Ferforje Masa Sandalye

...
Ferforje Masa Sandalye
Ferforje Masa Sandalye

Demirin en güzel hallerinden birisidir ferforje, dayanıklı olması sade ve şık görünüşü nedeni ile yapılar ve eklentilerinde tercih edilmektedir. Ferforje demir doğrama en sık rastlanılan ferforje ürünüdür. Ferforjeden günlük kullanım eşyaları da yapılmaktadır. Ferforje masa sandalye çeşitleri ile bahçenizi, evinizi farklılaştırabilirsiniz.

Ferforje balkon korkuluğu, ferforje bahçe kapısı, merdiven korkuluğu birçok yapıda gördüğümüz ferforje elemanlardandır. Ferforjenin alternatifi yine ferforje olmaktadır. Daha kaliteli ferforje ürünler için kalitesi belgelendirilmiş firmaları tercih edebilirsiniz. Ferforjenin ilk örnekleri IV.yy. ait olup Dorset’te bulunmuş pencere parmaklığıdır. XII.yy. da S ve C kıvrımları birçok yerde kullanılmaya başlanılmıştır. XIV. yy. da yaprak motifleri yapılmaya başlanılır. Ferforjenin ilk rastlanılan ayrıntılı ve parlak örneklerine XVI. yy’ın başlarında İspanya’da rastlanılmaktadır,  XVII. yy. ve XVIII. yy’da parlak örnekleri görülmektedir. XIX. yy.’ın ortalarında eski bir yöntem olarak görülerek aranmaz olmuşsa da sonra tekrar hatırlanmıştır. Günümüze kadar varlıklarını sürdürebilmiş eski eserlerde sanatsal değeri oldukça yüksek ferforje demir doğrama örneklerine rastlanılmaktadır.

Modern zamanlarda ferforjenin tekrar hatırlanması, modern tekniklere tepki olarak Artz&Craftts hareketi ile olmuştur. John Ruskin ile William Morris bu akıma fikirleri ile etki etmiştir. Ferforje bir sanat dalıdır. Fransızca  “ Fer forge ” kelimesinden gelmekte bu kelime ise Fransızca ’da “ dövme demir” anlamına gelmektedir. Dövme demir %2,1 karbon içermektedir, bu oran dökme demirde 4 olmaktadır. Ferforje yüksek ısıya maruz bırakılmış demirin dövülme esnasında şekil verilmesi ile oluşmaktadır. Eski demir ustaları kömür ocağında yüksek ısılara kadar getirdikleri demiri, örs üzerinde çekiç ile döverek şekillere sokarlardı, demirin ateş içerisinde dövülmesi ile bu sanat ortaya çıkmıştır.

Markalaşmış birçok firma müşterilerini daha estetik mekânlarda ağırlamak için tavan avizelerinden sehpaya, masadan sandalyeye kadar birçok üründe ferforje elemanlar kullanmaktadır. Ferforje masa, ferforje sandalye, ferforje konsol, ferforje çiçeklik, ferforje şamdan bu elemanlardan daha sık kullanılanlarıdır. Ferforje sıcak görünüşü nedeni ile cam, ahşap, mermer gibi doğal ürünler ile de beraber rahatlıkla kullanılmaktadır. Bahçe sandalyesi ve dekoratif masa ferforje ürünler ile çok daha güzel tasarlanabilmektedir. Dekoratif sandalye tercihlerinizi ferforje ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Günümüzde ferforje masa sandalye modern makinalarda standartları belirlenmiş bir şekilde üretilmektedir. Hızlı üretim nedeni ile fiyatları makul seviyeye geldiği için birçok yerde karşımıza çıkabilmektedir. Dekoratif bir masa ya da sandalye için doğru yerdesiniz. Bilgisayar teknolojisi ve kullanılan programları sayesinde tasarımda herhangi bir sınır olmamaktadır. Boya teknolojisindeki gelişmişlik nedeni ile renk aralığı da çok geniş olmaktadır.

Ferforje ürünlerde, modern motif ve desenler kullanılarak, farklı maddeler ile bir araya getirilerek oldukça geniş bir ürün yelpazesi ortaya çıkarılabilmektedir. İşletmenizin veya evinizin ihtiyacına göre farklı alternatifler bulmanız mümkündür. Ülkelerin gelişmişlikleri kullandığı metal miktarı ile doğru orantılı olmaktadır. Endüstriyel gelişmeyle birlikte metal tüketimi artmaktadır. Metal sağlamlılığı, bakım kolaylığı nedeni ile masa sandalye gibi eşyalarda kullanılmaktadır. Ferforje ürünler uzun ömürlüdür, çevreye saygılıdır, güvenliklidir, zariftir, dayanıklıdır.

Ferforje imalatında şu hususlara dikkat edilmelidir: Uygun tasarım, diğer malzemeler ile uyum, en uygun imalat yöntemi seçimi, kaliteli imalat ve birleşim, imalat sonrası temizlik, estetik ve kaliteli boyama ve montaj. Kaliteli ve uzun ömürlü ferforje masa ve sandalye için sektörde kendini ispat etmiş işletmeleri tercih ediniz.

Ferforje ürünler zarif tasarımı ile bulunduğu ortama değer katmakta, sağlamlığı ile de yıllarca kullanılabilmektedir Ferforje masa sandalye ve sehpalar evlerin ve ofislerin birçok bölümünde farklı büyüklükte kullanılmaktadır. Ferforje balkon masanızda çayınızı daha keyifli içebilirsiniz. Bahçe sandalyelerinizi ferforje sandalye modelleri arasından seçebilirsiniz.

Ferforje ürünler ile yapılan eşyalar insanlara çoğu zaman diğerlerine göre daha sıcak gelmiştir. Renk tercihleri ile bu ürünlere çok daha sıcaklık verebilirsiniz. Ofis ve evinizin mevcut dekorasyonuna uygun birçok renk ürünlerimizde mevcuttur. İstediğiniz tarzda masa sandalye için siparişlerinizi 7/24 müşteri temsilcilerimize, web sitemizden veya telefonlarımızdan ulaştırabilirsiniz.

Ferforje Masa

Ferforje masalar hem dayanıklılık bakımından hem de tasarım bakımından son zamanların en kullanışlı eşyalarından bir tanesidir. Yapısı ve malzemesi bakımından tasarımsal anlamda insanın hayal gücüyle sınırlı olan ferforje masalar sınırsız sayıda farklı tasarım ve modellerde üretilebilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz özellikleri sayesinde ferforje masaların kullanım alanları oldukça fazladır. Ferforje masaların en yaygın olarak kullanıldığı alanlardan bir tanesi balkonlardır. Ferforjelerin metal yapısı hem olumsuz hava şartlarına hem de güneşe karşı dayanıklıdır. Diğer birçok balkon mobilyalarına göre ferforje masa modelleri daha dayanıklı ve estetik bir görünüme sahiptir Özellikle vintage tarzı bir balkon dizayn etmek istiyorsanız, en vazgeçilmez eşyalarınızdan bir tanesi kuşkusuz ferforje masa takımı olacaktır.

Ferforje masalar kafe ve restoranlar içinde doğru bir tercih olabilir. Tasarımlarının hem klasik şekilde hem de modern bir şekilde tasarlanabilmesinden dolayı her türlü mekan tasarımı için kullanıma oldukça uygundur. Gün içinde yüzlerce insanın restaurant ve cafelere geldiği düşünüldüğünde bu mekanlardaki masaların oldukça dayanıklı olması çok önemlidir. Bu gerekli olan dayanıklılığı sağlayan en iyi masa türlerinden bir tanesi kesinlikle ferforje masalardır.

Ferforje masa denildiğinde akla ilk gelen vintage tasarımlardır. Bu tasarımların ferforje masalara masalara bu denli yakışmasının sebebi ise metalin asaletinden ve şekil verilme yönteminden gelmektedir. Başta demir olmak üzere ferforje masa takımlarında kullanılan malzemeler genellikle bükerek şekil alırlar. Metal parçalarınn bükülerek farklı şekiller almış halleri diğer şekil almış parçalarla birleştirildiğinde görsel anlamda bir bütünlük oluştururlar. Birbirlerine kaynak yöntemiye bağlanan bu şekilli metaller hem masa hem de sandalye üretiminde kolaylıkla kullanılabilir.

Ferforje Sandalye

Ferforje sandalyeler ferforje masa modelleri ile bir takım oluşturabildikleri gibi kendi aralarında bir sandalye takımı olarak da üretilebilir ve satın alınabilir. Toplu kullanım alanları için en çok tercih edilmesi gereken sandalye türlerinden bir tanesi ferforje sandalyelerdir. Nikah töreni salonları, otellerin çok amaçlı kullanım salonları, düğün salonları ve kır düğünü alanları ferforje sandalye modellerinin masa olmadan da kullanıldıkları alanlardır.

Bu tür alanlarda ferforje sandalyelerin kullanılmasının en büyük sebebi ise mekan sahibi için güven oluşuran ürünler olmasıdır. Çünkü bu tür alanlarda plastik yada ahşap sandalyeler ferforje sandaleyelere göre daha dayanıksızdır. Toplu kullanım alan sahibi ya da yöneticiler için ilk başta maliyeti diğer malzemelerden yapılan sandalyelere oranla biraz daha pahalı olsa da ferforje sandalyeleri tercih ederler. Çünkü ileriki zamanlarda ahşap ve plastik malzemeler kırılarak yada daha erken eskiyerek alandan sorumlu kişiye tekrar bir bir masrafa sokabilir.

Ferforje Balkon Takımı

Ferforje balkon takımları ferforje masa takımı başlığı altında da söylediğimiz gibi balkonlar için en ideal eşya türlerindendir. Çoğu balkonlar da ferforje balkon takımı tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesi bu eşyaların diğer mobilyalara göre daha ağır olmasıdır. Bu ağırlık sayesinde ferforje balkon takım, balkonunuzda adeta sabit bir yedinir. Eğer evde küçük çocuğunuz varsa ferforje balkon takımının parçalarının yerini değiştirmek onun için oldukça zor bir iştir.

Ferforje balkon takımları genellikle bir masa ve 2,4 veya 6 sandalyeden oluşmaktadır. Tabii burada alacağınız yer ile anlaşmanıza bağlı olarak farklı sayıda sandalye alabilirsiniz.

Ferforje balkon takımlarının birçok kullanım avantajı vardır. Bu avntajlardan bir tanesi temizlik esnasında sağladığı kolaylıktır. Hem balkonun takımının kendisini temizlemek hem de balkon takımı yerinde dururken balkonu temizlemek oldukça kolaydır. Ferforje balkon takımını temizlemek için nemli bir temizlik bezi size fazlasıyla yetecektir.

Birçok kişi balkon temizliğini su ile yapmaktadır. Balkondaki çeşmeden akan su hortumla ile balkonun her tarafına ulaştırılır çek bas ile balkonda bulunan giderden gönderilir. Bu esnada balkonda ahşap bir balkon takımı olduğu düşünüldüğünde bu eşyanın önce binanın içine alınması gerekir çünkü su mobilyada çürümeye yada deformeye neden olabilir. Ancak ferforje bir balkon takımını sudan korumak için hiçbir neden yoktur.

Ferforje Masa Sandalye Fiyatları

Ferforje masa sandalye fiyatları da bir çok özelliğinde olduğu gibi fiyat konusunda da diğer eşyalardan ayrılmaktadır. Çünkü bu ürünlerde hem malzeme hem de uygulanan işçilik ahşap mobilyalardan çok daha farklıdır. Ferforje masa ve sandalyeler demir ağırlıklı ürüner oldukları için bu ürünlerin fiyatlarını en çok etkileyen unsur demirin kilogram fiyatıdır. Demirin kilogram fiyatının yanı sıra ferforje masa ve sandalye fiyatlarını etkileyen diğer unsur ise uygulanan işçiliktir. Ürünün tasarımına ve boyutuna göre uygulanan işçillik her üründe aynı değildir. 

Bize Hemen Ulaşın