ürünler zarif tasarımı ile bulunduğu ortama değer katmakta, sağlamlığı ile de yıllarca kullanılabilmektedir Ferforje masa sandalye ve sehpalar evlerin ve ofislerin birçok bölümünde farklı büyüklükte kullanılmaktadır. Ferforje balkon masanızda çayınızı daha keyifli içebilirsiniz. Bahçe sandalyelerinizi ferforje sandalye modelleri arasından seçebilirsiniz.

Ferforje ürünler ile yapılan eşyalar insanlara çoğu zaman diğerlerine göre daha sıcak gelmiştir. Renk tercihleri ile bu ürünlere çok daha sıcaklık verebilirsiniz. Ofis ve evinizin mevcut dekorasyonuna uygun birçok renk ürünlerimizde mevcuttur. İstediğiniz tarzda masa sandalye için siparişlerinizi 7/24 müşteri temsilcilerimize, web sitemizden veya telefonlarımızdan ulaştırabilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın