Perfore ile Multi Perfore Arasındaki Farklar

...
Perfore ile Multi Perfore Arasındaki Farklar
Perfore ile Multi Perfore Arasındaki Farklar

Mimari yapıların işlevsellik kazanması ve estetik kaygılara yanıt verir bir görünüme sahip olması amacıyla başvurulan çeşitli çözümler vardır. Perfore ve multi perfore, yapıların işlevselliğini artıran ve estetik görünüm kazanmalarına olanak tanıyan çözümlerdendir. Mimarı yapılarda geniş yelpazeli kullanım alanına sahip olan perfore ve multi perfore, yapının elverişli olması halinde hem iç mekan hem de dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir özelliktedir.

Perfore ile Multi Perfore Arasındaki Farklar

Mimari yapılarda yaygın kullanıma sahip olan perfore ve multi perfore çözümleri, işlevsel ve tasarımsal yönlerden belirli farklılıklar gösterir. Uygulamaya konu mimari yapının özellikleri, koşulları ve tasarımına bağlı olarak perfore ve multi perfore modellerinde farklılık söz konusudur. İşlevsel özellikleri ve estetik görünümleri açısından çok ciddi bir ayrım bulunmasa da perfore ve multi perfore çözümleri birbirinden farklı kılan ayrımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Multi perfore, perforeye kıyasla özellikle metalik özelliği açısından daha avantajlıdır. Bu yönü sebebiyle multi perforenin daha dayanıklı olduğunu ifade edebiliriz.
 • Multi perfore ile perforeyi farklı kılan bir diğer ayrım, görünüm çeşitliliğidir. Multi perforelerin geometrik açıdan daha geniş bir form yapısına sahip tasarımlara olanak tanıdığını belirtelim.
 • Multi perfore, standart perfore tasarımına göre baş ve son kısmı ile yan noktalarında delinmemiş alanlar bırakma şansı sunar.
 • Multi perfore hafif ve fakat dayanıklıdır. Malzeme kalitesi itibariyle standart perforeden daha avantajlıdır.
 • Estetik beklentilerin karşılanması açısından da multi perforelerin standart perforelere kıyasla çok daha önde olduğunu belirtmek gerek. Özellikle estetik kaygılarını ön planda tutan bireylerin multi perforeyi tercih etmeleri çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Perfore ve Multi Perfore Özellikleri

Perfore ve multi perfore çözümleri oldukça dayanıklıdır; zira, kaynaksız bir biçimde bütün olarak üretimden geçerler. Dolayısıyla, gerek fiziki darbelere gerekse çevre koşullarına karşı mukavemet gücü yüksektir. Uzun vadeli kullanıma elverişli yapısı ise uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilmesini sağlar. Perfore yapılar birçok farklı amaç için kullanılsa da temelde üç farklı amaç için tercih edilir. Bunlar; gölgelendirme, havalandırma ve dekoratif amaçlardır.

Perfore kullanımı ile birlikte, gün içinde değişen hava koşullarından dengeli bir şekilde faydalanma olanağına sahip olunur. Hava sirkülasyonu üzerinde sağladığı işlevsellerin yanı sıra, kullanıldığı mekana estetik bir tasarım kazandırır. Web sitemizin iletişim sekmesini ziyaret edebilir, destek birimimizle iletişim kurarak merak ettiğiniz hususlara yanıt bulabilirsiniz. Estetik beklentilerinize yanıt verir nitelikte ve size özel tasarımları, cazip fiyat avantajlarıyla edinebilmek için iletişime geçebilirsiniz.

İş yerleri, büro ve ofisler gibi prestijin önemli olduğu mekanların estetik, güven veren ve saygın bir izlenim sunmasına yardımcı olur. Multi perfore çözümleri, göze hoş gelen tasarımı, estetik özellikleri ve işlevselliği ile alternatifsiz bir yere sahiptir. Gerek iç gerekse dış mekanlarda yaygın bir kullanım alanı bulan multi perforeler, sağlam yapısı sayesinde fiziksel ve çevresel faktörlerin olumsuz etkilerine karşı dayanıklıdır. Bu sayede, uzun vadeli kullanım sunar.

Hafifliği, kolay üretimi, nakli ve montajı itibariyle son derece pratik bir çözüm olan multi perfore, bakımı ve temizliği açısından da oldukça pratiktir. Geniş yelpazeli renk skalası sayesinde birbirinden farklı tasarımsal özelliklere sahip olan geniş bir ürün cetveli sunar. Göz yormayan ve fakat gösterişli yapısı sayesinde, yapı mimarilerine estetik nitelik kazandırmak isteyenler için son derece isabetli bir çözümdür. Nitekim, günümüz dekoratif çözümleri arasında en sık tercih edilen çözümler arasında yer alır.

Multi Perforenin Avantajları Nelerdir?

Multi perforenin avantajlarından söz etmeden önce, multi perfore ile standart perfore prosedürü arasında çok büyük bir ayrım olmadığını belirtmekte yarar var. Fakat multi perfore, aşağıda sıralandığı üzere çok sayıda önemli avantaj içermesi nedeniyle oldukça yoğun bir rağbet görür. Multi perforeyi ayrıcalıklı ve alternatifsiz kılan özellik ve avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Mekan tasarımında şık ve zarif bir görünüm sunar. Daha geniş bir geometrik yapı vaat etmesi, multi perfore ile estetik beklentilerin eksiksiz karşılanmasını mümkün kılar.
 • Havalandırmanın önemli olduğu mekanlarda hava sirkülasyonu sağlar.
 • Kaymaz zemin ile uyumlu bir bütünlük sunar.
 • Endüstriyel alanlar için son derece idealdir.
 • Düzenli aralıklarla oluşturulan göz aralıkları, güneş ışınlarından yararlanılmasına yardımcı olur.

Multi Perfore Kullanım Alanları

Kullanım alanları açısından perfore ile multi perforeyi karşılaştırdığımızda, multi perforenin daha geniş bir kullanım alanına sahip olduğu görülür. Multi perforenin çok sayıda model ve geometrik tasarım sunması, standart perforeye kıyasla daha fazla tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir. Fiziksel darbelere karşı dirençli yapısı, çevresel faktörlere karşı yüksek mukavemet gücü, estetik beklentileri eksiksiz yanıtlaması vb. birçok özelliği ile sıkça tercih edilen multi perforeler:

 • İş – dış cephelerde,
 • Tavanlarda,
 • Merdivenlerde,
 • Lambalarda,
 • Filtreleme yapılması gereken alanlarda
 • Hava akım kontrolü yapılması gereken alanlarda kullanılır.
Bize Hemen Ulaşın