Banyoların ya da tuvaletlerin düzenli olarak havalandırılması gerekmektedir. Bunun için küçük ebatlarda ve dışarıya açılan pencereler kullanılabilir. Ancak bazı durumlarda dairelerin mimari yapısı buna izin vermez. Eğer banyolardan direkt olarak dışarıya açılan bir pencere kullanılamıyorsa bu durumda menfez olarak isimlendirilen ürünler kullanılmaktadır.

Apartmanın içerisinde yer alan hava boşlukları banyoların ve tuvaletlerin havalandırılması için kullanılır. Tuvalet ve banyolardan bu boşluklara açılan kısımlar da menfez olarak isimlendirilmektedir. Dışarıya açılan pencerelerde tamamı açılabilen modeller tercih edilirken menfezlerde bu tercih yapılmaz. Bir çeşit havalandırma boşluğu olduğu için birçok yabancı madde banyo ve tuvaletlere ulaşabilmektedir. Bunun önüne geçmek için menfez teli kullanılmaktadır.

Menfez Nedir?

Menfez ve menfez teli genellikle insanların açıklamakta zorlandığı kavramlardır. Banyo ve tuvaletlerin havalandırılması için havalandırma boşluğuna açılan pencereler menfez olarak isimlendirilirken menfezlerde kullanılan teller de menfez teli olarak isimlendirilmektedir. Dışarıdan içeriye hava dışında ki zararlı maddelerin girmesini engelleyen bu teller evlerin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer almaktadır.

Menfezler genellikle plastik alüminyum gibi malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Ancak iç kısımlarında kullanılan tellerin her zaman metal malzemeden yapılması gerekmektedir. Yalnızca metal malzemeden yapıldığında istenen tüm etkileri göstermesi mümkün olur. Plastik malzemeler bu kadar kolay işlenemediğinden tercih edilmez. Metal malzemeler her yönden doğru bir tercih olarak gösterilecektir.

Menfez Telinin Faydaları Nelerdir?

Menfezler banyoların ve tuvaletlerin hava alması için yapılır ancak ebatları çok daha büyük malzemelerin geçebileceği seviyededir. Bu alanlara katı atıkların atılması söz konusu olmaz. Ancak sürekli olarak tozlar ya da mikroplar bu alanda hareket edebilmektedir. Bu sebeple de menfez teli kullanılarak tozların banyolara ulaşması engellenmiş olur.

Kullanım alanına uygun bir şekilde üretilen menfez teli aynı zamanda son derece iyi bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Eğer menfez telleri kullanılmazsa direkt olarak havalandırma boşluğu görülebilir. Bu boşluğun görüntüsü de çok iyi olmadığından banyo ve tuvaletlerin kullanımı insanlar için sorun yaratacaktır. Menfez telleri çok küçük aralıklara sahip olduğundan neredeyse arkasında kalan havalandırma boşluğunun hiç gözükmemesini sağlamaktadır.

Menfez Telinin Özellikleri Nelerdir?

İnsanlar kapalı alanların havalandırılması aşamasına çok fazla önem göstermeyebilirler. Ancak tuvalet ve banyoların havalandırılması ekstra önemlidir. Bir yandan kötü kokuların alandan uzaklaştırılması bir yandan da duş sırasında ortaya çıkan sıcak buharın malzemelere zarar vermemesi için havalandırma boşluğuna aktarılması gereklidir. Ancak menfez teli kullanımının tek avantajı bunlar değildir.

Kolayca Monte Edilebilir

Firmamız tarafından satışa sunulan menfez telleri rahatlıkla monte edilebilir şekildedir. Evlerinizde plastik ya da alüminyum malzemeden üretilmiş olan menfezler varsa telleri satın alarak bunların içerisine monte edebilirsiniz. Eskidiğini ya da yıprandığını düşündüğünüzde kolaylıkla çıkarı yenileme fırsatını da elde edeceksiniz.

Kolay Temizlenebilme

Menfezlerde hava akışının sürekliliği tozların da taşınmasına sebep olmaktadır. Bu tozlar sürekli olarak menfez teline takılır ve bir süre sonra menfez telleri kirlenir. Firmamızın ürettiği menfez teli kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Rahatlıkla çıkarılan teller kolayca üzerindeki tozlardan ya da kirlerden temizlenebilmektedir. Herhangi bir deterjan ya da temizlik malzemesinin kullanımı da sorun yaratmamaktadır.

Su Buharına ve Neme Dayanıklılık

Tuvalet ve banyolarda sürekli olarak su ve su buharı ortaya çıkar. Bunlar banyolarda diğer alanlara olduğu gibi menfezlere de bulaşır. Menfez telleri neme karşı muhteşem bir dayanıklılığa sahiptir. Firmamız tarafından üretilen ürünler paslanmaz çelikten ya da alüminyumdan elde edilir. Her iki durumda da neme karşı dayanıklı malzemeler olmaktadır.

Uzun Süreli Kullanım

Firmamız tarafından imal edilen ürünler yüksek dayanıklılığa sahiptir. Ortamın ısısı ne kadar yükselirse ya da düşük olursa olsun menfez telleri buna rahatlıkla dayanım gösterecektir. Satın alınan ürünler çok uzun süre kullanılmaya devam edebilir. Paslanmaya karşı dayanıklı olduğundan ve rahatlıkla temizlenebildiğinden dolayı uzun yıllar kullanılabilen ürünlerdir.

Estetik Görünüm

Havalandırma boşlukları her zaman hoş görünmeyen alanlardır. Bu alanların kapatılması ve insanların bu alanları görmemesi için çaba sarf edilir. Menfez teli tam olarak bu görevi yapan ürünlerdir. Banyolarda ve tuvaletlerde insanların hava boşluğunu görmesi menfezlerle engellenecektir. Parlak metalden yapılan bu ürünler görsel açıdan harika bir seçenek olacaktır.

Her Eve Uygun Ürünler

Banyo ve tuvaletlerde kullanılan menfezler belirli bir standartta üretilmektedir. Bu durum menfez teli üreticisi olan bizler için de kolaylık sağlar. Menfezlerin birkaç standart ölçüsü bulunurken firmamız bunların tamamına uygun ürünler üretmektedir. Menfezlerin ölçüsü aldıktan sonra bu ölçülere uygun menfez tellerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Menfez Teli Nereden Alınır?

Menfez teli alırken dikkat edilmesi gereken etmenler bulunur. Bunların ilk sırasında uzun süre dayanan kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gelir. Eğer ürünlerde istenen kalite ortaya çıkmıyorsa bu ürünler kısa süre sonra deforme olmaya başlar ve kullanıcılar tarafından değiştirilmesi gerekir. Evde sürekli olarak bu tarz ürünlerin değiştirilmesi son derece yüksek seviyede memnuniyetsizlik yaratan bir durumdur.

Evlerde sürekli olarak kullanılan bu malzemelerin fiyatlarının da uygun seviyelerde olması şarttır. Birçok firma kaliteli metaller kullanıldığını iddia ederek çok yüksek fiyatlardan satışlar yapar. Firmamız her yönden kaliteli olan muhteşem metallerden ürettiği menfezleri en uygun fiyatlarla alıcılara sunmaktadır. Kaliteli malzemeleri ucuza satın almak istiyorsanız zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın